Pastwisko trwałe - czy można na tym budować?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
carampuc2
Posts: 2
Joined: Wed 04 Jun, 2008

Pastwisko trwałe - czy można na tym budować?

Post by carampuc2 » Tue 10 Jun, 2008

W jednym z wątków (viewtopic.php?p=10988#10988 ) pytałem (raczej bezskutecznie) o możliwość budowy domu na działce, którą miałem za dzałkę rolną. W tej chwili mam przed sobą kopię mapy zasadnbiczej, ewidencji gruntów. Interesująca mnie działka zaznaczona jest jako "Ps V", co wg. znalezionej w internecie informacji oznacza "użytek gruntowy".
Pytanie: czy zmienia to i jak możliwość budowy domku rekreacyjnego w stosunku do tego, co było możliwe przy działce rolnej?


KamaG
Posts: 6
Joined: Sat 14 Jun, 2008

Post by KamaG » Sat 14 Jun, 2008

nie wiem jak sytuacja przedstawia się w innych rejonach Polski, piszę na podstawie naszego
postawienie domu na działce rolne, czy pastwiskach (uznawane jako rola) jest możliwe, potrzebna decyzja o warunkach zabudowy lub wypis z planu zagospodarowania przestrzennego jeśli uchwalony, potem projekt zagospodarowania terenu i można "grunt z produkcji rolniczej wyłączyć", do powierzchni 450m2(chyba, w każdym razie poniożej 500) bezpłatnie pod budownictwo mieszkaniowe
ale zapytaj jeszcze we właściwym starostwie, bo czasem z tego co czyta interpretacja przepisów trochę się różni

Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”