Grunt orny

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
llea
Posts: 1
Joined: Fri 08 Feb, 2008
Location: Śląsk

Grunt orny

Post by llea » Fri 08 Feb, 2008

Witam,

Posiadam grunt orny przeznaczony w starym MPZP pod budownictwo mieszkaniowe. Chcę wybudować dom, proszę o pomoc co mam teraz zrobić. Czy potrzebne jest odrolnienie działki, czy powinnam się od razu starać o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu?


annika
Posts: 36
Joined: Fri 16 Nov, 2007

Post by annika » Sat 09 Feb, 2008

Witaj, jeśli nie zmienił się plan zagospodarowania, to wystarczy ten, który masz. W palnie znajdziesz wszystkie warunki stawiane przez gminę budownictwu. Skoro działka była przeznaczona pod zabudowę (jednorodzinną?), to możesz składać papiery o odrolnienie (za darmo jest chyba pięć arów pod dom,), przekwalifikowanie łączy się ze zmianą zapisów w księgach wieczystych i opłat. Sama jestem teraz na tym etapie, tyle mogę Ci poradzić niefachowo, a w przepisach dobry tu jest Greyg... :smile: . Też nie wiem, kiedy (chyba po wyznaczeniu miejsca pod dom i sporządzeniu mapki) i gdzie się składa podanie o odrolnienie...?

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sat 09 Feb, 2008

llea wrote:Posiadam grunt orny przeznaczony w starym MPZP pod budownictwo mieszkaniowe.
Jaka jest dokładna data uchwalenia tego starego planu ?

annika
Posts: 36
Joined: Fri 16 Nov, 2007

Post by annika » Tue 12 Feb, 2008

Sprawdź sobie jaką masz klasę gruntu - ja się właśnie dowiedziałam, że IVa w mojej gminie nie musi być wyłączona z produkcji rolnej, bo na terenie gminy nie ma nic pochodzenia organicznego. czyli - jedna robótka mniej! :lol:


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”