Dom moich rodziców

Pochwal się swoją budową.
Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 18 Aug, 2009

remojames wrote:Ponieważ użyłeś stwierdzenia "Wojtek dobrze Ci wskazał bardzo poważny błąd" jestem zmuszony o to zapytac już wykonawce ale nie sądze zeby sie pomylil Grzegorzu :-) Jednakże prowadze to forum nie po to by reklamowac firme co mi buduje tylko by między innymi utwierdzac sie w przekonaniu ze wszystko jest w pożądku. Grzegorzu czy jest jakas relacja z budowanego domu przez Ciebie relacjonowana przez inwestora a nie przez CIebie - chętnie zobacze by porówna etap po etapie. - pozdrawiam
Czy popełniony jest błąd czy też nie powinien sprawdzić Twój kierownik budowy. Na forum dostajesz jedynie wskazówki.
Nie wiem nawet czy moi klienci śledzą to forum, ale zapewne tak jest.
Minimum w umowie to niezależny kierownik budowy powołany przez inwestora. Rzecz warta przemyślenia dla planujących budowę.


ciekawska
Posts: 1
Joined: Tue 18 Aug, 2009

Post by ciekawska » Tue 18 Aug, 2009

:?:jako niedoszly inwestor rowniez obejrzalabym fotki naszego ,,uznanego doradcy forum" bo na stronie firmowej jesli sie nie myle jest niezbyt wiele fotek... :roll:

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 18 Aug, 2009

remojames wrote:Jak już pisałem wcześniej na sufitach nie było kładzionej paroizolacji. Dopiero na ścianach zewn. Sufitem dla tego domu jest cały dach, gdzie jest ocieplenie i paroizolacja.
Masz dom parterowy. To czy nie lepiej było położyć paroizolację i i oceplenie na stropie parteru? Mniejsze zużycie i folii i izolacji cieplej. A ponadto po co Ci ogrzewanie nieużytkowanej przestrzeni? No chyba że będzie wykończona i użytkowana. To wtedy wycofuję się ze swoich uwag.
Pozdrawiam.

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Post by remojames » Tue 18 Aug, 2009

dokładnie.... poniewaz moja mama jeszcze nie wie czy bedzie wykorzystywac poddasze (małe to ono nie jest) na wszeli wypadek tak zostanie zrobione ze zawsze mozna je adaptowac - osobiscie uwazam ze szkoda marnowac taką przestrzen.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 19 Aug, 2009

ciekawska wrote::?:jako niedoszly inwestor rowniez obejrzalabym fotki naszego ,,uznanego doradcy forum" bo na stronie firmowej jesli sie nie myle jest niezbyt wiele fotek... :roll:
Z całym szacunkiem, ale poważny klient nie podejmuje decyzji na podstawie zdjęć tylko realnej oceny. Strona będzie zapewne uzupełniona na jesień przy wprowadzaniu nowych ofert. :)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 19 Aug, 2009

:idea: Witam temat paroizolacji kilkakrotnie poruszany na forum zawsze budzil zainteresowanie...ciekawe jest to iz sa rozna opinie i teorie gdzie i jak nalezy ja stosowac np.w skandynawii w lazienkach nie stosuje sie nawet na scianach zew. foli tylko 2x gips i smaruje sie to spec.preparatem....w Polsce bedze to pewnie uznawane za blad tech. to samo dotyczy sytuacji gdy stosuje sie paroizolacje wokol okien w skandynawii ucina sie ja wokol ramy okiennej nie wywijajac szczelnie tak jak to preferuje sie u nas w kraju.....koliejnym przykladem innego podejscia do tematu paroizolacji jest zakladanie jej w piwnicach gdzie szkielet stanowi docieplenie zew.murowanej sciany u nas zaklada sie paroizolacjie tam jest to zabronione i uznawane za powazny blad tech....wiec bardzo ciekawy temat...
przed dylematem staja tez wykonawcy pragnacy zachowac ciaglosc paroizilacji gdzy zastosuja konstrukcje balonowa....
zgadzam sie jednoczesnie z p.Wojtkiem iz najlepszym rozwiazaniem jest izolowanie na poziomie stropu wywijamy folie sufit-sciana na siebie i jest ok...
w ktoryms z opracowan Rockwoolla(najwiekszy producent welny) wyczytalem iz w zasadzie powinno sie stosowac paroizolacjie tylko w pomieszczeniach o podwyzszonej wilgotnosci tj lazienki kuchnie itd....?????? :wink:

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 19 Aug, 2009

Marcin L wrote:to samo dotyczy sytuacji gdy stosuje sie paroizolacje wokol okien w skandynawii ucina sie ja wokol ramy okiennej nie wywijajac szczelnie tak jak to preferuje sie u nas w kraju....
Bazując na http://bks.byggforsk.no/SendFile.ashx?fileid=17 można stwierdzić, że zasada szczelności w tym miejscu dalej obowiązuje (rys. 22 b).
Marcin L wrote:przed dylematem staja tez wykonawcy pragnacy zachowac ciaglosc paroizilacji gdzy zastosuja konstrukcje balonowa....
Wbrew pozorom nie jest to aż takie problematyczne. Niestety trzeba pilnować pracowników, by zostało wykonane dokładnie.

