zakaz zabudowy POMOCY

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
annakraj
Posty: 1
Rejestracja: czw 01 wrz, 2011

zakaz zabudowy POMOCY

Post autor: annakraj » czw 01 wrz, 2011

Witam,
Sytuacja przedstawia się następująco: jestem rolnikiem, posiadam działkę rolną (3.5 ha), mam już na niej wybudowane tymczasowe budynki gospodarcze, na które mam pozwolenie. Chciałabym złożyć w Starostwie wniosek o pozwolenie na budowę siedliska. Wymagane dokumenty to wniosek + oświadczenie o byciu rolnikiem. W gminie znajduje obowiązujący m.p.z.p w którym istnieje następujący zapis dotyczący terenu na którym znajduje się działka:
§ 9 - Ustalenia dotyczące zabudowy.
1.Na terenie objętym planem obowiązuje zakaz lokalizacji zabudowy. Zakaz dotyczy lokalizacji budynków w rozumieniu Prawa Budowlanego.
2. Na całym ternie obowiązuje zakaz lokalizacji tymczasowych obiektów budowlanych
w rozumieniu Prawa Budowlanego. Zakaz nie dotyczy lokalizacji tymczasowych obiektów budowlanych, w rozumieniu prawo budowlane:
a) niezbędnych dla obsługi produkcji rolnej, w tym działów specjalnych rolnictwa i produkcji leśnej,
b) niezbędnych do urządzenia terenów dla usług agroturystycznych w istniejących gospodarstwach rolnych.
Moje pytanie brzmi: Czy taki zapis w miejscowym planie dotyczy również zabudowy siedliskowej? Czy mogę wybudować siedlisko na działce rolnej na terenie której obowiązuje taki właśnie zapis? Czy m.p.z.p ma znaczenie w przypadku gdy jest się rolnikiem i posiada działkę rolną?
Trochę tych pytań jest ale proszę kogoś o pomoc bo przejrzałam już trochę stron i ustaw i nigdzie nie znalazłam jednoznaczej odpowiedzi. Czy jest ktoś w stanie mi pomoć??? albo może wskazać osobę lub instytucję najbardziej odpowiednią do udzielenie mi odp na zadane pytania?


FRS
Posty: 6
Rejestracja: wt 13 lip, 2010
Kontakt:

Post autor: FRS » wt 10 sty, 2012

... niestety nie.

toja
Posty: 437
Rejestracja: ndz 04 mar, 2012

Post autor: toja » ndz 04 mar, 2012

Istnieje coś takiego jak Kodeks Postępowania Administracyjnego. Jeżeli obywatel ma wątpliwości może wystąpić o wyjaśnienie do organu administracji (autora takich łamigłówek) o wyjaśnienie. Formą zapytania może być e-mail - należy pamiętać tylko o podaniu dokładnych danych personalnych i adresowych. Nie jest ważne nawet dokładny adresat, wg KPA można takie zapytanie skierować np do Premiera - to Administracja będzie miała obowiązek skierowania do właściwego Organu :oops: .
Jeżeli po miesiącu nie otrzymamy odpowiedzi ( a często tak jest) trzeba przypomnieć o sobie wraz z przypomnieniem o możliwości złożenia zażalenia ( Organowi :oops: grozi kara - też w zgodzie z KPA).

Acha! Można równocześnie złożyć do Starostwa zgłoszenie o zamiarze budowy siedliska - w odmowie powinni podać uzasadnienie. Jeżeli po miesiącu nie odmówią to możesz budować.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”