Dom Steico w Zalesiu pod Białymstokiem

Pochwal się swoją budową.
Post Reply
Mroowa
Posts: 4
Joined: Thu 06 Jan, 2011
Location: Białystok
Contact:

Dom Steico w Zalesiu pod Białymstokiem

Post by Mroowa » Mon 10 Feb, 2014

Witam
Wrzucam kilka zdjęć budowanego domu wg. indywidualnego projektu. Dom wykonany w technologi Steico.
Dom miał być 150 m parterówką jednak po przeliczeniach kosztów wraz z żoną uznaliśmy, że podnosząc nieco dach zyskamy jeszcze całkiem spore poddasze na wypadek jeśli dzieciaki nie chciałby dać nam spokoju na starość :grin: , dopłacając stosunkowo niewielkie pieniądze. Także teraz do ma 139 na dole i ok 90 m na górze.
Fundament styrodur 2 cm , bloczek fundamentowy, styrodur 12 cm.
Przekrój ściany od zewnątrz: tynk/płyta Steico Protect 40 mm/wiatroizolacja Tyvek Solid/ belki Steico Wall 300 x 45 mm, wypełnione 30 cm Steico Flex 20+10, płyta mfp 15 mm, ruszt drewniany 5 x 5 cm wypełniony 50 mm Steico Flex robiący też za ściankę instalacyjną/paroizolacja/gk.
Strop : gk, paroizolajca, belka Steico Joist 360/60 - wypełniona Isoverem, na górze MFP 18 mm - (jeśli kiedyś poddasze będzie użytkowe to dodamy do tego jeszcze podłogówkę na płycie mfp 22 mm.
Dach: wiór osikowy, wiatroizolacja Tyvek Solid, płyta mfp 18 mm, belka Steico Joist 360/60 - wypełniona Isoverem, ruszt, 50 mm wełny, paroizolacja, gk.
Na podłodze : chudziak, papa, 25 stryopianu 0,030, podłogówka, 5 cm wylewki, panele lub płytki.
Ogrzewanie piecyk na pellety + rekuperator z GWC ( 50m rury fi 200)

Prosiłbym o uwagi i porady dotyczące tej konstrukcji :) , ponieważ na Podlasiu gdzie to się buduje nie ma za dużo ekip które miałyby styczność ze Steico.
Łopata wbita w ziemię w połowie listopada.


Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image

Image Image Image


Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Wed 12 Feb, 2014

Bardzo ciekawa technologia. Jak wypada cenowo?
Jaki współczynnik U masz dla ścian i dachu? Strasznie grube te elementy.

Mroowa
Posts: 4
Joined: Thu 06 Jan, 2011
Location: Białystok
Contact:

Post by Mroowa » Wed 12 Feb, 2014

Cenowo, nie mogę dokładnie odpowiedzieć jakie jest porównanie od zwykłego szkieletu przy tej grubości ścian, bo nie słyszałem żeby ktoś zbudował taką szkieletówkę z "tradycyjnych" materiałów. Wg. mojego wykonawcy powinno to wyjść porównywalnie, przy czym belki są łatwiejsze w montażu i lepiej trzymają wymiar.
Co do współczynnika U to wg wyliczeń samej izolacji ( płyt mfp i gk już nie liczę)
to ściany powinny mieć (Steico Flex λ0,038/35cm i Steico Protect 4cm i λ 0,044 + opory) U = 0,108
dach łącznie 40 cm Unimaty Isovera więc U= 0,096 .
Jeśli się mylę proszę o korektę, obliczenia nie są moją mocną stroną :(

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Wed 12 Feb, 2014

Ostatnio sprawdzałem ceny Steico to wyszło mi, że wełna jest jednak znacznie tańsza.
Nie wiem, jak porównanie cenowe drewna konstrukcyjnego...

Mroowa
Posts: 4
Joined: Thu 06 Jan, 2011
Location: Białystok
Contact:

Post by Mroowa » Wed 12 Feb, 2014

Jeśli chodzi o wełnę Flex to rzeczywiście jest sporo droższa od zwykłej wełny , jednak ma swoje plusy, które skłoniły nas do zamontowania jej w ścianach choć ekonomicznie jest to niekoniecznie zasadne.



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć domów z okresu budowy”