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Post by remojames » Wed 19 Aug, 2009

Grzegorz Szostak wrote:
ciekawska wrote::?:jako niedoszly inwestor rowniez obejrzalabym fotki naszego ,,uznanego doradcy forum" bo na stronie firmowej jesli sie nie myle jest niezbyt wiele fotek... :roll:
Z całym szacunkiem, ale poważny klient nie podejmuje decyzji na podstawie zdjęć tylko realnej oceny. Strona będzie zapewne uzupełniona na jesień przy wprowadzaniu nowych ofert. :)
Oczywiscie ze powazny klient nie podejmuje decyzji na podstawie tylko zdjec ale chodzilo nam o to Panie Grzegorzu ze krowa która dużo ryczy mleka nie daje :-) i dlatego chcielismy zobaczyc to i owo.
Poniewaz to mój temat i ja tu żądze ucinam głupie pogaduchy - :-) Nie stresowac się i miłego dnia.
Kolejne zdjecia w piatek

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 19 Aug, 2009

Zdjęcia niektórych szczegółów technologii z naszych budynków mogę pokazać każdemu tylko po wizycie. Wynik przykrego doświadczenia z dwoma klientami. Wiedza tak samo jak praca kosztuje.
Poczekaj do zakończenia swojej budowy i wizyt potencjalnych klientów Twojego wykonawcy. Czasami pielgrzymki zaczynają się już w trakcie realizacji.
Jak nie zapomnę to zrobię Ci zdjęcie przejścia paroizolacji przez strop.

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

SZKIELET DZIEŃ 62-64

Post by remojames » Thu 20 Aug, 2009

Zamieszczam aktualne zdjęcia z budowy.
Zdjęcia robione są lustrzanką cyfrową z maksymalnym oddaleniem - dlatego czasem może wydawać się że powstaje tkzw. efekt joja :-)
Attachments
DSC_0810.JPG
DSC_0814.JPG
DSC_0815.JPG
o jej gdzie się podział słupek :-)
DSC_0816.JPG
DSC_0819.JPG
DSC_0821.JPG
DSC_0823.JPG
DSC_0824.JPG
DSC_0826.JPG
DSC_0827.JPG

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

info

Post by remojames » Tue 15 Sep, 2009

Jestem :-) dawno mnie nie było ale moze pod koniec tyodnia umieszcze najnowsze zdjecia - pozdrawiam

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Wed 16 Sep, 2009

No czekamy. Przy okazji, jaki dokladnie sprzet foto uzywasz?
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Post by remojames » Wed 16 Sep, 2009

Greg Olchawski wrote:No czekamy.
Przy okazji, jaki dokladnie sprzet foto uzywasz?
W piątek będą już pomalowane ściany i sufity to wrzucę zdjęcia.
Używam Lustrzanki Cyfrowej Nikon D50.

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

SZKIELET DZIEŃ 65-85

Post by remojames » Fri 18 Sep, 2009

Aktualne zdjęcia z budowy. Ekipa budująca dom niedługo wyjeżdża budować kolejny domek. Kładzione są płytki ceramiczne
Attachments
DSC_0843.JPG
Tył domu
DSC_0844.JPG
DSC_0848.JPG
DSC_0850.JPG
DSC_0851.JPG
DSC_0855.JPG
DSC_0856.JPG
DSC_0857.JPG
DSC_0859.JPG

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

KONIEC

Post by remojames » Thu 08 Oct, 2009

Ekipa budująca dom wyjechała jakies dwa tygodnie temu. W domu położone są już wszystkie płytki na podłogach, panele w pokojach kaloryfery został odpalony piec i CO. Rodzice sobie wstawili łóżko tv i juz tam śpią :-) Dodam później kilka zdjęć.

Gliwicki
Posts: 213
Joined: Mon 28 Jul, 2008
Location: Gliwice

Post by Gliwicki » Thu 12 Nov, 2009

Wczoraj odwiedziłem naszego kolegę remojamesa (700 km w obie strony w ulewnym deszczu) i zobaczylem dom na własne oczy. I mam teraz mały problem ... Brak mi słów by opisać mój zachwyt dla techniki (oczywiście na ile może to ocenic taka zieleniatka jak ja) i staranności wykonania :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję za gościnę i możliwość zobaczenia Waszego domu!

