A jakby tak wybudować samemu?

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Post Reply
muteb
Posts: 2
Joined: Wed 26 Sep, 2007

A jakby tak wybudować samemu?

Post by muteb » Wed 26 Sep, 2007

Czy ktoś próbował całkowicie samodzielnie wybudować dom szkieletowy? A może to niemożliwe? Domy murowane przecież bardzo często budowane są w ten sposób (tzw metodą gospodarczą).
Ciekawi mnie jak jest ze szkieletami?


kombi
Posts: 53
Joined: Sun 20 Mar, 2005

Post by kombi » Wed 26 Sep, 2007

Takkkkkkkkk - jest to mozliwe sam buduje metodą gospodarczą tz, kolega mi pomaga a ja pracuje zawodowo aby mi kasy starczyło i jemu tez na życie było całego szkieletora wykonczyłem w niecały ROK i pozostało mi do zrobienia wyciagniecie komina na dach , kafle i płytki podłoga , powtórne malowanie ścian schody na poddasze użytk. i takie tam wykoń , tz biały montaż
a mój szkieletor przed adaptacja miał ok. 90 m2 a po adapt. ma ok 110 m2 OK wyszedł tanio ,tanio i to sie liczy jesli masz wiecej pytani to dzwon 607 206 625 i poczytaj moje wypociny na tym forum POZDRAWIAM KOMBI SZCZECIN

Tamlin
Posts: 26
Joined: Mon 11 Jun, 2007

Post by Tamlin » Thu 27 Sep, 2007

Zagłębie Szczecińskie buduje domy same.
Ja zaczynam budowę swojego w przyszłym tygodniu. Postawiliśmy już 3, i jak na razie wszystko gra.

A prawda jest taka:
1. Fundament, jeśli płyta to to samo co w murowanym, więc łatwo znaleźć "pomocnika"
2. Konstrukcja ścian tu pomoże ta strona i literatura
3. Powyżej murłaty to to samo co w murowanych więc też łatwo znaleźć "pomocnika"
Reszta to własna inwencja twórcza.
Nie pozwól aby praca zdominowała całe twoje życie.

muteb
Posts: 2
Joined: Wed 26 Sep, 2007

dzięki

Post by muteb » Tue 02 Oct, 2007

Wielkie dzięki za odzew mam jeszcze jedną prośbę do panów powyżej - bardzo proszę o podanie wartościowej literatury o szkieletach - takiej przez was sprawdzonej i godnej polecenia.
pozdrawiam

janekk
Posts: 1
Joined: Mon 05 Nov, 2007

Post by janekk » Mon 05 Nov, 2007

Czyli nie ma większych problemów przy samodzielnej budowie domu szkieletowego? Do tej pory pomagałem przy budowie domu murowanego, nie obyło sie bez problemów. Kłopoty nawet były przy takich drobiazgach jak wypożyczenie rusztowania. Nie mogłem znaleźc odpowiedniej firmy, gdzyż w internecie ogłaszają się tylko takie giganty jak www.monter-rusztowania.pl . Przy domach murowanych nie ma za to problemu ze znalezieniem pomocników i zakupem materiałów.

kiper
Posts: 15
Joined: Tue 22 May, 2007

Post by kiper » Wed 17 Sep, 2008

Oto literatura, którą posiadam. Wypowiada się tam nawet Pan Wojtek Nitka. To jest numer specjalny Muratora - Dom pod klucz nr 5/2005. Są tam zagadnienia konstrukcyjne. W sumie możan powiedziec kompedium wiedzy.

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 13 Feb, 2009

drodzy Państwo "ja" budowałem taki dom z firmą i uważam że byłbym w stanie sam postawić taki dom lecz moje wątpliwości budzi jakość drewna jakie można kupić na składach i czy jest ono tak obrobione i wysuszone jak Pan Wojtek Nitka mówi i radzi. Sam proces budowy trwa dłużej co rodzi dodatkowe koszty ( chyba że kolega za totalne frico pomaga)+ zaplecze narzędzi a dodatkowo czas naraża drewno na czynniki atmosferyczne podczas budowy. Bo nie uwierzę że udaje się wam to w 3 dni postawić lub mieć ciągle piękną pogodę.
nadmienię że widziałem z którego lasu cięte jak suszone i obrabiane był to drewna na mój dom ( może to brzmi dziwnie ale 2 lata i 3 domy obserwowałem zanim zdecydowałem się na tą firmę) :roll:

Daniel_Dr
Posts: 2
Joined: Fri 12 Nov, 2010
Location: KRAKOW-LONDYN

Post by Daniel_Dr » Sat 13 Nov, 2010

Witam, jesli ktos szuka literatury, to widzialem promocje http://www.amazon.co.uk/gp/help/custome ... 0&pop-up=1
Jesli sie wyda ponad 25 GBP to wysylka jest gratis. Znalazlem ksiazke za mniej niz 1 USD + wysylka z US http://www.amazon.com/gp/offer-listing/ ... ition=used

tonyfabio
Posts: 57
Joined: Tue 04 May, 2010

Post by tonyfabio » Tue 07 Dec, 2010

Oczywiście, że się da zbudować. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności.
Drewno też można przygotować samemu i mieć pewność co sie ma, a nie co ktoś obiecuje.

samodzielny
Posts: 2
Joined: Mon 27 Jun, 2011

Właśnie przymierzam się

Post by samodzielny » Mon 27 Jun, 2011

Witam, właśnie staram się o kredyt na zakup materiałów, mam nadzieję że niedługo zacznę budować własny dom, zakładam wszystkie prace wykonać sam, najwyżej z pomocą znajomych, niedługo bedzie mnie tu pełno :mrgreen:. Pozdrawiam wszystkich.

cysienka
Posts: 4
Joined: Wed 29 Jun, 2011

Post by cysienka » Thu 30 Jun, 2011

witam, chcielibyśmy z mężem budować sami ale dom z płazów (mamy materiał i jakieś pojęcie o budowaniu z drewna) czy ktoś poradzi mi gdzie szukać (internet, książki) szczegółów dotyczących zacinania bali itp.



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”