Pozwolenie na budowe

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Pozwolenie na budowe

Post by Asia40 » Wed 09 Sep, 2009

Po trzech latach od decyzji o budowie domu na działce w pięknej okolicy, mogę starać się o pozwolenie na budowe :) Trwało to trochę, ale myśle, ze było warto czekać.
Ponieważ prawo nie uległo zmianie, pozwolenie na budowe musi być! A już miałam nadzieje, że nie będzie potrzebne.
Oczywiście biurwy w wydziale budownictwa starostwa Ś. informacji konkretnych nie udzielają co ma byc zawarte w dokumentach do nich składanych. Teorie to mam opanowaną, ale... okazuje się, że każdy powiat ma swoje osobliwości i z tym co ma być w dokumentach różnie bywa.
Projekt architektoniczny i budowlany przygotowuje rodzinno-znajoma firma z innego rejonu Polski i tutejszy wydział budownictwa zaskakuje nas co rusz!
Najpierw mówili, że wystarczy zapewnienie o dostawie energii elektrycznej - uzyskałam takie - teraz ma być umowa o dostawie energii!
Mam projekty wszystkich mediów tzn; wody, ścieków, energii elektrycznej, ogrzewania - bardzo podwyższa to koszty projektu! Branżowe podpisy wiele kosztują.
I ciągle myśle czym mnie te biurwy jeszcze mogą zaskoczyć??????? CZego mogą jeszcze chcieć???????
Czy ktoś to wie??????
Joanna


Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Post by Asia40 » Thu 22 Oct, 2009

Czy mozna nie otrzymać pozwolenia na budowe jeżeli działka jest budowlana w MPZP?
Joanna

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 22 Oct, 2009

Teoretycznie nie, ale w praktyce zdarzają się "kwiatki", n.p. linia energetyczna na mapie geodezyjnej, którą nie uwzględniono w planie.

Asia40
Posts: 75
Joined: Mon 06 Mar, 2006
Location: z Polski
Contact:

Post by Asia40 » Thu 22 Oct, 2009

A nie, linji energetycznej nie ma - w pobliżu park krajobrazowy, działka w jego otulinie - w MPZP sa warunki jakie należy w zwiazku z tym spełnić - ale biurwa kazała jeszcze uzgodnić w wojewódzkim konserwatorem przyrody - chociaż gmina juz raz uzgadniała - dlatego zatwierdzenie MPZP trwało tyle czasu :(
Joanna

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 22 Oct, 2009

Sprawdź w MPZP czy jest powołanie się na tą opinię, którą uzyskała gmina.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”