Dwa domy na jednej działce

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
skuczy
Posts: 12
Joined: Tue 23 Jan, 2007
Location: zachodniopomorskie

Dwa domy na jednej działce

Post by skuczy » Tue 07 Aug, 2007

Witam serdecznie poraz pierwszy na forum.
Korzystając z Waszego doświadczenia i posiadanej wiedzy, zwracam się do wszystkich którzy mogą mi pomóc z takim pytaniem.
Czy na działce zagrodowej czy siedliskowej (nie wiem czy to jest to samo), na której stoi już dom i budynek gospodarczy, można postawić jeszcze jeden dom? Czy jest to formalnie możliwe, czy przepisy dopuszczają taką możliwość? Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki.
Informacje dodatkowe:
- powierzchnia całej dzialki 1500 m2
- właściciel dzialki wyraża chęć podzielenia jej, bądź sprzedaży udzialu.
- dom, który chcę postawić będzie w konstrukcji szkieletowej,
- działka sąsiaduje z lasem (jakie odległości zachować).
Wszystkim z góry bardzo dziękuję


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 11 Aug, 2007

Czy jest MPZP?

Domyślam się, że nie ma możliwości nowej zabudowy. Kwestię można bardzo łatwo ominąć zgodnie z obowiązującym prawem. Obecny właściciel musi tam tylko postawić tzw. "kuchnię letnią" - nikt mu nie zabroni. Ten budynek może być następnie przebudowany na mieszkalny. Brak możliwości podzielenia gruntu rolnego też można pominąć - wystarczy zostać współwłaścicielem i wystąpić o wydzielenie swojej części.

anulina
Posts: 24
Joined: Fri 07 Mar, 2008

Post by anulina » Thu 05 Jun, 2008

ja tez bede budować na działce której stoi juz dom murowany.działka 800 mkw..wg przepisów jest mozliwosc z zachowaniem wszystkich odległosci wybudowac tam dom o wymiarach wagonu kolejowego co tez uczynie..:0wystąpił jednak problem w wydziale architektury.czekam na odpowiedz juz 1,5 miesiaca..

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 05 Jun, 2008

anulina wrote:czekam na odpowiedz juz 1,5 miesiaca.
Ustawowo mają 30 dni na udzielenie odpowiedzi chociażby o przedłużeniu procedury.
Zgodnie z przepisami budek można postawić minimum 1,5m od granicy. Wymagane jest wtedy jednak dokładne podparcie się przepisami.


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”