Grunty orne + warunki zabudowy

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
luk99
Posts: 1
Joined: Tue 08 May, 2007

Grunty orne + warunki zabudowy

Post by luk99 » Tue 08 May, 2007

Witam.

Mam mozliwość kupna działki ale:

W wypisie ksiegi wieczystej napisane jest:
sposób korzystania : grunty orne

Sa rownież uchwalone warunki zabudowy (rodzaj budynków , wykoannie infrastrukurty, ze nie potrzeba zgody na zmiane dzialki na cele nie rolnicze itp. ) wazna do wygadania planu zagospodarowania przestrzennego
wczoraj z gminy otrzymalem tez ze działka zgodnie z w/w warunkami zabudowy jest przeznaczone na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.


Czy prawidłowo jest ze w ksiedze wieczystej napisano grunty orne ?
Czy nie bedze problemu z pozwoleniem na budowe ?
Czy banki udziela bez problemu kredytu ?


a_gnieszka
Posts: 2
Joined: Tue 01 Aug, 2006

Post by a_gnieszka » Wed 09 May, 2007

Mam taką działkę. Odrolniłam część działki przeznaczonej pod dom i garaż, nic mnie to nie kosztowało o ile pamietam. Pozwolenie na budowę dostałam, pośrednik straszył mnie, że z kredytem może być kiepsko (działka rolna z prawem do zabudowy, a nie budowlana). Nie było jednak żadnego problemu, kredyt dostałam, dom rośnie :grin:
Twoja działka pewnie do tej pory była użytkowana jako pole, gmina uchwaliła plan zagospodarowania, właściciel podzielił pole na działki i sprzedaje jako budowlane. Jak widać, można na takiej działce bez przeszkód budować, jeśli boisz się co powie bank, spróbuj odrolnić całą działkę.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 09 May, 2007

Okreslenie gruntu jako rolny (grunty orne) sankcjonuje tylko jego przeznaczenie. Obrazujac to mozna ujac, ze dzialka oznaczona R w srodku miasta dalej bedzie gruntem rolnym pod uprawe.


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”