Domek drewniany letniskowy - pytanie

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
izia
Posts: 4
Joined: Sun 30 Aug, 2009

Domek drewniany letniskowy - pytanie

Post by izia » Sun 30 Aug, 2009

Witam czy taki domek mogę postawić na działce rekreacyjnej http://www.talbud.pl/tomek_r2.html Jakie wymogi muszę spełniać, aby go postawić i jak dużą działke powinnam kupić
Pozdrawiam.


muki
Posts: 8
Joined: Thu 18 Dec, 2008

Post by muki » Mon 31 Aug, 2009

To zależy ... Jeden telefon do właściwego Urzędu Gminy i odpowiedzą na wszystkie pytania.

pzdr
muki

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 31 Aug, 2009

Jeżeli jest MPZP (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego)...
Budować można na (ten domek):
- terenie typowo budowlanym,
- rekreacyjnym (letniskowym) jeżeli w planie określono dopuszczalną powierzchnię.

Jeżeli nie ma MPZP konieczne są warunki zabudowy...
W takiej sytuacji musi w pobliżu znajdować się podobna gabarytowo zabudowa (mieszkalna lub letniskowa). Jest tu dość duża uznaniowość gminy w zakresie interpretacji formy. Trzeba również bardzo uważać jakie budynki są faktycznie w rejestrze gruntów starostwa, a nie sugerować się tym co jest widoczne w terenie.

nowon
Posts: 4
Joined: Tue 07 Sep, 2010
Location: śląskie

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

Post by nowon » Tue 07 Sep, 2010

izia wrote:Witam czy taki domek mogę postawić na działce rekreacyjnej http://www.talbud.pl/tomek_r2.html Jakie wymogi muszę spełniać, aby go postawić i jak dużą działke powinnam kupić
Tak taki domek mozna pstawic na dzialce rekreacyjnej ale na budowlaniej juz nie, chyba ze bedzie ocieplony caloroczyny z ogrzewaniem kominowym albo innym.

andrzej83x
Posts: 2
Joined: Mon 18 Jun, 2012

Post by andrzej83x » Mon 18 Jun, 2012

Musisz sprawdzić jakie są wymagania w Miescowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jednak myślę, że z pozwoleniem na budowę domu drewnianego całorocznego nie powinno być jakiś większych problemów, ale jednak biurokracja to biurokracja więc trudno powiedzieć, jak to będzie w rzeczywistości.

mahi
Posts: 1
Joined: Thu 03 Oct, 2013

Post by mahi » Thu 03 Oct, 2013

Witam.
Temat wielokrotnie poruszany na wielu forach dyskusyjnych i naczytałem się też o tym dość dużo, ale mimo to proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu.
Planuję postawić budynek gospodarczy drewniany o powierzchni zabudowy poniżej 25m2 (dokładnie 23m2) w odległości 3m od granicy działki. Problemem jest budynek murowany, który stoi od wielu lat na działce sąsiada - konkretnie w granicy działki. Ani budynek sąsiada, ani mój gospodarczy nie ma otworów okiennych/drzwi ścianach.

Aliraza21
Posts: 2
Joined: Fri 19 Dec, 2014

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

Post by Aliraza21 » Fri 19 Dec, 2014

Zgadza się, zmiana MPZP nie ponosisz prawie żadnych kosztów (parę znaczków skarbowych na wniosku), ale Wyłączenie z produkcji rolnej to już inna bajka i inny urząd. A to kosztuje kupę kasy i bez tego nie otrzymasz pozwolenia na budowę.

juston33
Posts: 1
Joined: Wed 25 Mar, 2015

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

Post by juston33 » Wed 25 Mar, 2015

Jeden telefon do właściwego Urzędu Gminy i odpowiedzą na wszystkie pytania.
asad

hanianow
Posts: 21
Joined: Tue 17 Nov, 2015

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

Post by hanianow » Tue 17 Nov, 2015

Do urzędu lepiej się wybrać. Przez telefon jeszcze nigdy nie udało mi się skutecznie załatwić urzędowej sprawy, a w cztery oczy można na spokojnie o wszystko dopytać ;)



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”