Domki letniskowe/ Pow. zabudowy

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
Anna-Izabella
Posts: 1
Joined: Mon 15 Sep, 2008

Domki letniskowe/ Pow. zabudowy

Post by Anna-Izabella » Mon 15 Sep, 2008

Witam,
jestem w trakcie kupowania działki na której będą postawione domki letniskowe ( w MPZP preferowane usługi to: rekreacja, wypoczynek i gastronomia). W punkcie 6 karty terenu do MPZP jest napisane:
- intensywność zabudowy: do 0,4
- procent pokrycia działki zabudową: max. 50%

Nie za bardzo rozumiem co to jest "intensywność zabudowy". Oznacza to, że jeśli zmierzę powierzchnię domków po obwodzie zewnętrznym to nie może ona przekroczyć 40% pow. działki?
Czy jakąś rolę odgrywa tu pow. użytkowa domu? Czy liczy się tylko to, co jest na parterze? Myślałam o postawieniu domków piętrowych żeby maksymalnie wykorzystać działkę?

Czy ma tu jakieś znaczenie powierzchnia uzytkowa a całkowita?

Jeśli chodzi o procent pokrycia działki zabudową to oprócz domków co jeszcze sie do tego zalicza? Chodniki? Parkingi? Plac zabaw dla dzieci?
Dziękuję i pozdrawiam


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 21 Sep, 2008

Intensywność zabudowy...
Dla własnego spokoju najlepiej przyjąć - powierzchnia zabudowy x ilość kondygnacji. Odstępstwa są możliwe, ale to trzeba już na wstępnym etapie skonsultować ze starostwem.

Procent pokrycia działki zabudową...
Tu jest bardzo często "nadinterpretacja" przepisów przez urzędników. Prawidłowo liczy się tylko tych obiektów, które podlegają wpisowi do rejestru budynków w starostwie.

gzizek
Posts: 5
Joined: Mon 20 Jul, 2020
Contact:

Re: Domki letniskowe/ Pow. zabudowy

Post by gzizek » Sun 31 Mar, 2024

Hej! Szukam firmy w Czerwionce-Leszczynach, która profesjonalnie przeprowadza przeglądy placów zabaw https://foresta-placezabaw.pl/przeglady ... leszczyny/. Ważne jest dla mnie, aby firma miała doświadczenie i była godna zaufania. Czy ktoś ma jakieś sugestie https://foresta-placezabaw.pl/przeglady ... baw/slask/?


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”