wymarzony domek :)

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Post Reply
kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

wymarzony domek :)

Post by kinga » Sun 18 May, 2008


Witam wszystkich forumowiczów, w lipcu planujemy rozpoczęcie budowy i w miarę możliwości bedziemy dzielili się doświadczeniami.


kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by kinga » Mon 19 May, 2008

Witam, czekamy juz 6 miesiac na warunki zabudowy - prawdopodobnie odbiór w przyszłym tygodniu (mam nadzieje). Pozwolenie na budowe narazie abstrakcja, ale jestem optymistką. Projekt robiliśmy indywidualny. Dom ma 109 m2 powierzchni całkowitej tak ze willa to nie bedzie ale mi sie podoba. Mam dylemat w zakresie ogrzewania, bo mamy lipe z gazem. elektryczne jako dodatkowe do kominka nie wchodzi w rachube bo drożyzna. Zastanawiam się nad piecem na pelet i tzw. ekogroszek w połączeniu z kominkiem było by chyba całkiem niezłe, ale nie wiem co z kominem, bo w projekcie mamy tyloko do kominka i nie wiem czy jest mozliwość zainstalowania jakiegos rozwiazania alternatywnego.
Prosze o rade - czy ktos korzysta z takiego rozwiazania, czy to sie sprawdza i jak się to ma do oszczędnego trybu życia :lol:
Jakie sa koszty sezonu grzewczego i czy warto do tego dopinac kominek z płaszczem wodnym. Problem jest w ogrzewaniu wody biezacej bo w lecie nie bede przeciez palila w kominku :shock:

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 19 May, 2008

Pokazcie cos na forum, z tego projektu...

kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by kinga » Mon 19 May, 2008

alek wrote:Pokazcie cos na forum, z tego projektu...
Rzuty wrzucimy jutro - bo mamy problem z pdf :???:
Attachments
wizualizacja naszego domku.jpg
a tak domek ma podobno wyglądać

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 19 May, 2008

Wizualizacje robiliscie sami? Czy tez firma architektoniczna Wam podeslala?
Z rzutem domu to najlatwiej chyba wyswietlic na monitorze i zrzucic darmowa wersja MWSnapa i zapisac jako jpg
Sporo stracicie na poddaszu uzytkowym tego "metrazu". Ale duzo zalezy od dzialki, jej powierzchni itp. czynnikow, rowniez upodoban...
Co do ogrzewania, mozna sobie poczytac na forum Muratora, ile kosztuje ogrzewanie elektryczne takiego domku i mozecie byc jednak mile zaskoczeni, zwlaszcza przy niewielkich nakladach wlasnych na to ogrzewanie... My mamy w projekcie - elektryczne plus dobry piec do salonu, najlepiej z termoregulatorem...
Pozdrawiam

kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by kinga » Mon 19 May, 2008

Wizualizacje, robiła Firma - co do metrażu to i tak wypada lepiej niz przy dachu czterospadowym. Jeśli chodzi o bryłe domu to ograniczała nas szerokość działki - dom ma 7 m szer i 10m dł. Dzieki za rade co do ogrzewania - poczytamy.
:grin: Pozdrawiamy

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Tue 20 May, 2008

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to ja zastosuję u siebie Ekopiec - połączenie kominka z płaszczem wodnym z piecem na pelet. Na początku chcieliśmy mieć zwykły kominek z płaszczem wodnym i przepływowe podgrzewacze wody, ale firma która buduje nasz dom zaproponowała nam takie rozwiązanie. Ten piec ma możliwość ogrzewania wody w kranach oraz w kaloryferach lub ogrzewanie podłogowe wodne. Możesz sobie ustawić temp na tydzień...np nie ma cie w godzinach 7:00 do 15:00 ustawiasz sobie temp na 15 stopni. Ładuje się średnio peletem co trzy dni. Ponieważ są dwa wyjścia możesz odłączyć ogrzewanie CO i podgrzewać samą wodę... może być alternatywą :grin:
Nawet całkiem się prezentują i można postawić taki piec w salonie :wink: .

Pozdrawiam
finka
Attachments
koperfam1.jpg
piece koperfam

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Tue 20 May, 2008

Gdzie w Internecie mozna sobie poogladac te piece i ceny?

