Grunt orny

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
llea
Posty: 1
Rejestracja: pt 08 lut, 2008
Lokalizacja: Śląsk

Grunt orny

Post autor: llea » pt 08 lut, 2008

Witam,

Posiadam grunt orny przeznaczony w starym MPZP pod budownictwo mieszkaniowe. Chcę wybudować dom, proszę o pomoc co mam teraz zrobić. Czy potrzebne jest odrolnienie działki, czy powinnam się od razu starać o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu?


annika
Posty: 36
Rejestracja: pt 16 lis, 2007

Post autor: annika » sob 09 lut, 2008

Witaj, jeśli nie zmienił się plan zagospodarowania, to wystarczy ten, który masz. W palnie znajdziesz wszystkie warunki stawiane przez gminę budownictwu. Skoro działka była przeznaczona pod zabudowę (jednorodzinną?), to możesz składać papiery o odrolnienie (za darmo jest chyba pięć arów pod dom,), przekwalifikowanie łączy się ze zmianą zapisów w księgach wieczystych i opłat. Sama jestem teraz na tym etapie, tyle mogę Ci poradzić niefachowo, a w przepisach dobry tu jest Greyg... :smile: . Też nie wiem, kiedy (chyba po wyznaczeniu miejsca pod dom i sporządzeniu mapki) i gdzie się składa podanie o odrolnienie...?

Grzegorz Szostak
Posty: 1601
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » sob 09 lut, 2008

llea pisze:Posiadam grunt orny przeznaczony w starym MPZP pod budownictwo mieszkaniowe.
Jaka jest dokładna data uchwalenia tego starego planu ?

annika
Posty: 36
Rejestracja: pt 16 lis, 2007

Post autor: annika » wt 12 lut, 2008

Sprawdź sobie jaką masz klasę gruntu - ja się właśnie dowiedziałam, że IVa w mojej gminie nie musi być wyłączona z produkcji rolnej, bo na terenie gminy nie ma nic pochodzenia organicznego. czyli - jedna robótka mniej! :lol:


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”