Altana na gruncie rolnym IV oznaczona w PZP gminy jako ZN

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
wirunga
Posts: 3
Joined: Sun 08 Feb, 2009

Altana na gruncie rolnym IV oznaczona w PZP gminy jako ZN

Post by wirunga » Sun 08 Feb, 2009

Proszę o podpowiedź - wyjaśnienie. Mam działkę rolną klasa IVa oznaczona w PZP gminy jako ZN. W akcie notarialnym mam odnotowany fakt, że na działce jest budynek gospodarczy 5x7 metrów, drewniany itd. Poprzedni właściciel jest rolnikiem i postawił budynek w 92 roku bez żadnych pozwoleń.
Moje pytanie brzmi:
jakie to ma dla mnie znaczenie, co mam zrobić aby utrzymać to pomieszczenie wykorzystując je jako letnią altanę? Kupiłem działkę jesienią i od gminy nie dostałem jeszcze podatku. Na razie w gminie nie ruszam tematu.


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 09 Feb, 2009

Sprawdź stan faktyczny w starostwie - rejestr gruntów i kartoteka budynków. Jeżeli budynek ten jest tam wpisany nie musisz robić nic poza zgłoszeniem w gminie do opodatkowania. Funkcji proponuję nie zmieniać - mniejszy podatek.

wirunga
Posts: 3
Joined: Sun 08 Feb, 2009

Post by wirunga » Mon 09 Feb, 2009

Serdeczne dzięki za poradę.
Obawiam się, że budynek gospodarczy nie był zgłoszony i zarejestrowany. Czy w takim przypadku wpis w akcie notarialnym ma jakieś znaczenie?
Słowa rolnika były takie: - Jestem rolnikiem i miałem prawo postawić budynek bez pozwolenia, podatku nie płaciłem.
Proszę o wyrażenie opinii
Dzięki

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 09 Feb, 2009

Podaj dane wypisu z rejestru gruntów i kartoteki budynków łącznie z datami.

wirunga
Posts: 3
Joined: Sun 08 Feb, 2009

Post by wirunga » Tue 10 Feb, 2009

Jeszcze raz dzięki za uprzejmość. Zebranie danych troche potrwa, odezwię się za jakiś czas.
pozdrawiam



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”