Strona 1 z 1

Domek drewniany letniskowy - pytanie

: ndz 30 sie, 2009
autor: izia
Witam czy taki domek mogę postawić na działce rekreacyjnej http://www.talbud.pl/tomek_r2.html Jakie wymogi muszę spełniać, aby go postawić i jak dużą działke powinnam kupić
Pozdrawiam.

: pn 31 sie, 2009
autor: muki
To zależy ... Jeden telefon do właściwego Urzędu Gminy i odpowiedzą na wszystkie pytania.

pzdr
muki

: pn 31 sie, 2009
autor: Grzegorz Szostak
Jeżeli jest MPZP (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego)...
Budować można na (ten domek):
- terenie typowo budowlanym,
- rekreacyjnym (letniskowym) jeżeli w planie określono dopuszczalną powierzchnię.

Jeżeli nie ma MPZP konieczne są warunki zabudowy...
W takiej sytuacji musi w pobliżu znajdować się podobna gabarytowo zabudowa (mieszkalna lub letniskowa). Jest tu dość duża uznaniowość gminy w zakresie interpretacji formy. Trzeba również bardzo uważać jakie budynki są faktycznie w rejestrze gruntów starostwa, a nie sugerować się tym co jest widoczne w terenie.

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

: wt 07 wrz, 2010
autor: nowon
izia pisze:Witam czy taki domek mogę postawić na działce rekreacyjnej http://www.talbud.pl/tomek_r2.html Jakie wymogi muszę spełniać, aby go postawić i jak dużą działke powinnam kupić
Tak taki domek mozna pstawic na dzialce rekreacyjnej ale na budowlaniej juz nie, chyba ze bedzie ocieplony caloroczyny z ogrzewaniem kominowym albo innym.

: pn 18 cze, 2012
autor: andrzej83x
Musisz sprawdzić jakie są wymagania w Miescowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jednak myślę, że z pozwoleniem na budowę domu drewnianego całorocznego nie powinno być jakiś większych problemów, ale jednak biurokracja to biurokracja więc trudno powiedzieć, jak to będzie w rzeczywistości.

: czw 03 paź, 2013
autor: mahi
Witam.
Temat wielokrotnie poruszany na wielu forach dyskusyjnych i naczytałem się też o tym dość dużo, ale mimo to proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu.
Planuję postawić budynek gospodarczy drewniany o powierzchni zabudowy poniżej 25m2 (dokładnie 23m2) w odległości 3m od granicy działki. Problemem jest budynek murowany, który stoi od wielu lat na działce sąsiada - konkretnie w granicy działki. Ani budynek sąsiada, ani mój gospodarczy nie ma otworów okiennych/drzwi ścianach.

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

: pt 19 gru, 2014
autor: Aliraza21
Zgadza się, zmiana MPZP nie ponosisz prawie żadnych kosztów (parę znaczków skarbowych na wniosku), ale Wyłączenie z produkcji rolnej to już inna bajka i inny urząd. A to kosztuje kupę kasy i bez tego nie otrzymasz pozwolenia na budowę.

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

: śr 25 mar, 2015
autor: juston33
Jeden telefon do właściwego Urzędu Gminy i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Re: Domek drewniany letniskowy - pytanie

: wt 17 lis, 2015
autor: hanianow
Do urzędu lepiej się wybrać. Przez telefon jeszcze nigdy nie udało mi się skutecznie załatwić urzędowej sprawy, a w cztery oczy można na spokojnie o wszystko dopytać ;)