budynek gopodarczy

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
kikusia1
Posts: 1
Joined: Fri 03 Nov, 2017

budynek gopodarczy

Post by kikusia1 » Fri 03 Nov, 2017

Witam
Jestem w trakcie budowy budynku gospodarczego (na który otrzymałam pozwolenie) , który po wybudowaniu chciałabym przekształcić w budynek mieszkalny. Nie zdążyłam złożyć podania do studium o zmianę przekształcenia części działki w budowlaną. Złożyłam tylko zmianę do planu. Jeszcze nie było wyłożenia planu. Budynek ujawniłam na działce. Jak mogę wpłynąć żebym miała przekształconą tą część działki w budowlaną na której buduje się budynek. Na mapkach budynek jest ujawniony, a grunt zmieniony z R na RB.

Jak wybuduję budynek to chcę zmieć użytkowanie na mieszkalne, a MPZP zabrania mieszkać na dzałce rolnej. Co mogę zrobić?


Muniek046q
Posts: 1
Joined: Thu 30 Nov, 2017

Re: budynek gopodarczy

Post by Muniek046q » Thu 30 Nov, 2017

Właśnie mam ten sam problem. Proszę o pomoc.

maiki95
Posts: 4
Joined: Thu 18 Aug, 2016

Re: budynek gopodarczy

Post by maiki95 » Fri 16 Feb, 2018

Zaraz, zaraz. Zeby wybudowac budynek gospodarczy rowniez trzeba trwale wylaczyc z produkcji rolnej- ''odrolnic''. Skoro ziemia jest odrolniona, zostala wydana zgoda na budowe, jakim cudem chca zeby grunt pod domkiem nadal byl rolny? ''Cywilom'' nie wolno budowac na dzialkach rolnych, dlatego je odralniaja. Ten etap macie chyba juz za soba, wiec w czym problem? Problem bylby, gdybyscie poszli do urzedu i w urzedzie nie chcieli Wam ''odrolnic''. Wtedy to juz po ptokach. A teraz druga czesc, ktora i mnie interesuje. Zmiana przeznaczenia uzytkowania.
Czy ktos sie dowiadywal ile faktycznie z tym klopotu? Wymagania na pismie wygladaja wystarczajaco strasznie zeby dolozyc te kilka tys i budowac wg wytycznych do zgloszenia czy pozwolenia na budowe budynku mieszkalnego, ale jak wyglada to w praktyce. Czy ten ''gospodarczy'' budowaliscie od razu w standardzie mieszkalnym czy teraz bedzie dostaosowywany, modernizowany? Na jakim etapie potrzebne beda jakie uzgodnienia, opinie, kto to bedzie weryfikowal? I na sam koniec pytanie czy nie latwiej jest wnioskowac najpierw o budynek rekreacyjny (czasowego pobytu), zawsze to blizsze prawdy niz mieszkac w gospodarczym.


Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”