Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

Post by tymczasowy13 » Wed 14 Mar, 2018

Witam

Mam na oku pewną działkę, na skraju lasu, jest zabudowana drewnianym domkiem letniskowym.
Agent nieruchomości twierdzi jednoznacznie, że jest to działka budowlana i gdybym chciał postawić na niej dom jednorodzinny to nie ma najmniejszego problemu.
Zapis w MPZP mówi jednak, że jest to teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. I właśnie o słowo "dopuszczenie" się rozchodzi. Czy w tym wypadku można postawić budynek jednorodzinny, oczywiście zgodny z zapisami MPZP, czy też owo dopuszczenie należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód?

Ustalenia dla działki wyglądają tak:
Ustalenia szczegółowe
Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
1.19.1. Dopuszcza się:
- realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie większej niż 50 m2,
- adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na budynki mieszkalne.
1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
- maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi 0.8m n.p.t.,
- maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.

Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna wynosi min. 70% powierzchni działki.

Chodzi tylko o to, czy słowo "z dopuszczeniem" oznacza, że w przypadku chęci postawienia budynku mieszkalnego spełniającego pozostałe warunki MPZP będzie potrzebna jakaś dodatkowa zgoda aby ktoś to "dopuścił" do realizacji.
Innymi słowy czy dopuszczenie do realizacji może zależeć od "widzi mi się" kogoś w gminie, czy taki zapis z góry pozwala na budowę, spełniającą pozostałe warunki w MPZP.

Pozdrawiam


Mirek2014
Posts: 75
Joined: Thu 02 Jan, 2014

Re: Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

Post by Mirek2014 » Fri 16 Mar, 2018

Witam.
Z planu wynika, że można wybudować dom jednorodzinny wolnostojący.
To taki specyficzny język urbanistów. Dopuszcza się znaczy, że jest możliwe.
Pozdrawiam

tymczasowy13
Posts: 33
Joined: Wed 14 Mar, 2018

Re: Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

Post by tymczasowy13 » Sat 17 Mar, 2018

Bardzo dziękuję za jednoznaczną odpowiedź.
Pozdrawiam

sarmuveera
Posts: 2
Joined: Thu 13 Dec, 2018

Re: Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

Post by sarmuveera » Fri 14 Dec, 2018

Jestem w trakcie budowy budynku gospodarczego (na który otrzymałam pozwolenie) , który po wybudowaniu chciałabym przekształcić w budynek mieszkalny. Nie zdążyłam złożyć podania do studium o zmianę przekształcenia części działki w budowlaną. Złożyłam tylko zmianę do planu. Jeszcze nie było wyłożenia planu. Budynek ujawniłam na działce. Jak mogę wpłynąć żebym miała przekształconą tą część działki w budowlaną na której buduje się budynek. Na mapkach budynek jest ujawniony, a grunt zmieniony z R na RB.

Comarcom
Posts: 12
Joined: Tue 11 Dec, 2018

Re: Teren zabudowy rekreacyjnej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

Post by Comarcom » Thu 20 Dec, 2018

Musisz przygotować odpowiednie papiery, spotkaj się z jakimś urzędnikiem i dopytaj.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”