Strona 1 z 1

Działka z prawem zabudowy rekreacyjnym

: pn 09 kwie, 2007
autor: dorota'
Mam zamiar kupić działkę, która w planach zagospod. przestrzennego została określona jako działka z prawem zabudowy rekreacyjnym. Co to oznacza w praktyce? Co mogę na niej postawić? Czy są jakieś ograniczenia co do wielkosći takich budynków? Co w sytaucji gdybym jednak chciała tam wybudować dom całoroczny?

: wt 10 kwie, 2007
autor: Grzegorz Szostak
Prawo budowlane nie ma bezposredniego odniesienia do budynku rekreacyjnego jako takiego. Niemniej w tesci aktow wykonawczych mozna zauwazyc traktowanie takowego jak budynku gospodarczego.

Dokladniej...

Kod: Zaznacz cały

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

§ 3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

8) budynku gospodarczym — rozumie się przez to budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi i sprzętu służących do obsługi budynku mieszkalnego, zamieszkania zbiorowego, użyteczności publicznej, rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia, a w zabudowie zagrodowej również do przechowywania środków i sprzętu do produkcji rolnej oraz płodów rolnych,

: wt 10 kwie, 2007
autor: dorota'
Czy to oznacza, że mogę na takiej działce postawić zarówno dom jak i budynek gosp. bo przecież wszędzie moge trzymać sprzęt rekreacyjny?

: pn 16 kwie, 2007
autor: Loncik
Witam!

Mam właśnie ten sam problem. Często w ogłoszeniach napotyka się na termin "działka rekreacyjna" a dość często nawet "budowlano rekreacyjna" Nie bardzo mogłem znaleźć co to w praktyce oznacza.
Czy istnieją dla takich działek ograniczenia dotyczące budowli domów. Czy można mieszkać tam tylko sezonowo :) A może trzeba wówczas prowadzić działalność agroturystyczną np.

Bardzo proszę jeśli można o rozwinięcie tego tematu.

Re: Działka z prawem zabudowy rekreacyjnym

: wt 06 sty, 2015
autor: hibaaryan
Nie lepiej pogadać z chłopem i wyjaśnić mu co i jak, ewentualnie podeprzeć się przepisami.
Taka wojna od samego początku to dobrze nie wróży i będzie się ciągnąć i trwać w nieskończoność.
Co do przepisów Starostwo Powiatowe Wydział Ochrony Środowiska i miła pani opowie co i jak.

Re: Działka z prawem zabudowy rekreacyjnym

: wt 17 lis, 2015
autor: hanianow
Zawsze możesz spytać w urzędzie o obowiązującą interpretację przepisów. Akurat prawo budowlane jest bardzo skomplikowane.