Pszczyna (górny śląsk), DOM 136m2, Realizacja KROS-SYSTEM

Pochwal się swoją budową.
SZKIELETorek 1
Posts: 51
Joined: Mon 09 Jul, 2012
Location: PSZCZYNA

Kolejne dni

Post by SZKIELETorek 1 » Sun 19 Aug, 2012

Kiedy został zrobiony dach dom wygląda jak DOM
Attachments
IMG_0001.JPG
dach
IMG_0003.JPG
IMG_0325.JPG
IMG_0236.JPG
nasze kominy


SZKIELETorek 1
Posts: 51
Joined: Mon 09 Jul, 2012
Location: PSZCZYNA

Powoli widzimy koniec

Post by SZKIELETorek 1 » Sun 19 Aug, 2012

Jeszcze kilka tygodni i koniec ;)
Attachments
podłogówka na mrozy -25`C.JPG
podłogówka.JPG
Ogromny plus podłogówki- nie trzeba kaloryferów wieszać więc ściany będą wyglądać estetycznie :))
powietrze z zewnątrz do kominka.JPG
W całym domy położono styropian 2 x 5 cm, przenikalność lambda 0,038 a na to zbrojenie pod wylewkę. W garażu podwójne zbrojenie.
kuchnia.JPG
podwójna papa.JPG
Podwójna papa na podłogę a ściany zewnętrzne pokryte folią paroizolacyjną.
lepik.JPG
poddasze.JPG
Ściany zewnętrzne i wewnętrzne mają 15 cm wełny. To wpływa pozytywnie na utrzymanie ciepła w domu oraz zmniejszoną akustykę pomieszczeń.
poddasze 1.JPG

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Tue 21 Aug, 2012

Lepiej by bylo najpierw wylac gotowa plyte betonowa z instalacjami wod/kan i co niz teraz wprowadzac tyle wilgoci technologicznej do srodka. Na urlopie jestem to sobie pokrytykuje troche ale nie zlosliwie :cool:
Jeszcze mam pytanie te lawy pod fundament to jakis niedouczony projektant projektowal czy moze na tym drewnianym domu bedzie pozniej stawiany 2-pietrowy murowany - nieuzasadnione ekonomicznie a tym bardziej juz uwzgledniajac ciezar budynku drewnianego.
Domek ladny.

SZKIELETorek 1
Posts: 51
Joined: Mon 09 Jul, 2012
Location: PSZCZYNA

Post by SZKIELETorek 1 » Thu 23 Aug, 2012

Witam,
ciekawie pan spędza urlop, jak ja mam wolne- nie podchodzę do kompa- 40 h przy kompie na tydzień mi wystarcza :)
Odnośnie budowy fundamentów; staram się nie wypowiadać na temat, który trzeba odpowiednio dobrze znać. Fundamenty są wykonane solidnie. Można na nich budować też murowany. Projektant uwzględniał kilka rzeczy o których wiem ( i o których sobie nie zdaję sprawy) poziom wód gruntowych na podstawie badanie geot.: kolej znajdującą się w pobliżu itd. Fundamenty są mocne a ja śpię spokojnie :)
Pozdrawiam i chętnie zobaczę pana domek (proszę o link)

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 23 Aug, 2012

Coz z fotek wynika ze (do malucha zalozono opony od ciezarowki) to troche dziwne podejcie jesli chodzi o fundament pod drewniany dom
Tak sie sklada ze ostatnio nie mialem czasu byc obecnym na forum z powodu braku czasu wiec teraz troche sobie pisze.
Jest tu kilka moich domkow. Jak wstawie cos nowego to wstawie linka.

