Belladonna z pracowni Archiportal

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Witam Toja ;) wiedzialem ze sie odezwiesz i dobrze kazdy ms prawo pisac co mysli ....ja swoje juz napisalem fote mam pare i je postaram sie wstawic (jak to zmniejszyc z iphona jeszcze niewiem?) moje fogki brda z konca stycznia jak juz wszystko bylo zrobione....
Prace swiadomie byly wstrzymywane w mysl zasady jaka placa taka praca ....proponowalem zakonczenie 4stycznis zakonczenie budowy w 10dni ale ktos tu nie chcial sie dogadac swiadomie...
Jesli uzgadniam z kims ze placi bezposrednio za robocizne pracownika ,nie ksiegujemy tego i w zamuan za to ma zrobione b.duzo prac po kosztach....to jest to sprawa honoru zeby dotrzymac slowa.
Normalne jest ze po zarzadaniu faktur przez Zbysio doliczylem koszty Podatkow i realne kosxty jakue poniose ( wsxystkich pracownikow mam Zarejestrowanych )po opodatkowaniu....ale ktos tu cwany byl i myslal ze ceny zostana a fakture dostanie .....
I dostanie jak zaplaci po cenach rynkowych .

Niech kazdy sam oceni czy donos do skarbowki byl tu uczciwy ...???

Fotki prosze umieszczac z dnia w ktorym opuscilem budowe...

I to ja prxekazalem kierownikowi kase osobiscie z mojego konta ....

Niema takiego wykonawcy ktory pracujac u Zbysia mialby o nim pozytywne zdanie ..

Napisalem kiedys ze ,,do tanga trzeba dwojga"....lecz tu tanczyc chciala tylko jedna strona -wykonawca....


Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Do Pana Wojtka albo proszę usuwać kłamstwa jakie tu wypisuje wykonawca, albo proszę nie kasować moich postów bo mogę się chyba odnieść do zarzutów?
Zasada jest taka jak w podpisanej umowie: jaka praca taka płaca :) nie odwrotnie.
Nie wiem o czym pan pisze o jakich uzgodnieniach po kosztach, podpisaliśmy umowę a ceny prac dodatkowych przyjęliśmy w obecności kierownika budowy.
I to my wstrzymaliśmy końcówkę pieniędzy widząc miesięczne opóźnienie i brak wykonywania poprawek.
Reszta to kłamstwo i wyobraźnia pańska.

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote: I to ja prxekazalem kierownikowi kase osobiscie z mojego konta ....
Niema takiego wykonawcy ktory pracujac u Zbysia mialby o nim pozytywne zdanie ..
W takim razie zapłacił mu pan 2 razy
uwaga o wykonawcach innych jest śmieszna i żałosna, naprawdę... ale odniosę się
Są tacy wykonawcy, przykład Pan który zbudował nam kominek Pan Grzegorz Filip firma Budmatic http://budmatic.com/ proszę dzwonić i pytać o zdanie.
Może jeszcze wykonawca tarasu, którego Pan nie zrobił choć na piśmie w 2012 roku obiecał w gratisie :) FHUP Drewdom Lasut_Boguslaw Pilchowice (32) 235-66-19

Może jeszcze firma, która wykonała oczyszczalnię, przyłącze wody i kotłownię HYDRO-EKO Tomasz Cholewiński http://www.firmy.net/oczyszczalnie-scie ... 9XQNK.html
proszę zapytać te osoby o opinię.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

To ja mam teraz wstawiac dane wczesniejszych podwykonawcow......pozdrawiam pana Cholewinskiego ;)

Szkoda tego pisania .
Proponuje wziac umowe porownac co jest dodatkowo zrobione ,wycenic to zgodnie z cenami na slasku ,isc do adwokata i niech inwestor wplaci depozyt a kierownik sporzadzi protokol poprawek.(ale tylko raz bo juz 3byly i nie bedzie sformulowan ,,nie podoba sie inwestorowi itp"
Po wykonaniu wszystkich poprawek na podstawie protokolu odbioru adwokat przekaze na moje konto pozostala kwote .

