Page 1 of 1

Historia budowy domu Valencia :)

Posted: Sat 23 May, 2009
by kabzi3
Witam wszystkich serdecznie!
Po długich i krwawych walkach udało nam się uzyskać pozwolenie na budowę naszego domku. Dnia 21.05 rozpoczęliśmy budowę.
Domek będzie wykonany w technologi szkieletowej w/g projektu z firmy pro-arte Valencia.
Ze względu na wymiary naszej działki zrezygnowaliśmy z garażu. Działka jest wąska a długa, dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybudopwanie w przyszłości garażu wolnostojącego za domem.
Zapraszam wszystkich do oglądania i komentowania zdjęć.

Pozdrawiam
kabzi3

Posted: Sat 23 May, 2009
by kabzi3
Ze względu na ceny usług "fachowców" dużą część prac będziemy chcieli wykonać sami. Na początek funament, wykop już zrobiony, teraz gniemy strzemiona i zaczniemy robić zbrojenie.

Posted: Sun 24 May, 2009
by kabzi3
zbieranie humusu :) 3 godzinki i po robocie....

Posted: Sun 24 May, 2009
by kabzi3
Rozpoczelo sie kopanko :wink:

Posted: Sun 24 May, 2009
by kabzi3
Kopanie okazało się całkiem przyjemnym zajęciem, nie taki straszny diabeł jak go malowano :twisted: . Pierwszy dzień kopałem sam, drugiego dnia do pomocy przyjechał brat. Gdybyśmy nie musieli robić przerw z powodu opadów deszczu zapewne skończylibyśmy jeszcze szybciej,a tak zajęło to nam jakies 5 godzin. Wykop przed zalaniem betonem będzie jeszcze troszke poszerzony i pogłębiony, gdyż obawiałem się że deszcz może wypłukać mi zbyt szeroki rów. Teraz kręcimy strzemiona na zbroejnie, jak wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu zalewamy ławy.
Poniżej zdjęcia już stojącego domku narzędziowego (owoc pracy zimowych dni) oraz toy-toy :)
Od kilku dni front działki jest już ogrodzony. Znacznie poprawiło to komfort naszego wypoczywania i grilowania na działce.
Dobra to by było na tyle, więcej w miarę postepu prac na budowie bo już chyba należałoby się przyzwyczaić do tego określenia.

Posted: Sun 24 May, 2009
by Olmeca
Witaj :)
Z wielkim zainteresowaniem będę śledziła Waszą budowę, my zaczynamy swoją przygodę w sierpniu. Valencia strasznie mi się podoba, pozwoliłam sobie ją zwiedzić :oops:
Życzę powodzenia w Waszym przedsięwzięciu :)

Posted: Mon 25 May, 2009
by kabzi3
Olmeca wrote:Z wielkim zainteresowaniem będę śledziła Waszą budowę, my zaczynamy swoją przygodę w sierpniu. Valencia strasznie mi się podoba, pozwoliłam sobie ją zwiedzić :oops:
Życzę powodzenia w Waszym przedsięwzięciu :)
Dziękujemy bardzo! Będzie nam bardzo miło, że będziesz śledziła nasze postępy ( mam nadzieję że bądą)
My tak naprawdę to też ruszamy pełną parą w sierpniu, wtedy wchodzi ekipa od szkieletu, do tego czasu musimy wykoanać poziom 0. Jeżeli możesz to pochwal się Waszym przyszłym domem?

Posted: Tue 26 May, 2009
by Olmeca
Mamy swój temacik tutaj http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=3757 ... ale ruchu nie ma jeszcze na nim żadnego ;) Piszesz, że Twoja działka wąziutka :shock: nasza ma 15 m :lol: ;)

No to mamy bloczki :)

Posted: Tue 26 May, 2009
by kabzi3
No to przyjechały dzisiaj bloczki betonowe. :mrgreen: Z zalewaniem ławy jednak będziemy musieli jeszcze poczekac....Robienie zbrojenia okazało się jednak nie najłatwiejszym zadaniem, jest naprawde bardzo pracochłonne. Same strzemiona dzięki sprytnemu urzadzeniu były ugięte w 1 dzień, natomiast wiązanie ich to już gorsza sprawa. No ale nie ma sie co zalamywac, to dopiero poczatek....

Awaria!

