Budowa domu Zawoja DWS1L

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Post by Zbysio » Sun 05 Jan, 2014

Marcin L wrote:Ps.Zbysio po co pan sobie na zlosc robi i sam sobie szkodzi???
Ja sobie na złość robię i szkodzę? A czymże to?


toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Sun 05 Jan, 2014

Marcin L wrote:Moj zawod -praktyk z 17letnim praktycznym doswiadczeniem w ciesielstwie zdobytym w Polsce i Skandynawi... ?
Przestroga dla potencjalnego inwestora (projektanci to już jak sobie chcą) - od takich fachowców jak najdalej.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 05 Jan, 2014

no pewnie, niech projektanci wezma młotki w dłoń i naucza sie wbijac gwozdzie od czegos trzeba zaczac Toja no nie???? pozniej proponuje "sklepać" wlasnorecznie jakis garaż jednospadowy (2spad bylby za trudny) a pozniej mozemy juz zaczac pisac o praktycznym zastosowaniu młotka na budowie ;)
Widze Toja ze podczepiasz sie pod kazdy temat... pusc pare fotek budow ktore obecnie prowadzisz lub projektowales i ktos to po twojemu zrobil....??? moze bysmy to zobaczyli omowili na forum ???

Ps.moja wypowiedz nie dotyczy tej waskiej grupy projektantow ktorzy jednak ta praktyczna wiedze posiadaja.....

Dajmy juz spokoj p.Zbysio tu nie chodzi o to kto kogo przegada, punkt widzenia i tak zalezy od punktu siedzenia i mysle ze skoncentrujmy sie na istotnych dla nas sprawach.

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Mon 06 Jan, 2014

Marcin L wrote:no pewnie, niech projektanci wezma młotki w dłoń i naucza sie wbijac gwozdzie od czegos trzeba zaczac Toja no nie????
Od pewnego czasu rozwój naszej cywilizacji napędzają jajogłowi siedzący przed komputerami, ale może te Twoje domy to jakieś rękodzieło i jako takie podlega innym prawom.
Tak, przy okazji - nigdy nie byłem w Skandynawii, więc gdzie mi tam do garażu jednospadowego :sad:
PS. co to jest młotek :?:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 06 Jan, 2014

Hehe.... :roll: niestety ktos musi zbudowac dom,prg.komputerowy i projekt to najlatwiejszy etap podczas budowy domu jednorodzinnego....

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Mon 06 Jan, 2014

??? Bzdury.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 06 Jan, 2014

Budowales kiedys ???sprobuj najlepiej w srodku zimy.....przy padajacym sniegu z deszczem i pogadamy bo narazie to chyba potrafisz klikac w klawiature...moze jakies fotki wstaw....bo madrujesz sie a jeszcze nikt mic twojego na forum nie widzial :mrgreen:

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Mon 06 Jan, 2014

Spróbuj jeszcze w kamieniołomach w czasie gradobicia, będziesz jeszcze lepszym fachowcem.
Z mojej strony to już wszystko.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 06 Jan, 2014

Nareszcie !!!! Jak juz wstawisz swoje fotki to mozemy podyskutowac bo narazie to niemamy o czym :lol:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 06 Jan, 2014

Panowie !!!

ylk
Posts: 30
Joined: Mon 05 Nov, 2012

Post by ylk » Sun 12 Jan, 2014

Parę nowych zdjęć...
Gont wyszedł ładnie, w przeciwieństwie do koloru elewacji, do którego jakoś nie mogę się przekonać...
Image Image Image Image Image Image
A to widok z salonu na las :D
Image

A bardziej w temacie: dziękuję za komentarze i uwagi. W kwestii dachu ufam wykonawcy, że nie spadnie mi na głowę ;)

ylk
Posts: 30
Joined: Mon 05 Nov, 2012

Post by ylk » Wed 22 Jan, 2014

Kilka zaległych fotek z zeszłego tygodnia, podłączona woda do domu i prawie cała elewacja gotowa.
Image Image Image Image Image Image Image Image

ylk
Posts: 30
Joined: Mon 05 Nov, 2012

Post by ylk » Wed 22 Jan, 2014

Troche zdjęć ze środka z wypychania wełną oraz pięknych podbitek ;)
Image Image Image Image Image Image Image

ylk
Posts: 30
Joined: Mon 05 Nov, 2012

Post by ylk » Wed 12 Feb, 2014

Dalszy postęp prac w kolejności nie do końca chronologicznej

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Bimo
Posts: 2
Joined: Mon 17 Feb, 2014
Contact:

Post by Bimo » Tue 18 Feb, 2014

Fajny ten domek. U mojej babci zauważyłem, że dużo ludzi takie buduje.

minidrwal
Posts: 4
Joined: Sun 21 Nov, 2010
Location: łódzkie

Post by minidrwal » Tue 04 Mar, 2014

I już niedługo można zamieszkać :grin:

marcinem
Posts: 44
Joined: Thu 19 Aug, 2010

Post by marcinem » Tue 04 Mar, 2014

gratuluje :)
z sentymentem i ciekawością obejrzałem zdjęcia - też wybraliśmy Zawoję :)

ylk
Posts: 30
Joined: Mon 05 Nov, 2012

Post by ylk » Wed 12 Mar, 2014

Wreszcie znalazłem trochę czasu i wrzucam kolejną zaległą paczkę zdjęć....

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

A tak się prezentuje z zewnątrz...
Image Image Image Image

I kilka zdjęć z instalacji kominka :)
Image Image Image Image Image Image

Także do zrobienia jeszcze łazienka, kuchnia i faktycznie można mieszkać :) No i cały czas czekamy na docelowe przyłącze energii elektrycznej.
@marcinem: dziękuję i również gratuluję! Czy można gdzieś obejrzeć zdjęcia Waszego domu?
pozdrawiam wszystkich serdecznie!

marcinem
Posts: 44
Joined: Thu 19 Aug, 2010

Post by marcinem » Fri 14 Mar, 2014

na forum się nie chwaliłem, ale mam jakieś zdjęcia elewacji na podorędziu to podeślę na prywatną pocztę.kolorystyka elewacji zbliżona a i kominy być moze tej samej firmy ;) pozdrawiam



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”