Za sam garaz jest 16tys bo jest w calosci zrobiony z zakupionych przezemnie materialow.+ te kilka tys ktore wyjda z pozostalych prac .....oczywiscie z odliczenuem tego co juz zostalo poprawione (a ja wiem co bylo zrobione i jak Zbysio wstawia zdjecie np.kranow ogrodowych to one byly zalozone,i marmolit byl kladziony ponoenie i wszystkie usterki tynku tez sa poprawione itd itd
To co Zbysio zgadzasz sie na takie rozwiazanie ?

?? A niech tam zapomne o tym donosie do skarbowki zeby nie bylo ze to, ja niechce rozwiazac problemu ?????

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Wcześniejszych podwykonawców? Nie obchodzą mnie Pańscy podwykonawcy i to, że im Pan nie płaci, oco panu chodzi? Obchodzą mnie moi wykonawcy i tych proszę pytać o opinie skoro tak to pana interesuje.

Powtórzę raz jeszcze bo chyba traci pan kontakt z rzeczywistością, roboty dodatkowe jakie pan wykonał, choć to przesadne słowo, zostały spisane na spotkaniu w styczniu z kierownikiem budowy i sam je pan wycenił a my na to przystaliśmy. Pan wybaczy ale deklaracja o chęci wykonania poprawek 8 miesięcy od porzucenia budowy to chyba żart. Proszę raczej zacząć od remontu dachu który jest jak sito. Proszę się otrząsnąć.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Co do kominka to Zbysio pamietasz kto go wyszpachlowal wylozyl kamieniem i polozyl terakote .....a dlaczego 2mce nikt sie nie pojawial zeby odpalic kominek.....???? Jak tam moj panel drewniany i gont dodatkowy ktory zakupilem sie miewa w bud.gosp. ,czy juz ten gratisowy gont ktos zainstalowal ;) fajnie jest miec przeniesiony w calosci budynek gosp.drewniany za pomoca sprzetu ciezkiego na koszt wykonawcy .....tez bym sie cieszyl.

Zastanawiam si Zbysio o co Ci chodzi nie chciales sie rozliczyc i osiagnołes jak narazie swoj cel ...ja wiem ze prawda w oczy kole ale ja na to nic nie poradze .
Czy ktos kto sklada donos swiadomie i z premedytacja do US jest konfidentem ???niech to forumowicze ocenia sami.
Ja jestem spoko gosc i ze mna sie mozna dogadac ,trzeba tylko chciec....
Czy Zbysio nie moze zrozumuec ze ba fakture sa inne ceny ???

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Wyłoży pan kamienia na kominku za dodatkową opłata, na litość boską pan ma amnezję?
Terakotę, gdzie?
Co Pana obchodzi odpalanie mojego kominka?
Pana gont leży jest tylko z nim kłopot, w piśmie został pan pouczony o konieczności jego odebrania z budowy, zapraszam bo już się mi go dźwigać nie chce z miejsc a na miejsce. Gontu nikt nie zainstalował bo pan to miał zrobić za dodatkowa opłatą, ale pan uciekł. NIC GRATISOWEGO OD PANA NIE DOSTALIŚMY< NIC
Pana panel drewniany, i co mam się tłumaczyć że u nas zostawił pan podbitkę państwa z Żarek :) śmieszne, pan sobie ją zabierze, nie bronie a za przechowanie nic nie policzę.
Jak tak panu przeszkadzał budek gospodarczy, w którym trzymał pan swój majdan całą budowę to trzeba go było rozwalić.
Konfident to chyba pana ulubione słowo. Za fakturę sa inne ceny? oj, nie ładnie, nasza umowa mówi coś innego :)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

I wszystko na temat .....jakie porzucenie wstaw moze fotki z konca stycznia???
Ja sie rozliczam z podwykonawcami a ze Zbysiowej budowy nawet ze swojej kasy....no niewiem .
Glaxurnik pozdrawia i te polki z posadzki polerowanej do kara masz Zbysio w gratisie ....

