Dzialka rolna

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
Patric 2
Posts: 3
Joined: Tue 24 Nov, 2009

Dzialka rolna

Post by Patric 2 » Tue 24 Nov, 2009

Prosze o pomoc w doradzeniu jaka kwote moge maksymalnie zaplacic za dzialke rolna o powierzchni 3000m i klasy 4.


Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Tue 24 Nov, 2009

A gdzie ta działka? W centum Warszawy, pod Pałacem Kultury, czy może na Podlasiu, a może na Kaszubach?
!!! Pomysl, zanim cokolwiek napiszesz.

Patric 2
Posts: 3
Joined: Tue 24 Nov, 2009

Post by Patric 2 » Wed 25 Nov, 2009

W woj Swietokrzyskim

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Wed 25 Nov, 2009

Ciężko będzie dokonać takiej wyceny bez dokładnej znajomości warunków lokalnych i tylko osoba z tych terenów (miejscowości) może coś Ci doradzic. Jako przykład podam Ci moje tereny. Działki w okolicach Gliwic chodzą obecnie po ok. 200 zł/m2. Wystarczy jednak, że pojedziesz parę kilometrów obok (ale ciagle ta sama odległość od Gliwic) i już są po 70. Do tego wchodzi sprawa zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli to jest rola bez prawa do zabudowy - grosze. Rola przeznaczona pod zabudowę - cena prawie jak za typową budowlankę. Dodatkowe elementy mogące wpłynąć na cene to uzbrojenie, dojazd, typ gruntu, ...
I tak można ciagną w nieskończoność :roll:

Popytaj lepiej u okolicznych chłopów - oni wiedzą najlepiej ile ziemia w okolicy kosztuje.

Patric 2
Posts: 3
Joined: Tue 24 Nov, 2009

Dzialka rolna

Post by Patric 2 » Fri 27 Nov, 2009

Rolnicy z okolicy mowia ze ceny sa rozne od 4 zl do 20 zl ale nie wiem jakie sa kryteria dotyczace ziemi bo jest to jednak 6 klasa. Pomozcie bo nie wiem czy mozna zaoferowac jakies 6 zl za 1 m2.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Fri 27 Nov, 2009

Ciężko Ci coś podpowiedzieć ... Musisz się sam dogadać ze sprzedającym i ustalić cenę satysfakcjonującą obie strony. Sprawdź jednak wcześniej, czy istnieje możliwość wybudowania czegokolwiek na tej ziemi. Grunty rolne o kategorii powyżej IV są zazwyczaj odralniane dość łatwo ...



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”