konieczkoxD
Posts: 5
Joined: Fri 25 Dec, 2009

Post by konieczkoxD » Sat 16 Jan, 2010

Witam
Mam pytanie jak jest wentylowana przestrzeń pod styropianem tz jeżeli jest wlot od spodu listwą a gdzie znajduje się wylot tego powietrza?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 16 Jan, 2010

wlot powietrza jest ponizej na wysokosci podwaliny natomiast wylot jest pod okapem. :cool:

konieczkoxD
Posts: 5
Joined: Fri 25 Dec, 2009

Post by konieczkoxD » Sat 16 Jan, 2010

Hmmm no właśnie nie wiem czy tak jest do końca bo wiem ze wentylacja połaci dachy jest taka ze wlot pod rynna a wylot w kalenicy natomiast wydaje mi się że tutaj jest to nie dokońca możliwe zobacz na zdjęciu poniżej skoro połać dachu jest wysunieta razem z folią wiatroizolacyjna a czyli jest zablokowane wydaje mi sie ze gdyby był wylot w kalenicy a wlot przy podwalinie to równo z ścianą powinna sie kończyć wiatroizolacja połaci tak zeby zeby łączyła się. Być może ktoś wie jak to jest wykonane. Czekam na odp.
Attachments
budownictwo.jpg

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 17 Jan, 2010

szczelina wentylacyjna w polaci dachu jest obowiazkowa w przypadku poszycia typu szczelnego jesli zastosujesz wysokoparoprzepuszczalna folie dachowa welna dotyka bezposrednio do wiatroizolacji.w tym przypadku styropian montowany jest pod okapem ale nie styka sie z poszyciem wstepnym dachu natomiast w podbitce sa otwory wentylacyjne co powoduje ze cyrkulacja powierza jest zachowana.
\w tym rozwiazaniu nie chodzi o to zeby dmuchalo pomiedzy styropianem a poszyciem ,powietrze ma wolno przeplywac w szczelinie dylatacyjnej i w tym przypadku tak to wyglada.

wiatroizolacjia powinna byc montowana od deski okapowej po sama kalenice....niedopuszczalne jest rozwiazanie w ktorym wiatroizolacjia konczy sie na wysokosci sciany,ma to szczegolne znaczenie przy poszyciu z blachy gdzyz roznice temp.powoduja ze blacha ,,poci"sie od spodu ponadto ,, folia "zabezpiecza przed ewentualnymi przeciekami(np.snieg z deszczem wpychny w kalenicy podczas wichury)i odprowadza wode do rynny. :wink:

konieczkoxD
Posts: 5
Joined: Fri 25 Dec, 2009

Post by konieczkoxD » Mon 18 Jan, 2010

Dzięki za odpowiedź. Rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości na temat własnie wentylacji w przypadku styropianu a szukałem tych informacji na foum i niestety nie było nigdzie takiej odpowiedzi jak twoja. Jeszce raz wielki dzięki.

remojames
Posts: 139
Joined: Wed 25 Feb, 2009

Minoł roczek....

Post by remojames » Tue 22 Jun, 2010

No i pierwsza zima za nami, dom jak stał tak stoi :-) na szczęście ani powódź ani wichury mu nie dokuczyły.
Attachments
DSC_0208.JPG
DSC_0209.JPG
DSC_0215.JPG
DSC_0216.JPG
DSC_0217.JPG
DSC_0220.JPG

mauro10
Posts: 25
Joined: Tue 16 Nov, 2010
Location: Łódź
Contact:

Post by mauro10 » Tue 16 Nov, 2010

Chciałem się przywitać i jednocześnie podziękować koledze remojames za gościnę u jego rodziców w tym przepięknym domu. Przekonałeś i mnie i kolegę Łukasza. Pełni zapału i pozytywnej energii bierzemy się za załatwianie papierów pod przyszłoroczną budowę. Zamierzam relacjonować budowę tak jak Ty, więc będę liczył na podpowiedzi i pomocne informację od wszystkich użytkowników forum. Pozdrawiam
Out off my way I'm running

wesley
Posts: 6
Joined: Mon 21 Mar, 2011

Post by wesley » Sun 19 Feb, 2012

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Od pewnego czasu noszę się z zamiarem budowy domu szkieletowego. Jeśli można to chciałbym się dowiedzieć gdzie kupowałeś drewno na dom oraz jaką blachę i wiatroizolację stosowałeś?

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Dom moich rodziców

Post by Marcin L » Fri 05 Sep, 2014

Co tam slychac Remojames .....ogladam i wspominam ;)

katarzyna033
Posts: 3
Joined: Fri 16 Sep, 2016

Re: Dom moich rodziców

Post by katarzyna033 » Fri 16 Sep, 2016

ile zajęła wam budowa??

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Re: Dom moich rodziców

Post by Marcin L » Fri 16 Sep, 2016

Witam z tego co pamietam zacząłem budowe wiosną a we wrzesniu skonczylismy...wiec ok 5 mcy ...ale wtedy byłem młodszy :)

projektantka83
Posts: 15
Joined: Tue 21 Jun, 2016

Re: Dom moich rodziców

Post by projektantka83 » Fri 30 Sep, 2016

Gratuluje wybudowania i aranżacji, super



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”