Domek budować czas zacząć

Pochwal się swoją budową.
finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 23 Jul, 2008

Grzegorz Szostak wrote:co powiedział wykonawca w kontekście drewna świerkowego?
Sytuacja została wyjaśniona.
pozdrawiam
Finka


finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 23 Jul, 2008

:shock: :shock:
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83882 times

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 24 Jul, 2008

Lukarna...albo jak kto woli, kukułka :wink:
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83880 times

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sat 26 Jul, 2008

zdjęcia świeżynki :wink:
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83878 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83878 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83878 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83878 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83878 times

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sat 26 Jul, 2008

prawie... jak drabina do nieba :wink:
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83876 times

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 27 Jul, 2008

troszkę kwiatowych zdjęć...........i wiecha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83874 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83874 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83874 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83874 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83874 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83874 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83874 times

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 27 Jul, 2008

Lato w pełni i wiecha na szkielecie.
Może jesień umożliwi pełną obecność :-)

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Mon 28 Jul, 2008

Zaczęli ściany zewnętrzne na poddaszu
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83872 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83872 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83872 times

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 29 Jul, 2008

:wink: witam ponownie... moim zdaniem konstrukcja tego domu jest zrobiona b.ladnie, w poprzednim poscie napisalem iz proponowalbym wykonanie scianki kolankowej ciaglej z jednego elementu od plyty betonowej do murlaty (tzw. konstrukcja balonowa) poniewaz scianka kolankowa mocowana na stropie (tzw.konstrukcja platformowa) bedzie miala tendencje do wychylania sie (cale szczescie ze wykonawca zastosowal kleszcze na krokwiach i tym samym zniwelowal wychylanie sie scianek kolankowych na zewnatrz. Uwazam jednak ze w tym przypadku wykonanie konstrukcji z jednego elementu (slupka sciany) mocowanego bezposrednio do podwaliny zakotwionej w p. betonowej jest lepszym rozwiazaniem, a konstrukcja platformowa lepiej sprawdza sie jezeli dach spoczywa bezposredni na poziomie stropu.
Mimo to po obejrzeniu zdjec (konstrukcji) mam bardzo pozytywne zdanie o cieslach, ktorzy budowali ten dom.
Zastanawia mnie jeszcze kilka detali konstrukcyjnych dotyczacych stropu i kalenicy dachu a mianowiecie;
- zastosowano stezenia pomiedzy belkami stropowymi, a o ile mi wiadomo maga one powodowac skrzypienie podlogi i generalnie nie sa potrzebne a juz napewno nie tak gesto,
- zastanawia mnie rowniez brak deski w kalenicy dachu, ma ona bardzo korzystny wplyw na konstrukcje i stabilnosc dachu a laczenie do czola jakos niezabardzo mnie przekonuje,
:mrgreen: pozatym bardzo fajna konstrukcja - pozdrawiam :mrgreen:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Tue 29 Jul, 2008

Witam
Stropy montowane niezależnie od ścian (konstrukcja platformowa), stanowią pomost do pracy, który umożliwia montaż i ustawianie ścian zewnętrznych i działowych przy pomocy lekkiego sprzętu. Ma to u nas duże znaczenie ponieważ od podłogi poddasza do sufitu jest aż 3m poddasze jest wysokie, ścianka kolankowa ma 1,40m. Pozwala to na budowę etapami bez zastosowanie ciężkiego sprzętu, który na mojej działce pewnie by ugrzązł na wieki :wink: . Wykonawca buduje zgodnie z projektem sporządzonym przez inną firmę, póki co inspektor nadzoru oraz kierownik budowy nie wnosi zastrzeżeń.
Marcin L wrote:zastosowano stezenia pomiedzy belkami stropowymi, a o ile mi wiadomo maga one powodowac skrzypienie podlogi i generalnie nie sa potrzebne a juz napewno nie tak gesto,
Uważam, że dodatkowe usztywnienie stropu jest bardziej na plus niż na minus....szczególnie, że na poddaszu w łazience oraz tarasie będzie wylewka.
Marcin L wrote:zastanawia mnie rowniez brak deski w kalenicy dachu, ma ona bardzo korzystny wplyw na konstrukcje i stabilnosc dachu a laczenie do czola jakos niezabardzo mnie przekonuje,
Konstrukcje dachu są różne u nas zastosowana jest płatwiowo-kleszczowa (oparta na słupach) – stosowana przy ściance kolankowej tego typu i takiej rozpiętości dachu (tak więc zastosowanie kleszczy nie ma nic wspólnego ze szczęściem - wymaga tego konstrukcja :wink: ) W internecie można znaleźć obszerną lekturę na temat zastosowania tej konstrukcji...

