moje przyszłe siedlisko...... co dalej?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
kroffek36
Posts: 3
Joined: Mon 22 Jun, 2009

moje przyszłe siedlisko...... co dalej?

Post by kroffek36 » Mon 22 Jun, 2009

Witam wszystkich a w szczególności tych którzy mają w tych sprawach większe pojęcie od mojego :)
Mam do zakupu działkę rolną o powierzchni 50a w naprawde przepięknym miejscu, w gminie nie ma ustalonej sredniej wielkościgospodarstwa rolnego i przyjęte jest ze dla działek od powierzchni 1ha można prowadzić zabudowę siedliskową. Działka którą planuję zakupić jest w tej chwili prze ze mnie dzierżawiona, dodatkowo jestem dierżawcą 2 ha ziemi. Czy w tej sytuacji mogę zwrócic się do starostwa o pozwolenie na budowę? Jeżeli tak to jakie kroki należy poczynić i jakie papiery przygotować?
Pozdrawiam
Kroffek


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 22 Jun, 2009

Jeżeli działka posiada możliwość ustalenia linii zabudowy to nie ma potrzeby posiadania minimum średniej wielkości gospodarstwa.

kroffek36
Posts: 3
Joined: Mon 22 Jun, 2009

Post by kroffek36 » Mon 22 Jun, 2009

Witam Panie Grzegorzu
Czytalem kilka Pana wypowiedzi i widze ze jest Pan bardzo obeznany w temacie, czy moze mi Pan wyjaśnić o co dokladnie chodzi z tą linią zabudowy?
Pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 22 Jun, 2009

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków zabudowy z 23.08.2003r.
------------------------
2. Granice obszaru analizowanego wyznacza się na kopii mapy, o której mowa w art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy, w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy, nie mniejszej jednak niż 50 metrów.
------------------------
Powyższe nie obowiązuje rolników posiadających gospodarstwo powyżej średniej w gminie.

kroffek36
Posts: 3
Joined: Mon 22 Jun, 2009

Post by kroffek36 » Mon 22 Jun, 2009

Panie Grzegorzu nie moge się nadziwić Pana znajomości tematu, prosze o kontakt na e-mail porozmawiamy konkretnie o moim problemie i rekompensacie za Pana pomoc.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 23 Jun, 2009

adres email jest pod każdym postem



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”