Kupno działki i co dalej

Zagadnienia dotyczące działek budowlanych
Post Reply
honzig
Posts: 5
Joined: Mon 28 Apr, 2014

Kupno działki i co dalej

Post by honzig » Wed 13 Jun, 2018

Witam
Stałem się posiadaczem działki o wymiarach 24x75 m2
Działka wydzielona jest razem z 5 innymi z jednej duzej działki na która wyadane są WZ na 6 budynków mieszkalnych i 6 budynków gospodarczo garażowych, jest tez decyzja o podziale gruntu
Przez najbliższe 2-3 lata nie będę budował domu planuje postawić budynek gospodarczy 4x6 m (drewniany)z tego co się orientuje wystarczy samo zgłoszenie
I teraz seria moich pytań
Co powinienem zrobić dalej
Na działce nie ma wjazdu w WZ jest napisane projektowany zjazd z drogi gminnej. Czy mam się zgłosić do Gminy o projekt takiego zjazdu?, Czy jak dostane projekt na taki zjazd to muszę od razu robić docelowy czy mogę zrobić tymczasowy? Różnica poziomu między działką a droga gminną jest okolo 20 cm.
Chciałbym podciągnąć na działkę prąd i gaz i teraz pytanie czy są jakieś wymagania do tego czy wystarczy że zgłoszę się do ZE i Gazowni? (prąd i gaz jest w drodze).


Mirek2014
Posts: 75
Joined: Thu 02 Jan, 2014

Re: Kupno działki i co dalej

Post by Mirek2014 » Fri 15 Jun, 2018

Witam.
Ważne jest czego dotyczą WZ wydane dla działki przed podziałem. Gdy są wydane np. na budowę 1 domu jednorodzinnego i 1 budynku gospodarczego to inwestorowi, który pierwszy zacznie się budować po podziale takiej działki urząd najczęściej przepisuje istniejące WZ na jego nazwisko i działkę. Właściciele kolejnych działek powstałych po podziale muszą wystąpić o nowe WZ dla swoich działek i na swoje nazwiska.
W tym przypadku WZ dotyczą budowy 6 budynków mieszkalnych i 6 budynków gospodarczo-garażowych. Na pewno nie chcesz, a po podziale nie ma pewnie takiej możliwości, budować tylu obiektów dla tego, jak już podejmiesz decyzję co chcesz budować, musisz wystąpić o zmianę ew. o nowe WZ.
Projekt zjazdu musi wykonać uprawniony projektant. Najlepiej projektować zjazd jak już jest koncepcja całej inwestycji np. domu mieszkalnego i budynku gospodarczego.

tosiasamosia
Posts: 12
Joined: Thu 07 Jun, 2018

Re: Kupno działki i co dalej

Post by tosiasamosia » Mon 13 May, 2019

Projekt domu jest najistotniejszym elementem przed rozpoczęciem budowy. Sama lubię przeglądać różne katalogi czy szperać po internecie za różnymi inspiracjami. Nawet wczoraj trafiłam na stronę MGProjekt i też zauważyłam, że mają mnóstwo interesujących propozycji. Nawet łatwą w obsłudze mają wyszukiwarkę, gdzie można znaleźć odpowiednią opcję dla siebie według wytycznych.

murotar23
Posts: 3
Joined: Wed 13 Nov, 2019
Contact:

Re: Kupno działki i co dalej

Post by murotar23 » Wed 13 Nov, 2019

Faktycznie, projekt jest podstawą zaczęcia budowy

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re: Kupno działki i co dalej

Post by miroboass » Thu 10 Jun, 2021

Trzeba sprawdzić stan gleby i to, czy działka nie jest obciążona np. żadnymi długami.

Grzesiek13
Posts: 14
Joined: Fri 26 Mar, 2021

Re: Kupno działki i co dalej

Post by Grzesiek13 » Sat 04 Sep, 2021

Kupno działki w obecnych czasach to połowa sukcesu.



Post Reply

Return to “Zagadnienia dotyczące działek budowlanych i ich lokalizacji”