Page 1 of 1

Posted: Mon 10 May, 2010
by Eire
witaj czekam na więcej zdjęć info jak idą pracę, my właśnie czekamy na pozwoleniem na budowę więc jeszcze przed nami długa droga ale będę zaglądać aby zobaczyć jak tam postępy u WAS

Posted: Sun 25 Jul, 2010
by Kubaty
czy te fundamenty nie są posadowione za płytko? jak to będzie z przemarzaniem?

Posted: Wed 25 Aug, 2010
by pivkoo
Zdradź mi jeśli możesz jak ma się cena do ceny kosztorysowej. Też zastanawiam się nad budową domu i od lat zawsze mówiłem sobie, że w grę wchodzi tylko kanadyjczyk. Jednak w jego przypadku nie da się budować w systemie gospodarczym, a zatem nie da się zaoszczędzić bez uszczerbku dla domu...

Posted: Wed 25 Aug, 2010
by pivkoo
Chodzi mi o to, że kosztorys jaki podają to ok. 270 tys. netto dla gotowego domu w wersji murowanej. Interesuje mnie jak wyglądają takie koszty w wersji szkieletowej? Czy zamówiłeś tylko stan surowy czy wykańczają Ci wszystko?

Posted: Tue 31 Aug, 2010
by JaKuBa
mocuja ci styropian bez folii wiatroizolacyjnej?
czy to zgodne z tym co pisza na tym forum?

Posted: Tue 31 Aug, 2010
by JaKuBa
a co to za technologia? folia wiatroizolacyjna w ścianie?
chyba jednak musisz poczytac forum czy tez reklamowana tu ksiazke p. wojciecha
a mozesz dokladnie opisac "te cud" technologie - to gdzie jest ta folia? a moze poczytasz po co wogole daje sie folie wiatroizolacyjna?

Posted: Wed 01 Sep, 2010
by JaKuBa
AdamD wrote:mój dom, moja folia i moje ściany
chcesz mieć termos i zgnić w grzybie twoja sprawa
masz racje - twoj dom, twoja folia i twoje sciany - "chcesz miec termos i zgnic w grzybie twoja sprawa".

Posted: Wed 01 Sep, 2010
by H.P.
Ludzie jak ktoś nie ma pojęcia do czego i po co jest wiatroizolacja na budynku to niech nie zabiera gosu
Folia wiatroizolacyjna jak sama nazwa mówi chroni budynek przed wiatrem. Jest to folia paroprzepuszczalna a najlepiej papier nasączany. Stosuje się ją nie tylko w budynkach konstrukcji drewnianej również w bydynkach murowanych wtedy i tylko wtedy gdy elewacja na zewnątrz budynky jest licowana z deski lub z PCV saiding. Zabezpiecza styropian lub wenę mineralną przed nawiewanien wody, śniegu.
W budynkach które obkladane są styropianem nastęnie zaciągane klejem przynajmniej 2 razy, oraz tynkowane jak i gdzie którędy przedostanie się ten wiatr do konstrukcji domu?

Posted: Wed 01 Sep, 2010
by JaKuBa
jak juz chcesz promowac firme, to chociaz poczytaj to forum, bo z tego co widac - nie czytales. tak jak zapewne nie czytales tego co tu jest napisane = http://www.szkielet.pl/problemy_technol ... php?page=2 = docieplanie scian zewnetrznych.
jezeli nie ty to moze przysli inwestorzy poczytaja.
a co do fabryki w wejherowie - mozesz podac namiary? bo osobiscie nie slyszalem o takiej firmie w tej okolicy.

Posted: Sun 17 Oct, 2010
by Kubaty
JaKuBa wrote:a co to za technologia? folia wiatroizolacyjna w ścianie?
Adam, możesz bliżej określić co to za technologia?
Czy naprawdę wierzysz swojemu wykonawcy ze można filie wiatroizolacyjna układać w ścianie? Z tego co czytałem na tym forum, to folia wiatroizolacyjna ma chronić płytę osb, a klejenie styropianu do płyty szkodzi budynkowi. Warto żebyś zajrzał chociaż tu http://www.accuspec.biz/Technical-Libra ... tucco.html a powinieneś się przekonać co grozi twojemu budynkowi.

Posted: Sun 17 Oct, 2010
by JaKuBa
dzieki ci kuabaty. widze ze znalazles te same byki ktore ja widzialem wczesniej.
Ale na zdjeciach sam autor postu pokazuje inne byki ktore nie powinne wystepowac na budowach. Ale jego budow jego biznes. ja w tym domu nie bede mieszkal.

Posted: Sun 17 Oct, 2010
by Kubaty
AdamD wrote:i tak 23.12.2012 koniec świata ;-)
Do tego czasu może postoi. Dziwne tylko że firma Celin buduje domy na dwa-trzy lata. Nie da się ukryć = jest się czym chwalić.

Posted: Tue 19 Oct, 2010
by Piotr tomrer
Przejrzałem dokładnie Twoje fotki AdamD i musze z przykrością powiedzieć, że Twoi adwersarze mają niestety rację. Firma, która postawiła Ci dom (całkiem ładny) ma niewielkie pojecie o budownictwie szkieletowym, roi tam się od błędów a ogólne wrażenie niechlujstwa nie polepsza odbioru tego, co tu pokazujesz. Obawiam się, że będziesz miał z tym domem kłopoty, czego Ci nie życzę oczywiście.