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 21 May, 2008

to link do strony... http://www.ekopiece.pl/

pozdrawiam
finka

tfor
Posts: 21
Joined: Thu 07 Dec, 2006

Post by tfor » Wed 21 May, 2008

finkamala wrote:Jeśli chodzi o ogrzewanie, to ja zastosuję u siebie Ekopiec - połączenie kominka z płaszczem wodnym z piecem na pelet. Na początku chcieliśmy mieć zwykły kominek z płaszczem wodnym i przepływowe podgrzewacze wody, ale firma która buduje nasz dom zaproponowała nam takie rozwiązanie. Ten piec ma możliwość ogrzewania wody w kranach oraz w kaloryferach lub ogrzewanie podłogowe wodne. Możesz sobie ustawić temp na tydzień...np nie ma cie w godzinach 7:00 do 15:00 ustawiasz sobie temp na 15 stopni. Ładuje się średnio peletem co trzy dni. Ponieważ są dwa wyjścia możesz odłączyć ogrzewanie CO i podgrzewać samą wodę... może być alternatywą :grin:
Nawet całkiem się prezentują i można postawić taki piec w salonie :wink: .

Pozdrawiam
finka
Ale czy w lecie też musi się gzrac piec, żeby była ciepła woda? Czy czasem nie ogrzeje ona pomieszczenia dodtakowow w lecie?

kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by kinga » Thu 22 May, 2008

finkamala wrote:Jeśli chodzi o ogrzewanie, to ja zastosuję u siebie Ekopiec - połączenie kominka z płaszczem wodnym z piecem na pelet. Na początku chcieliśmy mieć zwykły kominek z płaszczem wodnym i przepływowe podgrzewacze wody, ale firma która buduje nasz dom zaproponowała nam takie rozwiązanie. Ten piec ma możliwość ogrzewania wody w kranach oraz w kaloryferach lub ogrzewanie podłogowe wodne. Możesz sobie ustawić temp na tydzień...np nie ma cie w godzinach 7:00 do 15:00 ustawiasz sobie temp na 15 stopni. Ładuje się średnio peletem co trzy dni. Ponieważ są dwa wyjścia możesz odłączyć ogrzewanie CO i podgrzewać samą wodę... może być alternatywą :grin:
Nawet całkiem się prezentują i można postawić taki piec w salonie :wink: .

Pozdrawiam
finka
dziękuję za pomoc :grin: , napisz proszę jak z ogrzewaniem wody w lecie ? i ile wyniesie Cię instalacja ?
pozdrawiam Kinga

kinga
Posts: 9
Joined: Wed 16 Jan, 2008

Post by kinga » Thu 22 May, 2008

Zastanawiamy się nad zainstalowaniem wydajnego kominka z rozprowadzeniem jako głównego zródła ciepła, a na noc i w sytuacji dłuzszej nie obecnosci - grzejniki elektryczne (tylko ze nie wiemy jeszcze jakie). Do wody terma elektryczna z kolektorem słonecznym. Jezeli ktos moze cos podpowiedziec w tym zakresie, tzn. jak to sie sprawdza w praktyce solar- to prosze o info.

Pozdrawiam
Kinga :wink:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 23 May, 2008

Witam
Tak, w tym piecu można palić latem, ponieważ sam piec się nie nagrzewa jest zimny tak samo jak szyba (jest taka jak w piekarniku lub mikrofali), więc nawet latem można cieszyć się ogniem z kominka :smile:
Koszt to ok 14000, plus jest taki że rura dymowa nie wymaga dodatkowego komina, jeżeli ktoś był na stronie tych ekopiecy to zobaczy że jest niewidoczna, można ją po prostu przeprowadzić przez ścianę na zewnątrz domu. Piec ten zużywa energię elektryczną w małych ilościach - przy zapalaniu(iskra) i do obsługi komputera.
Wydaje mi się, że cena jest do zniesienia, bo przecież koszt dobrego kominka z płaszczem wodnym to koszt ok 10000 trzeba dodać do tego jeszcze ogrzewanie wody bieżącej.
Koszt peletu na rok to ok 2000zł (podają znajomi).
Jeśli chodzi o solary, to też zastanawialiśmy się nad tym, ale musielibyśmy przeprojektować nasz dom, ponieważ aby wydajność była w miarę dobra, to powinny być ustawione na południe i kat padania od 30 do 50 stopni (nie pamiętam dokładnie) - nasz dom nie spełnia tych warunków. Jest też możliwość postawienia ich w ogrodzie, ale przy naszych zwierzakach to nie przejdzie :smile:
Dobrze jest wybrać ogrzewanie już na etapie projektowania, jest wtedy więcej możliwości.

Pozdrawiam
finka



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”