SZKIELETorek 1
Posts: 51
Joined: Mon 09 Jul, 2012
Location: PSZCZYNA

wylewka

Post by SZKIELETorek 1 » Tue 28 Aug, 2012

wylewka 7 cm
Attachments
IMG_0257.JPG
IMG_0248.JPG
IMG_0234.JPG

SZKIELETorek 1
Posts: 51
Joined: Mon 09 Jul, 2012
Location: PSZCZYNA

Styropian grafit o przenikalności 0,032 - 12 cm

Post by SZKIELETorek 1 » Mon 03 Sep, 2012

,,Ubranie" domy na zimę.
Attachments
IMG_0060.JPG
IMG_0250.JPG
IMG_0272.JPG
IMG_0260.JPG

Daria S.
Posts: 4
Joined: Tue 17 Jul, 2012
Location: Katowice

Dziękuję :)

Post by Daria S. » Wed 05 Sep, 2012

Panie Konradzie bardzo dziękuję za pokazanie domu. Wygląda bardzo ciekawie a układ pomieszczeń dobrze rozplanowany. Jestem wdzięczna za poświęcony mi czas.
Już kontaktowałam się z firmą i dziś przyślą wycenę na dom. Może uda się zacząć od października, zobaczymy?
Pozdrawiam
Daria
Daria S.

de Sade
Posts: 24
Joined: Tue 17 Apr, 2012
Location: Tychy

Post by de Sade » Tue 11 Sep, 2012

fajny domeczek. Gratuluję i życzę powodzenia

SZKIELETorek 1
Posts: 51
Joined: Mon 09 Jul, 2012
Location: PSZCZYNA

Wrześniowe roboty

Post by SZKIELETorek 1 » Mon 29 Oct, 2012

de Sade wrote:fajny domeczek. Gratuluję i życzę powodzenia
Attachments
sadzimy tuje.JPG
aż miło popatrzyć.JPG
zaceranie - gruntowanie.JPG
zacieranie i podbitka w kolorze okien.JPG
w łazienkach podwójny k-g.JPG
obijanie karton-gips.JPG

KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

W miare dobrze,ale do doskonalosci daleko.

Post by KonradJ » Sat 26 Oct, 2013

Troche za duzo slupkow w narozniku wystarczy 3,a dali 5,otwarcia okien-nadproza tez za duzo materialuniepotrzebne slupki pod dolna deska otworu okiennego,niepotrzebnie,postawili szczyt,ja byb zrobil odwrotnie,na wiatroizolacjii za gesto listwy,wydaje mi sie,ze roztaw byl w module 60 cm,a listwy sa rzadziej,zamkneli jeden z naroznikow zewnwtrznej sciany plyta OSb co widac na jednym ze zdjec,nie wkladajac izolacjii,zreszta ciezko jest zobaczyc dokladniej jak nie da sie tego zobaczyc doslownie na miejscu budowy.o iniewiem jak sobie poradzili z dokladnym wypionaowaniem scian,widze troche malo stezen.

Ulve
Posts: 3
Joined: Sat 22 Jun, 2013

Post by Ulve » Mon 24 Feb, 2014

Kilka rzeczy bym zmienił:
-Faktycznie przesadzona ilość materiału w narożnikach (więcej nie zawsze znaczy lepiej- mostek termiczny z powodu braku izolacji)
-Wylewka po ułożeniu "podłogówki" wprowadziła spore ilości wilgoci do budynku- niepotrzebnie
-Niedbale wykonana izolacja na poddaszu- widać szczelinę pomiędzy wełną a belką na około 3 cm, a wełna z pewnością się jeszcze "uleży" (kolejny mostek termiczny)
- Paroizolacja też nie wygląda dobrze, ale tego nie jestem pewien, natomiast robienie łat z OSB to chyba tylko w POLSCE. Układanie tych listewek na paroizolacji w poziomie jest dla Mnie błędem.
-Szczelina wentylacyjna pomiędzy zewnętrzną izolacją, a wiatroizolacją jest chyba zbyt mała- tego nie jestem w 100% pewien ponieważ nie wiem jakie normy są w Polsce.

Tragedii nie ma i domek na pewno z 20 lat bez większych remontów powinien służyć :razz:

nigdziebadz
Posts: 13
Joined: Thu 29 May, 2014

Post by nigdziebadz » Wed 11 Jun, 2014

Podoba mi się ;). A jak budowa postępuje? Już większość jest wykończone czy jakaś stagnacja chwilowa?

wacek
Posts: 1
Joined: Tue 06 Feb, 2018
Contact:

Re: Pszczyna (górny śląsk), DOM 136m2, Realizacja KROS-SYSTEM

Post by wacek » Tue 06 Feb, 2018

To jest gdzies w okolicach Starej Wsi?



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”