Jeszcze raz podkreslam jak komus zabraknie kasy i nie zaplaci koncowki to trudno takie jest zycie ...
.ake jak ktos swiadomie kseruje odreczne notatki od pazdziernika do stycznia i przygotowuje sie do ,,niezaplacenia" skladajac donosy mimo ze honorowo sie umawiamy na cos ....no to przykro mi bardzo ....

Czyli jednak nie uda sie nam uczciwie rozliczyc ...niestety.
Przeczytaj sobie zalaczniki ......rece mi juz opadaja ...co zaplaciles Zbysio komu ???
Czy Ty nie rozumiesz ze bez faktury usluga kosxtuje np.1000zl a z faktura 1000zl +podatki +zysk :))))))
Mieszkaj sobie ......masz odemnie w gratisie te dodatkowe prace ;)
Jak bys byl honorowy gosc Zbysio to inaczej by to sie skonczylo .....takie jest moje zdanie i tych wszystkich ktorzy mieli jakikolwiekt kontakt z ta budowa
A tak na marginesie z p .inwestorka dogadywakem sie ale za kazdym razem na sile musialo byc po twojemu i nie wazne ze zle.


Wiec skonczmy juz to pisanie bez sensu i jak vis to moj emeil jest znany .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Te półki z mozaiki nie posadzki, proszę pana, to są takie jak na zdjęciach widać, i policzył pan za nie a ja się na to zgodziłem, więc bez łaski, na gratisy za późno, pan nie ma w ekipie glazurnika, to nie wiem od kogo te pozdrowienia.
Nam kasy nie zabrakło, ale wie Pan nikt nie będzie panu płacił za to , ze pan ucieka z budowy zostawiwszy partaninę.
Uwagi kserowaniu traktuję jako paranoję.
Wiem co to wartość z faktury netto i brutto, pan nie podpisał z nami umowy z cenami netto :) ale chyba tego pan nie rozumie.

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

I nie jesteśmy "na ty"

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Biale jest czarne a czarne jest biale ....wstaw honorowo fotki z konca stycznia bo te wszystkie sa z listopada na 2,5mc przed zakonczeniem budowy :)

Nie netto i brutto ....tylko po kosztach bez faktury zeby Zbysio mial taniej i z faktura po normalnej cenie rynkowej .

No pewnie najpierw zlecic dodatkowa prace zadeklarowac w obecnosci 3osob ze sie to rozliczy a potem ,,palic głupa" ;) ze to w cenie ....to co glazyrnik polerowal przez 2dni plytki zarabia 200zl dziennie kolejny dzien to wyklejal wiec wartosc uslugi to po kosztach 600zl ....dolicz sobie do tego Vat i podatek bo zarzadales faktur ....tlumaczyc dalej czy juz lapiesz roznice ,,po kosztach a ,,wartosc rynkowa uslugi" ???

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Przykro mi ale dla donosicieli nie mam szacunku .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Fotki, są robione od listopada 2013 do sierpnia 2014 przed poprawkami, które my robiliśmy sami, rozumie to pan? czy, we właściwościach plików znajdzie Pan daty, jeśli tak to Pana interesuje.
Zainteresowane osoby zapraszam do nas jeśli tylko chcą, wiele z tych partactw nie jest poprawionych bo poprawić ich się nie da lub jeszcze tego nie zrobiliśmy, np daszek, cieknący dach itp każdy może tu przyjechać i to zobaczyć, każdy się przekona.
Co pan z tymi płytkami ma? Jeszcze raz napiszę, podął pan ceny robót dodatkowych a my je zaakceptowaliśmy, przy kierowniku budowy.

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote:Przykro mi ale dla donosicieli nie mam szacunku .
i dla konfidentów...

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote:Przykro mi ale dla donosicieli nie mam szacunku .
Ciekawe co w tym raporcie ze skarbowki bedzie ....???bo my tu jestesmy ciekawi z chlopakami tej wersji zdarzen

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Nie ma wersji zdarzeń, jest prawda, że brał pan pieniądze nie wystawiając rachunków, co zapisano w umowie na budowę domu. To proste, chłopaki rozumieją.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Jednak ciezko jest komus wytlumaczyc cos oczywistego .....gdybys chcial Zbysio sie dogadac to nie bylo by problemow ....ale wtedy trzeba bylo by na 0sie rozliczyc a tak to pare drobnych poprawek i sporo kasy w kieszeni no nie :)
Konczymy to pisanie juz czy dalej prowadzimy ta bezsensowna wymiane ???

