Działka z zabudową jednorodzinną a budyn. usługowo- mieszk.

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
barakuda_1
Posty: 4
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: małopolskie

Działka z zabudową jednorodzinną a budyn. usługowo- mieszk.

Post autor: barakuda_1 » czw 02 kwie, 2009

Witam
Posiadam działkę budowlaną z zagospodarowaniem przestrzennym pod zabudowę jednorodzinną. Mam pytanie czy mogę na niej postawić budynek mieszkalny z pomieszczeniem ok 100m2 pod warsztat.
Mój mąż prowadzi działalność jednoosobową i chce wybudować sobie warsztat, a przy okazji 60m2 pomieszczenia mieszkalne. Na budowę warsztatu dostałby dotację (jest rolnikiem a dotacja z PROW) ale nie wiem czy można tak duży warsztat budować na działce pod zabudowę jednorodzinną. Może postawić mały warsztat a potem tylko rozbudowywać?
Czy mogę prosić o jakąś radę :)


Grzegorz Szostak
Posty: 1602
Rejestracja: ndz 21 sie, 2005
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Szostak » czw 02 kwie, 2009

Zależy od szczegółowych zapisów w MPZP t.j. czy dopuszczona jest lokalizacja usług dla danego obszaru (działki). Brak takowych wyklucza budowę warsztatu, gdyż gmina nie wyda koniecznej opinii o oddziaływaniu na środowisko. Jest to również niezbędny dokument przy ubieganiu się o dotację.

barakuda_1
Posty: 4
Rejestracja: czw 20 lis, 2008
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: barakuda_1 » czw 02 kwie, 2009

Witam, dziękuję za szybką odpowiedź. :grin:
Z tego co wiem zagospodarowanie przestrzenne jest ukierunkowane na teren rekreacyjno-turystyczny. Na tej działce stoi już stodoła, może jest możliwość przebudowy? :roll: . Mąż prowadzi już działalność na działce obok (posesja teścia) ale chciałby mieć swój warsztat o odpowiedniej wielkości. Ma tokarkę, wiertarkę i parę innego sprzętu w małych pomieszczeniach typu garaż. Więc dziwi mnie że nie może wybudować sobie odpowiedniego do tego warsztatu :sad: . Nie mamy żadnej działki z zagospodarowaniem pod usługową. (nawiasem mówiąc jak przechodzić na działalność nie rolniczą kiedy nigdzie nic nie można wybudować? :evil: )


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”