PS. oczywiście wszelkie uwagi są mile widziane :wink:
pozdrawiam
Finka

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 30 Jul, 2008

:mrgreen: zgadzam sie ze latwiej jest budowac na konstrukcji platformowej, mimo to podtrzymuje moje zdanie iz w takim ukladzie lepiej sprawdzi sie konstrukcja balonowa (ale sa to tylko moje teoretyczne uwagi i zast. k. platformowej jesli dach jest <<zkleszczony>> nie bedzi mialo dla uzytkownika tego domu zadnych negatywnych skutkow.
Wracajac do tematu "stezen pomiedzy belkami stropowymi", uwazam iz sa one niepotrzebne gdyz nie przenosza zadnych konkretnych obciazen a moga byc szkodliwe (trzeszczenie podlogi) :mrgreen: mam jednak nadzieje ze w tym przypadku nie bedzie takich problemow.
Omawiajac zastosowanie deski w kalenicy mialem na mysli to iz dwie dociete do czola krokwie o przekroju 38 mm (moze 48) beda mialy bez jej zastosowania tendencje do wypaczania sie i skrecania dlatego preferuje zastosowanie deski w kalenicy o przekroju 38 X 235 lub podobnej. Zreszta na jednym ze zdjec juz widac polaczenia w ktorym krokwie lekko sie skrecaja. Tego typu konstrukcje przy zastosowaniu tradycyjnych przekrojow 7 x 14,8 x 16 znakomicie sie sprawdzaja be zastosowania deski kalenicowej gdyz krokwie sa zaciete i polaczone na zakladke a nie jak to mam miejsce przy krokwiach o grubosci 38 lub 48- dlatego nadal uwazam ze powinno sie jednak stosowac proponowane przeze mnie rozwiazanie .
Pozdrawiam ... :cool:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 30 Jul, 2008

Nie mam zamiaru Pana przekonywać, ale opinię Pana są nieuzasadnione i oparte jedynie na zdjęciach...bez rysunków, opisu użytych już materiałów i tych które dopiero będą zastosowane.
Marcin L wrote:ale sa to tylko moje teoretyczne uwagi
Teoria ma się nijak do praktycznego zastosowania technologii...domu nie buduje się w powietrzu lub na idealnym podłożu (jeżeli ma ktoś takie...to może decydować się na konstrukcję bardziej skomplikowane np. balonową), my niestety mamy grunt "dość" specyficzny...więc cała konstrukcja dostosowana jest do panujących warunków. To nie jest kwestia tego...że łatwiej - tu nikt na łatwiznę nie idzie :evil: Konstrukcja płatwiowo-kleszczowa w swym założeniu nie posiada opisanej przez Pana "deski". Sądzę, że jeżeli byłaby taka potrzeba zostałaby ona uwzględniona w projekcie lub wykonana przez naszego wykonawcę.
Marcin L wrote:Wracajac do tematu "stezen pomiedzy belkami stropowymi", uwazam iz sa one niepotrzebne gdyz nie przenosza zadnych konkretnych obciazen a moga byc szkodliwe (trzeszczenie podlogi)
Powtarzanie w kółko tego samego... nic nie wnosi. Może jakieś konkrety lub solidne argumenty... może się Pan czymś pochwali nie tylko przechwala :roll: : ... przepraszam za ton, ale zaczynam się irytować. Dom kosztuje nas dużo pracy.
pozdrawiam
finka

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Wed 30 Jul, 2008

Przyjechał transport materiałów: dachówka, okna, rynny i akcesoria oraz wiatroizolacja.
Z postępów na budowie: wykonanie oraz wzmocnienie ścian zewnętrznych i wewnętrznych na poddaszu.
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83869 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83869 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83869 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83869 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83869 times