Posted: Tue 16 Jun, 2009
by kabzi3
Niestety napotkało nas nieszczęscie...Mieliśmy już wszystko przygotowane do zalewanaia ław, zbrojenie ładnie ułożone i powiązane ze sobą, aż tu nagle pod naszą nieobecność za słabo przykręcona złączka od przyłącza wody wyskoczyła i wszystko nam zalała woda :evil: W niespełna 2 godziny cała budowa zalana, wykopy porozmywane, zbrojenie zasypane piaskiem......Musieliśmy pracę zacząć prawie od pocżatku tj. wyciagnięcie zbrojenia, na nowo wykop, poźniej walka z szalunkiem i znow zbrojenie. Awaria kosztowała nas calutki dzień cięzkiej pracy.

Zalewanie fundamentów

Posted: Tue 16 Jun, 2009
by kabzi3
Początkowo rozprowadzeniem betonu z gruszki miało się zająć wymyślone przez nas urządzenie widoczne na zdjęciu. Niestety nie zdało egzaminu, beton okazał się zbyt gęsty i nie chciał lecieć przez skonstruowana rynnę. Nizbędna okazała się pompa do betonu.

No to jazda z szkieletem :)

Posted: Mon 17 Aug, 2009
by kabzi3
Zaczęły się prace związane z konstrukcją domu. Prace idą w miarę szybko, ale co najważniejsze ekipa wykonawcza zachwyca starannością wykonania i dbaniem o każdy szczegół, oby tak dalej....

niedługo minie miesiąć od rozpoczęcia budowy szkieletu

Posted: Tue 08 Sep, 2009
by kabzi3
Jak w tytule: niedługo minie miesiąc jak rozpoczęły się prace związane z budową konstrukcji naszego domku. Można powiedzieć że:chata już stoi :grin: W chwili obecnej ekipa stawia ściany działowe na piętrze oraz jednocześnie dom jest ocieplany styropianem. W przyszłym tygodniu ruszamy z dachem i tu pojawia się mój wielki dylemat. Na dach przyjdzie dachówka ceramiczna creatrona ( dostawca spóźnia się z terminem realizacji zamówienia :evil: ) Projekt domu w/g opinii fachowców,kierownika budowy i innych jest bardzo dobrze zaprojektowany i nie ma w nim szczędzenia na materiałach. Projektant zapisał właśnie dachówkę ceramiczną i folię, brak deskowania. W tym miejscu proszę o pomoc i opienię osób doświadczonych w budownictwie szkieletowym: czy dach deskować i dawać papę, czy wystarczy folia? Ze względów finansowych jak i bardziej nowatorskiego rozwiązania bardziej wolałbym zastosować samą folie, czyli tak jak w projekcie, ale jeżeli miałbym popełnić cięzki błąd i żałować tej decyzji całe życie to zastosuję jednak deskowanie. W związku z tym serdecznie proszę o pomoc.

zdjecia

Posted: Tue 08 Sep, 2009
by kabzi3
te zdjecia miałybyć w poprzedniej wiadomości

Posted: Tue 08 Sep, 2009
by Wojciech Nitka
Proponuję Ci - o ile jest to komin od kominka - otynkuj komin.
Zawsze tego wymagam, kiedy jako inspektor nadzoru nadzoruję budowę. Znam przypadek, gdzie nie do końca wypełniona spoina była przyczyną pożaru. Stąd zawsze takie moje wymagania.
Ponadto - jaką masz zachowaną odległość od komina do konstrukcji ścian czy stropu?

komin

Posted: Wed 09 Sep, 2009
by kabzi3
Przerwa pomiedzy kominem a konstrukcja wynosi 5 - 6 cm, w planach nie mialo byc tynkowania komina a jedynie, tak jak jest to w tej chwili zrobione czyli wypełnienie wszystkich szczelin i obłożenie komina płytą gipsową żaroodporną. Dodatkowo dzisiaj wpadł mi w ręce lakier do drewna, który chroni drewno przed zapaleniem, puszka 1 l. tego lakieru 100 zł :shock: ale nie wiem czy jest to konieczne, majster mowi, że jak chce to moge to zrobić ale po chu... :lol:

Posted: Thu 10 Sep, 2009
by Grzegorz Szostak
kabzi3 wrote:majster mowi, że jak chce to moge to zrobić ale po chu...
Patrząc po zdjęciach nic dziwnego. Moją uwagę zwróciła ciekawa metoda montażu styropianu.

??

Posted: Fri 11 Sep, 2009
by kabzi3
Czy w montażu styropianu jest coś nie tak? Moim zdaniem jest bardzo dokladnie wykonywany. Jestem ciekaw czy p. Grzegorz stosuje takie środki w swoich domach?

