Działka pod domek letniskowy całoroczny - co i jak?

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
domeldoom
Posts: 5
Joined: Mon 08 Mar, 2010
Location: Polanka Wlk/Oświęcim

Działka pod domek letniskowy całoroczny - co i jak?

Post by domeldoom » Wed 28 Apr, 2010

Witam
Myślę o budowie całorocznego domku letniskowego, chcę kupić niedużą działkę działkę i na niej postawić całoroczny domek około 40 m2 powierzchni użytkowej o konstrukcji drewnianej szkieletowej. Jestem na etapie szukania działki pod taki domek i po przejrzeniu wielu ofert i przeszukaniu kilku stron w tym temacie mam wielki mętlik. Postanowiłem zadać kilka pytań w tym dziale:
1. czy pod taki domek muszę mieć działkę budowlaną czy też np. rekreacyjną?
2. czy w prawie budowlanym istnieje w ogóle coś takiego jak działka rekreacyjna? jeśli tak to co to jest i co na tym mogę wybudować?
3. co to znaczy, że dana działka jest budowlana? jakie wymogi spełnić musi działka by była działka budowlaną?
4. załóżmy, że dostałem ofertę sprzedaży działki budowlanej od pana Kowalskiego - skąd mogę wiedzieć czy ta działka jest tak naprawdę działką budowlaną?
5. co muszę mieć by rozpocząć budowę domku letniskowego o powierzchni około 40 m2 ?
6. w internecie znalazłem ofertę, w jej opisie jest: mniej więcej coś takiego: Działka rolna o powierzchni 1 ha z domkiem letniskowym. Dom o powierzchni 40 m2. Czy można w takim razie wybudować domek letniskowy na działce rolnej?
Będę wdzięczny za wyjaśnienie. Gdy coś jeszcze nasunie mi się na myśl, a będą chętni do tematu to dodam może kilka pytań.
pozdrawiam
tomek


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”