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Thu 31 Jul, 2008

finkamala wrote:Powtarzanie w kółko tego samego... nic nie wnosi. Może jakieś konkrety lub solidne argumenty... może się Pan czymś pochwali nie tylko przechwala :roll: : ... przepraszam za ton, ale zaczynam się irytować. Dom kosztuje nas dużo pracy, wysiłku ludzi oraz troski o to aby konstrukcja była jak najlepiej wykonana pomimo wielu przeciwności.
nie irytuj się tak bardzo.
Gdybym ja założył galerię swojego domu to właśnie bardzo bym liczył na wszelkie sugestie i krytykę, pozwoliło by mi to spojrzeć na moja budowę trzeźwo a może nawet coś poprawić lub zmienić,
a może TY założyłaś swoją galerię żeby się chwalić i oczekujesz tylko achów i ochów.
a swoją drogą to bardzo mi sie Twoja konstrukcja podoba. :grin:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 31 Jul, 2008

Dla mnie ważna jest krytyka konstruktywna, poparta argumentami a nie rzucaniem czego popadnie tylko po to by kogoś skrytykować

pozdrawiam
Finka

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 31 Jul, 2008

:wink: nie jest moim zamiarem wytykanie komus bledow i bo nie o to tu przeciez chodzi...mysle ze konstruktywna krytyka to taka w ktorej omawia sie wady lub braki i i probuje sie je wyeliminowac.Niema domow zbudowanych idealnie.
Zwrocilem uwage na pewne aspekty konstrukcyjne tylko poto aby ludzie ktorzy beda budowali w przyszlosci mogli poczytac wlasnie na tym forum co jest zle.
Jesli znajde troche czasu postaram sie zalaczyc kilka fotek w ktorych zastosowalem deske kalenicowa(bo tak to powinno byc budowane :!: ) polecam ksiazke ,,podstawy framingu w budownictwie jednnorodzinnym".

:mrgreen: jesli chodzi o sterzenia pomiedzy belkami stropowymi to prosze pomyslec o moim komentarzu za 2-3 lata jak bedzie trzeszczal strop(mam jednak nadzieje ze wszystko bedzie ok).
(prosze zrobic taki test -polaczyc dwie deski do czola zostawic je na sloncu na tydzien i sprawdzic - to Bedzie teoria podparta na doswiadczeniu) :mrgreen: taka jest rola forum wiec niema sie co stresowac :mrgreen:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Thu 31 Jul, 2008

Ma Pan czas czytać posty...odpisywać na nie....a nie ma Pan czasu na wstawienie zdjęć które pokazały by - ewentualnie - technologię którą Pan stosuje??? i argumenty, że zastosowana przez Pana konstrukcja gwarantuje, że drewno nie będzie się zsychało i co za tym idzie podłoga nie będzie skrzypiała.

Czekam na szybką odpowiedź

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Fri 01 Aug, 2008

Sluchaj Finka, chyba widzialas realizacje swojego wykonawcy i rozmawialas z wlascicielami? I bylo OK? Wiec nie masz powodow do denerwowania sie. Na przykladzie poradzenia sobie z mokrym gruntem widac, ze znaja sie na rzeczy.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 01 Aug, 2008

:mrgreen: Witam,no coz musze sie teraz bronic :wink: ...rozwiazania o ktorych pisalem w moich postach sa klasyczna technologia woodframme i ja tu niczego nie wymyslam i szanowna Pani Finko.
Attachments
P5240927.JPG
zastosowanie deski przy laczeniu krokwi w kalenicach
(45.3 KiB) Downloaded 56237 times

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 01 Aug, 2008

Zgodnie z pani prosba zalaczam fotki mimo iz naprawde brak mi czasu :mrgreen: pozdrawiam jednoczesnie i zycze powodzenia w budowie domu :wink:
Attachments
P5150851.JPG
belkowanie stropu
(50.36 KiB) Downloaded 56228 times

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 01 Aug, 2008

wiesz co Alek - masz świętą racje...co ja się będę przejmować i denerwować...mało mam problemów? :wink:

pozdrawiam

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 01 Aug, 2008

konstrukcja platformowa przy dachu wielopolaciowym sprawdza sie najlepiej :idea:
Attachments
P5240916.JPG
...
(40.77 KiB) Downloaded 56222 times

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 01 Aug, 2008

:mrgreen: Alek ma racje niema sie co denerwowac . :cool: powodzenia.