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Celem mojej fotorelacji jest pokazanie mojej budowy, niech czytający ją ocenią czy jest tu mowa o "paru drobnych poprawkach"

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Czyli jestem taki wspanialomyslny ze garaz robie z wlasnej welny,plyty gk ,klade gres tech. I to mi sie oplaca za 2000zl z fakturz i jeszcze 2pracownikow oplacam .....tak bez interesownie bo Zbysio chcial odrazu faktury ???
Piszemy dalej czy konczymy ??? cierpliwosci mi juz brak ....rozumiem ze te zdjecia smieci to po tym jak kontener juz zabrali ;)

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Zamiast pisać, proszę poczytać umowę. Co może Pan wiedzieć o kontenerze, jak go zabierali pana tu nie było, a ja proszę pana cały dzień ładowałem na niego śmieci, nawet za mały się okazał, ale kierowca to dobry człowiek był.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Zbysio wrote:Celem mojej fotorelacji jest pokazanie mojej budowy, niech czytający ją ocenią czy jest tu mowa o "paru drobnych poprawkach"
Pewnie niema 99% uwzglednionych poprawek juz wykonanych...
Odrazu zaplanowales Zbysio ze nie zaplacisz i nie dzie sie ze po twoim donosie nikt nie chcial przyjechac ...rozumiem ze takiego stwierdzenia ze ,,za piec oddam odrazu jak dostane transze " oczywiscie nie bylo a 2 hydraulikom ,glazurnikowi i mnie die to przysnilo bo to Zbysio ma zawsze racje no nie ...nawet jak pylewka od prysznica jest pod sufitem to woda leje sie poza szybe z innego powodu :) I tyle z mojej strony na dzis

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Zbysio wrote:Zamiast pisać, proszę poczytać umowę. Co może Pan wiedzieć o kontenerze, jak go zabierali pana tu nie było, a ja proszę pana cały dzień ładowałem na niego śmieci, nawet za mały się okazał, ale kierowca to dobry człowiek był.
Hahahahahaha musze to powiedziec Szymonowi ....przeciez to nie ob grabil i sprzatal tylko Zbysio...hahaha

No teraz to juz mnie :)))))))

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Tak, zaplanowałem to od razu. Zaplanowałem tez budowę domu z partaczem.
Przyjechać po donosie, a to ciekawe, spisek jak nic.
Wylewka pod sufitem, proszę Pana może pan ma wylewkę pod sufitem, ja nie. A woda i owszem leje się tam gdzie nie trzeba, to pana zasługa.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

I oczywiscie nikt nie mowil zeby nie podnosic o 30cm w gore jej .....no tak tak az sie zapytam glazurnika
Rozumiem... Partacz konfidentowi budowal dom !!!!???
Tak Zbysio ma racje ... Jak zwykle
Wez pod uwage ze ja tu mam 13 pozytywnych fotorelacji ,zbudowalem ponad 30domow od powrotu z Norwegii i trafilo sie kilka trudnych budow .....ze wszystkimi sie wczesniej czy pozniej dogadywalem ....tylko nie ze Zbysiem
Ale to oczywiscie moja wina bo Zbysio ,,zawsze jest honorowy i ma racje ",,placi zawsze wszystkie pieniadze",,i bez problemu mozna sie z nim dogadac " a ja tak dla ,,jaj " nie chce sie z nim dogadac ????
I parapety byly blaszane i tak dla relaxu je zalozylem zeby potrm wyciac i kleic plytki no nie ??
Ale coz inwestor expert ....wie wszystko najlepiej

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Zbysio wrote:Tak, zaplanowałem to od razu. .

