Czy mam szansę na wydanie warunków zabudowy?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
martens
Posty: 2
Rejestracja: ndz 28 wrz, 2008

Czy mam szansę na wydanie warunków zabudowy?

Post autor: martens » ndz 28 wrz, 2008

Działka, którą planuję kupić przylega do działki zabudowanej jednak z tyłu patrząc od drogi publicznej. Planuję dokupić 5 metrowy pas ziemi jako dojazd (dostęp) do drogi publicznej. Dodatkowow moja wątpliwość czy odległośćod istniejących budynków ma znaczenie: działka zabudowana ma zabudowania w przedniej swojej części (bliżej drogi), za zabudową jest jeszcze 110 metrów łąki - jednak jest to geodezyjnie jedna działka.
Wydaje mi się, że jeżeli uda mi się kupić drogę dojazdową to spełnię warunki ustawowe do wydania WZ. Jaednak w Urzędzie Miasta pani oznajmiła mi, że aby działka doatała WZ musi sąsiadować z działką zabudowaną z prawej lub lewej strony, w domyśle musi być przy drodze. Czy to jest błędna interpretacja ustawy czy ja się mylę. Czy ktoś miał do czynienia z taką syuacją i "walczył" o uznanie swoich racji z urzędami. Czy jest na to szansa? Teoretycznie wiem, że mam prawo zaskarżyć negatywną decyzję ale co w praktyce?
Pozdrawiam
Marcin


Grzegorz Szostak
Posty: 1602
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » czw 09 paź, 2008

Umknął mi ten post...
martens pisze:Jaednak w Urzędzie Miasta pani oznajmiła mi, że aby działka doatała WZ musi sąsiadować z działką zabudowaną z prawej lub lewej strony
Ta pani wyprzedza projekty ustaw zanim wejdą w życie.
Jest możliwość uzyskania WZ, ale do solidnej oceny wymaga to mapki lub zobrazowania sytuacji. Może być na forum.

Scottie28
Posty: 25
Rejestracja: wt 08 lip, 2008

Post autor: Scottie28 » pt 24 paź, 2008

Martens twoj przypadek opisuje wyrok sadu SKO, który gdzies mam, pojecie działki sasiedzniej rozpatrywane w twoim ujeciu nie ma sensu. Nie potrzebna jest zabudowa działki sadiadujacej a działki jakiejkolwiek z tej samej drogi!

Marcin_budowniczy
Posty: 3
Rejestracja: wt 24 lut, 2009

Nowelizacja Prawa Budowlanego

Post autor: Marcin_budowniczy » wt 24 lut, 2009

Weszła w zycie własnie nowelizacja ustawy Prawo Budowlane - w sumei duzo sie zmienilo,miedzy innymi zniesiony zostal obowiazek ubiegania si eo pozwolenie na budowe. Teraz wystarczy tylko zgłoszenie budowy i jesli w ciagu 30 dni nikt ci niczego nie zakwestionuje- mozesz zaczynac budowe. http://budujemy-sie.pl/?p=194 to jest link do stronki gdzie opisana jest ta nowelizacja....macie jakies swoje refleksje na temat tej nowelizacji??


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”