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 01 Aug, 2008

Marcin L wrote:konstrukcja platformowa przy dachu wielopolaciowym sprawdza sie najlepiej
...a gdzie konstrukcja balonowa... gdzie dach dwuspadowy oparty na ściankach kolankowych o konstrukcji płatwiowo-kleszczowej z belka kalenicową ... przecież to jest zupełnie inny rodzaj dachu!!! :shock: o innym nachyleniu bez ścianki kolankowej... My chcieliśmy od samego początku dach dwuspadowy (co do nachylenia...decydują warunki zabudowy) z użytkowym wysokim poddaszem ze ścianką kolankową... :roll: :roll: :roll:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 01 Aug, 2008

:cry: widze ze dalsza dyskusja na ten temat niema sensu-proponuje zajrzec - http://www.szkielet.com.pl/domy_szkiele ... nych&id=18

Nie mam naprawde czasu na tego typu wymiane, to czy dach jest 2 czy 30 polaciowy i czy konstrukcja jest balonowa czy platformowa czy scianka kolankowa jest czy dach posadowiony jest bezposrednio na stropie niema tu zadnego znaczenia - deska kalenicowa powinna byc mocowana w szczycie dachu :!: .to samo dotyczy stosowania zastrzalow pomiedzy belkami stropowymi- :roll: :roll: :roll: tzn. moga powodowac skrzypienie podlogi...
Zdjecia sa akurat z prowadzonej przeze mnie w tym momencie budowy i takie mialem wlasnie w laptopie. :wink:

Wybacz Finka ale nie rozumiesz widocznie moich intencji wiec - koncze dyskusje :mrgreen: ...bo naprawde nie mam czasu.... powodzenia

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 01 Aug, 2008

Marcin L wrote:widze ze dalsza dyskusja na ten temat niema sensu
Już dawno to sugerowałam :idea:
Marcin L wrote:Wybacz Finka ale nie rozumiesz widocznie moich intencji wiec -koncze dyskusje
uffffffff nareszcie ... dzięki :wink:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Fri 01 Aug, 2008

no cóż...po burzy w szklance wody znów zaświeciło słońce :wink:
Attachments
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83867 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83867 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83868 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83867 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83867 times
&@#^%$.jpg
(30.06 KiB) Downloaded 83867 times

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 01 Aug, 2008

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sat 02 Aug, 2008

Ponieważ Pan MarcinL nie odpuszcza i wysyła uśmieszki :roll: (więc jednak ma czas). oraz Pan MarcinL nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowych oraz jego firma nie traci na opinii z racji anonimowości postów przez niego pisanych - postanowiłam odnaleźć go w internecie: "ML" Marcin Lipiec Głowno, ul. Topolowa 12.

pozdrawiam
finka

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 02 Aug, 2008

finkamala wrote:Ponieważ Pan MarcinL nie odpuszcza i wysyła uśmieszki :roll: (więc jednak ma czas). oraz Pan MarcinL nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowych oraz jego firma nie traci na opinii z racji anonimowości postów przez niego pisanych - postanowiłam odnaleźć go w internecie: "ML" Marcin Lipiec Głowno, ul. Topolowa 12.
:?: :?: :?:

tok myślenia Kobiety ciężko jest czasem ogarnąć :lol: :lol:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sat 02 Aug, 2008

czarek63 wrote:tok myślenia Kobiety ciężko jest czasem ogarnąć
...bo niektórzy faceci są za mało rozgarnięci :lol: :lol: :lol:

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 02 Aug, 2008

byłem pewny ,że padnie taka odpowiedź :razz:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 02 Aug, 2008

:wink: dziekuje Finka za darmowa reklame :cool: ale naprawde nie jest mi potrzebna a to co napisalem w moich poprzednich postach swiadczy tylko o znajomosci framingu a fotki ktore zamiescilem to potwierdzaja...fajnie ze ufasz swojemu wykonawcy to bardzo pozytywne, probujesz udowodnic ze twoj dom jest wybudowany bezblednie a tak niestety nie jest...ponosze cala odpowiedzialnosc za wykonywane przez siebie konstrukcje szkieletowe i wyznaje zasade ze czlowiek uczy sie cale zycie i czasem warto posluchac dobrych rad a nie byc gluchym i slepym na to co maja do powiedzenia inni.
:wink: ...hhhmmmm zgadzam sie z Panem Czarkiem :lol:

:cool: Pozdrawiam

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 02 Aug, 2008

Bold wrote:nie irytuj się tak bardzo.
Gdybym ja założył galerię swojego domu to właśnie bardzo bym liczył na wszelkie sugestie i krytykę, pozwoliło by mi to spojrzeć na moja budowę trzeźwo a może nawet coś poprawić lub zmienić,
a może TY założyłaś swoją galerię żeby się chwalić i oczekujesz tylko achów i ochów.
z info.zawartych na Buduj z drewna.pl wynika.
1.5.1.2. Konstrukcja ściany konstrukcja balonowa.
Konstrukcja balonowa polega na montażu konstrukcji domu poprzez wzniesienie w pierwszej kolejności ścian zewnętrznych, np. parteru i ścianki kolankowej lub piętra, z ciągłych słupków ścian zewnętrznych. Po wzniesieniu ściany zewnętrznej, parteru i wyższej kondygnacji, montuje się strop nad parterem.
Konstrukcja balonowa ma zastosowanie szczególnie w przypadkach domów parterowych z użytkowym poddaszem ze ścianką kolankową.
:mrgreen:

monja
Posts: 24
Joined: Mon 21 Jan, 2008

Post by monja » Sun 03 Aug, 2008

Ale się narobiło....Wydaje się, że jest to jedyna ciągła fotorelacja z trwającej budowy "szkieleciaka" i mam nadzieję że wasze uwagi nie zniechęcą inwestorów do kontynuacji. :grin:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 03 Aug, 2008

:mrgreen: mam nadzieje ze nikomu nie zaszkodzilem swoimi uwagami a wrecz przeciwnie zwrocilem uwage na pewne aspekty technologiczne.Pierwsze pytanie jakie pada gdy omawia sie z klientem strop szkieletowy -drewniany brzmi,,a to nie bedzie trzeszczalo?"Jako wykonawcy zalezy mi na jak najlepszej opini domow szkieletowych w Polsce a to osiagnoc mozna tylko poprzez wymiane doswiadczen . :wink:

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 03 Aug, 2008

Marcin L wrote:dziekuje Finka za darmowa reklame

przyszli niedoszli inwestorzy zdecydują czy to jest dla Pana reklama.

CYTAT NR 1 WYKONAWCY NA TEMAT TOCZĄCEJ SIE NA JEGO TEMAT DEBATY:
"w związku z nieustępliwością pana ML , przesyłam Wam kilka informacji , poproście o komentarz jak zachowuje sie jego strop ? i czy będzie polemizował , w związku z tym że zostałem wymieniony z pełnej nazwy na samym początku postu Szanowny Pan zaczął źle wpływać na mój wizerunek , dalsze postępowanie według przyjętej przez niego taktyki może skończyć się w odpowiednim do tego miejscu a jest nim sąd :) musi mnie tylko odpowiednio zmotywować -kolejna bzdurną wypowiedzią nie mam czasu na obleganie forów internetowych - widać Pan ML nie ma zbyt napiętego kalendarza prac , przykra wiadomość to taka ze daleko sie nie zajedzie w tym biznesie krytykując konkurencję – tym bardziej jeśli niema sie co krytykować .Sam nie jestem bez wad , więc potknełem się raz w życiu na niechlubnej wypowiedzi na temat konkurencji i ciągle pamiętam ile kosztowało zachodu aby sprawę wyjaśnić .Panie Ml jeden po prostu lubi pomidorową a drugi jak mu nogi śmierdzą."

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 03 Aug, 2008

Ale się narobiło....Wydaje się, że jest to jedyna ciągła fotorelacja z trwającej budowy "szkieleciaka" i mam nadzieję że wasze uwagi nie zniechęcą inwestorów do kontynuacji.
...nie tak łatwo nas zniechęcić...chociaż zaczynam mieć wątpliwości czy warto...

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 03 Aug, 2008

Do nieznanego mi wykonawcy domu p.Finki (ktory jest calkowicie anonimowy wiec niema mowy o jakimkolwiek negatywnym wplywie na jego wizerunek)
:cry: prosze przeczytac dokladnie moje posty... nie ma tu mowy o zadnej krytyce innej firmy jest natomiast dyskusja na temat innych rozwiazan konstrukcyjnych stosowanych w budownictwie szkieletowym...

w zwiazku z calkowitym brakiem zrozumienia moich intencji przenosze dyskusje na temat "zastosowania deski kalenicowej'' do dzialu omawiajacego wymagania tech-montażowe domow szkieletowych gdzie byc moze inni wykonawcy lub inwestorzy beda zainteresowani dyskusja na ten temat majaca jedynie za zadanie poglebianie wiedzy o budownictwie drewnianym. :cool:
Ma pani eracje niech niedoszli inwestorzy ocenia moje wypowiedzi na tym forum
:lol: zupa pomidorowa ....tak lubie ja :lol:

Pozdrawian

finkamala
Posts: 278
Joined: Thu 08 May, 2008
Location: woj. pomorskie

Post by finkamala » Sun 03 Aug, 2008

Marcin L wrote:Do nieznanego mi wykonawcy domu p.Finki(ktory jest calkowicie anonimowy wiec niema mowy o jakimkolwiek negatywnym wplywie na jego wizerunek)
Widać, że nie czyta Pan tematu!!! (Strona 1, post 28)
CYTAT 2
"Kolejny tekst do ML i do was , jeszcze raz o konstrukcji :
Niestety jako klienci trafiliście do mnie juz z zaprojektowanym budynkiem. Projekt sam z siebie jest wypadkową waszych życzeń i nikomu nic do tego jaki dom wam sie podoba. Natomiast konstrukcja jest wypadkową wiedzy architekta na temat konstrukcji szkieletowej. Zastosowanie konstrukcji płatwiowo kleszczowej oraz słupów i wystających poza budynek krokwi wspartych na tradycyjnych murbelkach świadczy o wiedzy i fachowości architekta, sprawa wyłożyła sie o taki detal : jak zamontować krokwie bez podpory w postaci podciągu nad kleszczami oraz murbelek na ścianach kolankowych? (no i zabrakło wiedzy doświadczenia i chęci żeby się w ogóle czegoś dowiedzieć ) TRZYMAJAC SIE ŻELAZNEJ ZASADY ZAGĘŚCIŁEM KROKWIE Z 80-90 CM Z PROJEKTU DO 60 CM W OSI. Jeśli dołożymy do tego błędy w samym rysowaniu i skali zaczyna sie robić nie fajnie, ponieważ ślęcząc na budowie musze sie zastanawiać co miał na myśli architekt i wszelkie rozmiary sprawdzać i zmieniać - szukać najlepszego wyjścia. Konstrukcje jakie stosuje są używane w Skandynawii od kilkudziesięciu lat i ich siła polega na tym ze nikt ich nie zmienia oraz nie modernizuje - czemu zmieniać coś co działa np. na konstrukcje balonową?
Dom wybudowany na osiedlu pod Straszynem bez żadnych zmian pozwolił na założenie dachówki o pow. 360 m2 i wadze około 17 ton oraz przy zagęszczeniu stropu (ZE STEZENIAMI- MUSI PAN TO PRZYSWOIC ) do co 40 cm i rozmiarze belki 45 x195mm na wykonanie wylewki betonowej na piętrze o pow 130 m2 i wadze 12 ton = wiec teraz jak i za każdym razem kiedy buduje dom pójdę sobie spokojnie odprężyć się na kajaku i POSTARAM SIE ZAPOMNIEC O PANA NIEFORTUNNYCH WYPOWIEDZIACH POD WARUNKIEM ŻE NIE BĘDĄ SIĘ POWTARZAĆ.
I JESZCZE RAZ TAK DLA INFORMACJI OGÓŁU :
ROZMIARY DREWNA ŚCIANY ZEW.: 45 MM X 195 MM KOMPLETNA GRUBOŚĆ ŚCIANY 290,00 MM (W PROJEKCIE I NAOGÓŁ W ZYCIU 200,00)
ŚCIANY WEW. NOŚNE 45 MM X 175 MM KOMPLETNA GRUBOŚĆ SCIANY 240,00 MM ( W PROJEKCIE NIE PAMIĘTAM I NIECHCE MI SIĘ TAM ZAGLĄDAĆ)
SCIANY WEW. DZIAŁOWE 45 MM X 95 MM KOMPLETNA GRUBOŚĆ ŚCIANY 160,00 MM W PROJEKCIE I NAOGÓŁ 10-12 CM
KAZDA BELKA MA ATEST NA WYTRZYMAŁÓŚĆ TO OZNACZA ŻE KAŻDA SPEŁNIA TE SAME WARUNKI KLASA DREWNNA C-24

PS. PROSZE WIĘC STOSUJĄC SWOJE DREWNO A JEST TO PRAWDOPODOBNIE 38 MM X 170MM (OBY NIE 38 X 140) STOSOWAĆ KONIECZNIE BELKE KALENICOWĄ I INNE ZGODNE Z TECHNOLOGIĄ DLA TYCH ROZMIARÓW DREWNA ROZWIĄZANIA. ŻYCZE WIELU SUKCESÓW WE WDRAŻANIU TECHNOLOGI BALONOWEJ I BELEK KALENICOWYCH"



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”