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Rozumiem... Partacz konfidentowi budowal dom !!!!???
Tak Zbysio ma racje ... Jak zwykle
Co pan może wiedzieć o naszym prysznicu, jak pan to montował nawet wody nie było w domu bo jej pan nie zrobił, co pan mógł sprawdzić, nawet silikonu nie umiał pan położyć pod szybą, bo się z pod niej wylewało.
Tak parapety wygiął pan na kolanie i można sobie było na nich palce odciąć, potem odwalił pan partaninę nie parapety, mnie może sobie pan zbudować nawet 3000 domów, mnie interesuje mój dom.
Tak partacz zbudował dom konfidentowi.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

I co głupio ze sie jest konfidentem ...tu w Polsce !!!! urzednik skarbowy stwierdzil ze musial sie p.Zelent dluzszy czas przygotowywac do tego .....

Jakim ja jestem wyrosumialym czlowiekiem az sam sie dziwie ....szkoda mi pana .....jak by Zbysio powiedzial prosto w oczy ,,nie zaplace bo ...." To trudno ....ale Zbysio nie chcial przyjechac na odbior ...

Jak mialbym byc Konfidentem to bym niemogl ogolic sie w lustrze bo jestem Polakiem a w tym kraju takie zachowania sie pietnuje .....wiec wole byc uczciwym partaczem ;)

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Partaczem jest pan to pewne, ale niestety nie uczciwym, uczciwy rokował by nadzieję jeszcze.
Dziękuje za zdanie o urzędniku skarbowym, już zrobiłem printscrena.
W polce różne rzeczy się piętnuje. Ale chyba nie sugeruje pan, że pochwala się oszustów podatkowych?

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote: ....ale Zbysio nie chcial przyjechac na odbior ...
Pański odbiór to telefon po zmroku że mam przyjechać natychmiast zapłacić panu pieniądze, a gdzie kierownik budowy, a gdzie warunki to przeprowadzenia tego odbioru. Jest pan żałosny

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Ja zaplacilem wszystkie podatki a Ty zaplaciles za robocizne z ich uwzglednieniem.....
To Zbysio chcial tanio .....trzeba bylo kasowac ,fakturowac i w d... Miec ze ktos transzy nie dostanie i ze mu kasy nie starcza
Z pogarda urzednik skarbowy to mowil ,z obrzydzeniem wrecz ...
A kopiuj sobie.... po tym jak wyslales donos jestes poprostu donosicielem bez wzgledu na wszystko .
Ciekawi mnie ten raport ???

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Czy pan rozumie jaką umowę podpisał, czy jest idiotą?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Poza umowa na slowo honoru sie umawialismy chyba no nie ???? Czy za duzo masła pan jada ???

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Na nic z panem na słowo honoru się nie umawiałem, i dobrze bo teraz wiem, że go pan nie ma.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

Ja mam swiadkow Zbysio .....jak deklarowalez placic za poszczegolne dodatkowe prace i niestety ludzie na budowie wszystko slyszeli ....i podwykonawcy z zewnatrz tez ....
Widze ze szkoda pisania Zbysio ide sie ogolić ;)

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Ma pan jakąś paranoje z tymi pracami dodatkowymi? Ile razy jeszcze mam napisać , że na spotkaniu z kierownikiem budowy przyjęliśmy je do zapłaty?
Tu nie chodzi tylko o prace dodatkowe, tu chodzi o całą budowę.
Celem mojej fotorelacji jest pokazanie mojej budowy, to nie forum skarbowe :)