Posted: Fri 11 Sep, 2009
by Grzegorz Szostak
Montaż pasków styropianu ma sens jeżeli szerokość szczelin stanowi minimum 50% na 1mb. Z tego co widzę na zdjęciu nie spełni ona swojej funkcji, gdyż tej przestrzeni jest zbyt mało.
W mojej firmie stosuję wyłącznie styropian ryflowany. Jego producent może być dowolny, gdyż posiadamy odpowiednią maszynę do rowkowania.

Posted: Fri 11 Sep, 2009
by kabzi3
Głupie gadanie, że montaż pasków nie ma sensu! Przecież powietrze w szczelinach między jednym a drugim paskiem zarówno w pionie jak i w poziomie będzie swobodnie krążyło. Nie przesadzajmy i nie popadajmy w paranoje, że jest np 30 % a nie 50% jak ktoś sobie wymyślił. Łatwo jest skrytykować czyjąś pracę nie pokazując swojej...Widze ze dzialalnosc grzegorza szostaka na tym formum polega jedynie na krytykowaniu firm konkurencyjnych, a powinna raczej polegać niesieniu pomocy....

Posted: Fri 11 Sep, 2009
by Grzegorz Szostak
Kwestię powierzchni szczeliny wentylacyjnej opisał Wojtek Nitka tutaj. Jest też gdzieś na forum bardziej szczegółowa dyskusja (w ostatnim czasie) między nami na ten temat, która powinna lepiej przybliżyć tą kwestię m.in. normę PN-EN 6946.
Jest mi przykro, że uważasz za krytykę zwrócenie uwagi na poważny błąd wykonawcy którego nawet nie znam. Zapraszam go do dyskusji w tym miejscu na temat wprowadzonych rozwiązań.
P.S.
Szczegóły wykonawcze mogę osobiście pokazać na naszej budowie.

Posted: Fri 11 Sep, 2009
by kabzi3
Zrozumiałbym Pana reakcję, gdyby nie była pozostawiona dylatacja, ale w moim przypadku na 160 m2 elewacji zużyto nie cały 1 m3 styropianu 1 cm, łatwo więc obliczyć jakie są pozostawione odstępy. Nie sądzę aby było to za mało, gdyż funkcja dylatacji będzie zachowana, a gęstsze zastosowanie przekładek styropianowych sprawi, że styropian będzie solidniej przymocowany. Takie jest moje zdanie. Szkoda, że jak pytałem na forum o radę odnośnie deskowania dachu to nikt nie udzielił mi pomocy ( pomimo wysłania dwukrotnego zapytania do p. administratora tutejszego forum), a jak pomocy nie potrzebujesz to znajdują się fachowcy od wytykania niby błędów.

Posted: Sat 12 Sep, 2009
by Wojciech Nitka
kabzi3 wrote:Szkoda, że jak pytałem na forum o radę odnośnie deskowania dachu to nikt nie udzielił mi pomocy ( pomimo wysłania dwukrotnego zapytania do p. administratora tutejszego forum)
Wybacz, ale nie zawsze jestem zdolny odpowiadać na indywidualne pytania. Gdyby tak było musiałbym tylko siedzieć przy komputerze i odpowiadać na zadawane mi pytania. Po to jest to Forum, z którego korzysta wielu i każde pytanie, jak i odpowiedzi (moje czy innych Forumowiczów) kierowane jest do innych Forumowiczów.
Proponuję, byś w przyszłości pytał na Forum.

Posted: Thu 30 May, 2013
by kabzi3
spoko rozumiem z domem jak na razie jest wszystko w porządku

Posted: Fri 07 Jun, 2013
by kamil1
fajne są takie historie :)

Re: Historia budowy domu Valencia :)

Posted: Thu 24 Sep, 2015
by elKamil
Wiem, że to dość stary wątek, ale bardzo zaciekawiła mnie nazwa "Valencia". Byłem kiedyś w tym hiszpańskim mieście - piękna okolica! A w tym wątku naprawdę urzekł mnie ten biały dom @kabzi3. Natomiast jeśli chodzi o tę drewnianą chatkę (+ wychodek z serduszkiem :D ) bardzo podobny mam na działce. :mrgreen:

Re: Historia budowy domu Valencia :)

Posted: Tue 17 Nov, 2015
by hanianow
Bardzo ładny projekt wybraliście. Być może sama go rozważę, bo wcześniej nie widziałam niczego podobnego.

Re: Historia budowy domu Valencia :)

Posted: Thu 02 Jun, 2016
by Mens76
wow! świetna relacja graty :)