brak zgody od konserwatora!

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
narcyz
Posty: 2
Rejestracja: wt 08 maja, 2007

brak zgody od konserwatora!

Post autor: narcyz » czw 10 maja, 2007

Prosimy o pomoc. Właśnie dostaliśmy odpowiedź od konserwatora zabytków: „ Nie uzgadniam dokumentacji. Swoje stanowisko uzasadniam następująco: w sentencji decyzji o warunkach zabudowy napisano: „nowa zabudowa winna nawiązywać do istniejącego budownictwa i podkreślać jego regionalny charakter”. Powyższy projekt nie spełnia tego warunku. Budynki z bali drewnianych, kryte strzechą nie występująca terenie Dolnego Śląska i wsi Tyniec Legnicki, nie są więc elementem tradycyjnym w lokalnym krajobrazie”.

Czy mamy jakąśszansę na spełnienie Swojego marzenia o domku z drewna? Jak pewnie Panu wiadomo na Dolnym Śląsku buduje się też takie domy, chodź rzeczywiście w samej wsi takiego nie ma, ale czy to jest wystarczający powód. Pragnę nadmienić, że obok działki na której ma być postawiony dom są pola i pastwiska i tylko z jednej strony są stare zabudowania. Bardzo prosimy o odpowiedź. Dziękujemy


Grzegorz Szostak
Posty: 1602
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » czw 10 maja, 2007

Jesli chodzi o konserwatora zabytków, to mozna probowac sie odwolywac. Niestety na 99% wyzsza instancja poprze stanowisko nizszej, jako znajacej lepiej lokalne warunki. Podejmowane decyzje sa uznaniowe i bardzo trudno jest je podwazyc.

Mimo tego mozna budynek z bali i kryty strzecha postawic nie lamiac prawa. Otoz...

Istota sa tu warunki zabudowy, ktore nalezy spelnic w kwestii zewnetrznej-wizualnej. W tym celu w projekcie powinny wystarczyc zmiany w projekcie:
- dach kryty n.p. papa,
- ocieplenie scian zewnetrznych styropianem na tynku akrylowym.
Pomocne byly by zdjecia okolicznych domow, co ulatwi dopasowanie pod katem jak najmniejszych kosztow dodatkowych.

W calosci chodzi tylko o to, by projekt zostal zatwierdzony (pozwolenie) i odebrany (zakonczenie budowy). W tym celu na odeskowany dach kladziemy pape, a budynek okladamy styropianem. Ma to byc tylko tymczasowe. Po uprawomocnieniu sie budynku pozolenie nowego pokrycia dachu (strzecha) i zerwanie styropianu bedzie tylko remontem, co w rozumieniu przepisow budowlanych nie wymaga nawet zgloszenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”