Inmark
Posts: 25
Joined: Tue 13 Mar, 2012

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Inmark » Wed 03 Sep, 2014

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

Moje doświadczenia ze współpracy z Marcinem Lipcem są diametralnie odmienne i trudno mi uwierzyć w to co wyżej zostało przedstawione. Poziom rozgoryczenia inwestora oczywiście można sobie wyobrazić - ale czym to zostało spowodowane ?
Jak była prowadzona i nadzorowana budowa ? Czy ktoś chciał przycwaniakować i teraz obrusza się, że chytry dwa razy traci -płaci ? Czy ktoś tu preparuje oszczercze relacje nie mające związku z rzeczywistością ? O co w tym wszystkim chodzi ?
Jak mówiłem - poznałem Marcina podczas mojej budowy i jest to uczynny, kulturalny i bardzo miły człowiek. Budowa do stanu pod klucz była prowadzona szybko, sprawnie – trwałą od lutego do czerwca, fundamenty rok wcześniej jesienią a wprowadziłem się od 28.06.2013. Teraz po przeszło roku mieszkania w domu moja ocena jest bardzo pozytywna.
Patrząc na powyższe zastanawia mnie więc co się zmieniło ? Jaka jest różnica między moją sytuacją a tu przedstawianą ? Marcin przecież jest ten sam więc na myśl mi przychodzi podejrzenie, że to jednak z inwestorem może być jakiś problem ? To jedyny nowy element w tej tajemniczej układance.

Powyższe refleksje jednak niczego nowego nie wnoszą do sprawy a rozgoryczony Inwestor wraz z oczernianym Wykonawcą zafundowali wszystkim na forum jarmarczna pyskówkę. Panowie proponuję proste rozwiązanie - spotkajcie się w sądzie. Jeśli ktoś kogoś oszukał lub teraz składa oszczercze kalumnie - niech bezstronny arbiter o tym rozstrzygnie.

Nam już darujcie.

Jeszcze tylko kilka zdań dotyczących tematu konfidenta.
Panu anonimowemu donosicielowi chciałbym nieszczerze podziękować za zmarnowany jeden dzień po wezwaniu na przesłuchanie w Urzędzie Skarbowym - w zamian życzę tego samego. Nie wiem czemu to miało służyć poza irytacją na bzdurnie „niewiadomoco”. Moja budowa finansowana była bezgotówkowo przelewami - polecam każdemu - nie ma potem problemów z wykazaniem kto, kiedy i za co zapłacił. Przydaje się też sporządzać odpowiednie protokoły odbioru prac - tak pomocne dla Inwestora jak i Wykonawcy. Warto też rozliczać każdy wydatek prowadząc skrupulatną buchalterię - przydaje się nawet podstawowy arkusz kalkulacyjny - niby to tylko proste odejmowanie i dodawanie, a jak łatwo się pogubić i potem pustka w portfelu a prac do wykonania co niemiara. Dodatkowo polecam zerkać na kosztorys - wbrew pozorom to całkiem przydatny dokument, który można wykorzystać by zorientować się gdzie budowa się znajduje i jak wygląda temat jej dalszego finansowania.


Pozdrawiam
Inmark

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Marcin L » Wed 03 Sep, 2014

O istote problemu tu chodzi kto i jak sie zachowal ...gdybys nie zlozyl donosu na koniec marca zgodnie z ustaleniami ktore mam w emeilu z kierownikiem bylo by ,,pozamiatane" Zbysio

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Nie ma żadnego anonimowego donosiciela. Płaciłem za prace przelewami w większości. Wykonawca podpisał umowę w której zobowiązał się dostarczyć protokoły wykonania i rachunki za przyjęte wpłaty, więc chyba Pan czegoś nie rozumie.

Zapraszam Pana do mnie, bo przecież zdjęcia są spreparowane :)

Zbysio
Posts: 94
Joined: Sat 07 May, 2011
Location: Gliwice

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Zbysio » Wed 03 Sep, 2014

Marcin L wrote:O istote problemu tu chodzi kto i jak sie zachowal ...gdybys nie zlozyl donosu na koniec marca zgodnie z ustaleniami ktore mam w emeilu z kierownikiem bylo by ,,pozamiatane" Zbysio
Pan już pozamiatał, to prawda.

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Re: Belladonna z pracowni Archiportal

Post by Martin5 » Wed 03 Sep, 2014

Mnie jednak intrygują zamieszczone zdjęcia.
Usterki na nich pokazane są tak ogromne, że aż niesamowite. Razi szczególnie niechlujne wykonanie wielu elementów.

Dlaczego to tak fatalnie wygląda? Nawet jeśli zostało potem naprawione - to czemu było tak tragicznie?



Locked

Return to “Historie budowy domów”