Posted: Tue 19 Oct, 2010
by Marcin L
:roll:
Niestety Piotr ma racje . Zostaly tu popelnione podstawowe bledy wykonawcze.
Brak wiatroizolacji i klejenie jej bezposrednio do plyt poszycia spowoduje iz po kilku latach nastapi tzw dodatni bilans wilgoci w sianach zewnetrznych a co za tym idzie zwiekszy sie wilgotnosc tarcicy konstrukcyjnej.
Do 18 % wszystko jest ok. jesli jednak drewno przekroczy 20 pare procent przestanie byc stabilne i rozpoczna sie procesy biologiczne w drewnie (plesnie grzyby itp) degradacjia konstrukcji bedzie postepowac powoli i bedzie niezauwazalna przez kilkanascie lat.
W naszym klimacie wilgoc przemieszcza sie od wew. do zewnatrz i i tak naprawde chodzi o to aby ograniczac doplyw pary wodnej i max odprowadzac wilgoc na zewnatrz (wiec argument ze nic nie przedostanie sie przez otynkowany styropian jest tu nietrafny calkowicie). Mysle ze w wielkim skrucie naswietlilem temat.
Pozatym domek ladny i wykonany estetycznie ale bledy technologiczne niestety wystepuja. :cry:

Posted: Tue 19 Oct, 2010
by Marcin L
Inne zadanie ma folia (opozniacz przenikania pary wodnej a inne wiatroizolacjia material otwarty dyfuzyjnie).
Nie zablokujesz calkowicie przeplywy pary za pomoca foli paroizolacyjnej ograniczysz tylko jej przeplyw za to klejac styropian bezposrednio do poszycia bez zachowania dylatacji pomiedzy plyta a elewacjia ograniczysz jej odprowadzenie ze scian i dlatego wystapi po latach dodatni bilans wilgoci ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Wentylacje pomieszczen to nie odprowadzenie wilgoci z wnetrza sciany. Mylisz tu pojecia. O ile sprawa stosowania paroizolacji jest czasem dyskusyjna to zastosowanie Wiatroizolacji jest obowiazkowe z technologicznego punktu widzenia.
Pomijam, iz dom ze szczelna wiatroizolacja bedzie cieplejszy.

Posted: Wed 20 Oct, 2010
by Wojciech Nitka
Panowie,
proponuję dokładnie przeczytać artykuły zawarte na stronie - http://www.szkielet.pl/problemy_technol ... php?page=2 w dziale "Docieplanie ścian zewnętrznych". Tam dowiecie się, dlaczego wymagane jest stosowanie folii wiatroizolacyjnej i pustki wentylacyjnej pod styropianem. I wcale tu nie chodzi o wykraplanie się pary wodnej w ścianie, a zawilgocenia płyty poszycia, spowodowane zalewaniem wodą opadową, która może wpływać pod styropian poprzez pęknięcia na styku tynk - rama okienna, czy temu podobne miejsca.
Kiedy styropian jest klejony bezpośrednio do poszycia, woda, która wpłynie pod warstwę styropianu nie ma możliwości ani wyparowania ani odpłynięcia, stąd dochodzi do gnicia płyty poszycia. Szczególnie polecam - http://www.szkielet.pl/problemy_technol ... IFS&id=138 - polskie doświadczenie w tym zakresie.
Można tego problemu oczywiście uniknąć stosując specjalne uszczelki wokół okien. Nie jest to jednak możliwe do wykonania na placu budowy; ten sposób stosują firmy budujące w pełnej prefabrykacji.

Posted: Wed 20 Oct, 2010
by dwronka
Na yotoobe można zobaczyć bardzo przydatne filmy i tem zainspirował mnie co do wykonczeń oscieży okiennych ;)
http://www.youtube.com/watch?v=SYXl6ef9mJE - http://www.youtube.com/watch?v=j8xY5QKV ... re=related
Btw folię wiatroizolacyjną połaczylem z ramą okna za pomoca taśm systemowych a dół za pomoca taśmy dekarskiej.

Posted: Fri 11 Mar, 2011
by Dawid Witkowski
pieknie
teraz do pracy :lol:

Posted: Fri 01 Jul, 2011
by Wojciech Nitka
Ciekawy jestem ilu klientów firmy Celin z Żagania, będzie niezadowolonych dzięki Twojej promocji.
Jak widać warto się zastanowić, zanim zacznie się "coś" promować. Promując bierze się na siebie odpowiedzialność za promującego. I jak teraz wyglądasz przed ludzi, którzy dzięki Twojej promocji nie osiągnęli tego czego oczekiwali. Uważam, że na początek należą się im przeprosiny.

Posted: Fri 01 Jul, 2011
by remojames
Wojciech Nitka wrote:Ciekawy jestem ilu klientów firmy Celin z Żagania, będzie niezadowolonych dzięki Twojej promocji.
Jak widać warto się zastanowić, zanim zacznie się "coś" promować. Promując bierze się na siebie odpowiedzialność za promującego. I jak teraz wyglądasz przed ludzi, którzy dzięki Twojej promocji nie osiągnęli tego czego oczekiwali. Uważam, że na początek należą się im przeprosiny.
Zgadzam się w 100%, sam polecałem i wiem co to za odpowiedzialność wszystko się liczy, a i tak czasami później może wyjść inaczej.

Posted: Sun 03 Jul, 2011
by DABEKO
Z polecaniem jest jak z nożem. Można pokroić chleb a można i zabić. Podając nóż, którym kroisz chleb nie odpowiadasz za to, że ktoś inny zrobi nim coś innego.
Polecam firmę mówiąc - u mnie zrobili dobrze to, to i to - byłem zadowolony.
Przecież polecając nie bierze się odpowiedzialności za to, że firma zachowa się inaczej. A to już inna sprawa czy firma dba o swoją przyszłość :)