Warunki zabudowy, odmowa! Jak to ugryźć?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
papatkiole
Posts: 15
Joined: Fri 28 Mar, 2008

Warunki zabudowy, odmowa! Jak to ugryźć?

Post by papatkiole » Tue 15 Jul, 2008

Witam
Mam problem z uzuskaniem warunków zabudowy. Ostatnio dwa lata temu zostało odrzucone ostatnie podanie, niestety nie wiem dokłądnie dlaczego dokładnie, wytłumaczyła mi dzisiaj jakaś pani że dopóki nikt w mojej loni się nie pobuduje to nie distnę warunków zabudowy-zezwolenia za budowe. Jest to trochę dla mnie pogmatwane, mój znajomy który ma działkę sąsiednią otrzymał taki sam wykład. Działka jest rolna z gruntami VI klasy. Na załączonym obrazy widać jasno sytuację. Widać że są w sąsiedctwie domy całoroczne w każdym kierunku, w ogległości nie większej niż 80m w każdą stronę, najbliższy jest w odległości 30m od granicy działki. Czy może mi ktoś powiedzieć jak można ten temat ugryźć, gdzie się udać kim potrząsnąć, komu zapłacić, bo jestem juz załamany. Z góry dziękuję za pomoc.
Pgrzebałem i znalazłem że powodem odmowy było:
Wniosek został rozpatrzony negatywnie jako powód podano że sąsiednie działki nie są zabudowane więc zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można ustalić linii zabudowy.
Dodam że zabudowania widoczne na mapce isnieją już od jakiś 5 lat. Nie ma planu przestrzennego dla tego terenu.
Attachments
dzialka.JPG
Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 22 Jul, 2008

Skąd ma dojazd budynek na działce 27/13 ?

papatkiole
Posts: 15
Joined: Fri 28 Mar, 2008

Post by papatkiole » Tue 22 Jul, 2008

Od ulicy Dworcowej, trochę niedkładnie widać na obrazku, ale ta działka 27/13 przylega do jezdni, zaś moja działka ma adres również ulica dworcowa (jeżeli to ma jakies znaczenie). Szukam jakiegos punktu zachaczenia żeby jakieś pismo może wystosować czy w ogóle mogę coś zrobić żeby jakoś uzyskać prawo zabudowy? Dodam że główny wjazd działki 27/13 mieści się od ulicy Dworcowej, drugi zaś od strony mojej działki.
Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 23 Jul, 2008

Z położenia budynku na 27/13 wynika, że ktoś stawiając ten budynek uzyskał WZ względem linii zabudowy budynku nr 30 (działka 28/11). Jest to zgodne z § 3.1 i § 3.2 Rozp. MI w sprawie wymagań dla nowej zabudowy.

Jeżeli istnieje wjazd od strony ulicy wewnętrznej należy odpowiednio sformułować wniosek o WZ względem § 4. Urbanista opracowując plan będzie zmuszony wtedy poddać to analizie. Z samej mapy wynika, że jest to możliwe do przeprowadzenia z uwagi na położenie pozostałych działek względem ulicy wewnętrznej.

Należy się w tym temacie spieszyć. Nowe przepisy nie będą już dopuszczały zabudowy na tych zasadach.

papatkiole
Posts: 15
Joined: Fri 28 Mar, 2008

Post by papatkiole » Wed 23 Jul, 2008

Dziękuję Panu najmocniej, jeszcze w tym tygodniu się tym zajmę.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Cóż człowiek, nawet światło się załamuje.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”