Decyzja

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
Chiara
Posts: 31
Joined: Thu 31 May, 2007

Decyzja

Post by Chiara » Wed 17 Oct, 2007

Witam,
dostalismy pozytywna decyzje o warunkach zabudowy naszej dzialki lecz nigdzie nie jest napisane jak dlugo jest wazna? Czy moze mi ktos na to pytanie odpowiedziec ile mam czasu aby zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe domu?

Dziekuje z gory i pozdrawiam


adiz1
Posts: 53
Joined: Mon 14 Aug, 2006
Location: Częstochowa

Post by adiz1 » Thu 18 Oct, 2007

Faktycznie na mojej decyzji o warunkach zabudowy też nie ma wzmianki kiedy upływa termin ważności, ale jestem na 99.9% pewien, że to 2 lata.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 18 Oct, 2007

Witam
polecam korzystanie z wyszukiwarek :grin:
Decyzja jest bezterminowa, ale organ który wydał decyzję o warunkach zabudowy, może stwierdzić jej wygaśnięcie jeśli - inny wnioskodawca uzyska pozwolenie na budowę na tej samej działce bądź dla tego terenu zostanie uchwalony plan miejscowy, którego ustalenia będą inne niż w wydanej decyzji, chyba ze inwestor uzyska już ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.
Organ, który wydał decyzję o warunkach zabudowy jest obowiązany, za zgodą strony, na rzecz której decyzja została wydana, do przeniesienia tej decyzji na rzecz innej osoby, jeżeli przyjmuje ona wszystkie warunki zawarte w tej decyzji. Stronami w postępowaniu o przeniesienie decyzji są jedynie podmioty, między którymi ma być dokonane jej przeniesienie.


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”