Szpary na złączach - proszę o opinie

Masz wątpliwości co do realizacji budowy - pokaz zdjęcie - postaramy sie ocenić.
Post Reply
mip44
Posts: 3
Joined: Wed 30 Dec, 2009

Szpary na złączach - proszę o opinie

Post by mip44 » Sun 24 Oct, 2010

Witam,
mam mały problem (mam wieeelką nadzieję że mały), otóż jestem w trakcie budowy domu z bala,
Niestety panowie montujący mieli drobną "wpadkę" na starcie - pomylili belki (otwór na drzwi balkonowe znajdował się nie w tym miejscu co powinien) zorientowali się na wysokości okien i musieli rozebrać dotychczasową konstrukcję. Po prawidłowym zmontowaniu niestety nie wygląda to już tak pięknie. :( Na łączeniach pojawiły się szpary i prześwity. Wykonawca uspokaja, że przy pionowaniu domu się nieco "zejdą" i po to kładziemy izolację od wewnątrz żeby nam nie przeszkadzały takie rzeczy - martwi mnie to i nie przekonuje.
Bardzo proszę o opinie. Przedstawiam zdjęcia po ponownym montażu.
Attachments
P1060707.JPG
P1060711.JPG
P1060712.JPG


mlodyu
Posts: 16
Joined: Fri 17 Dec, 2010

Post by mlodyu » Wed 04 May, 2011

Nie wygląda to za ciekawie.
Musisz mieć na uwadze żę drewno się rozeschnie i będzie pracować więc prędzej będą większe szpary niż mniejsze. Patrząc po niewielkich pęknięciach bali proces schnięcia dopiero się rozpoczyna. To oczywiście moje zdanie , nie jestem specjalistą tylko inwestorem w trakcie budowy.
Co prawda u mnie węgły proste, ale tam gdzie były szparki rok temu nadal są ... Moi "geniusze " wpuszczali piankę przy zakłądaniu elementów. Wykonawca zawsze będzie mówić żę tak zawsze robią i tak musi być i że później się zejdzie żeby mieć spokój , liczy że na koniec się zapomni o takich detalach. Na te miejsca trzeba zwrócić szczególną uwagę przed położeniem docieplenia od wewnątrz, koniecznie wiatroizolacja ( tak jak na dachu ).
Pozdrawiam

krzychut
Posts: 33
Joined: Thu 01 Apr, 2010
Location: Chojnice
Contact:

Post by krzychut » Sat 14 May, 2011

Drewno to zywy material, beda szparki i pekniecia. Czy bedzie cieplo to zalezy do wielu innytch czynnikow.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 15 Jun, 2011

Ciekawe czy chciałbyś Kolego by to tak wiało w Twoim domu i czy wówczas mówiłbyś "Drewno to zywy material, beda szparki i pekniecia."
Masz rację - "Drewno to zywy material, beda szparki i pekniecia.", ale od tego są róznego rodzaju uszczelki i uszczelniacze. Pozostawienie takich szpar jest niedopuszczalne. Według obowiązujących przepisów dom powinien być szczelny i to bez względu na technologię w jakiej został postawiony. A jeżeli ktoś nie potrafi zapewnić szczelności - niech się nie bierze za budowanie.
Pozdrawiam

krzychut
Posts: 33
Joined: Thu 01 Apr, 2010
Location: Chojnice
Contact:

Post by krzychut » Thu 16 Jun, 2011

Wojciech Nitka wrote:Ciekawe czy chciałbyś Kolego by to tak wiało w Twoim domu i czy wówczas mówiłbyś "Drewno to zywy material, beda szparki i pekniecia."
Czy napisalem , że to że wieje jest ok? Tego typu szpary będą prawie zawsze, a to czy w końcowym efekcie będzie w budynku ciepło zależy od wielu innych czynników.

mip44
Posts: 3
Joined: Wed 30 Dec, 2009

Post by mip44 » Fri 08 Jul, 2011

Witam,
budowa mojego domu jest już na finiszu (obecnie wykańczamy wnętrze). Szpary oczywiście pozostały, podobnie przy belkach stropowych. Wykonaliśmy izolację pianką PUR, ale tylko w "newralgicznych" miejscach, czyli na narożnikach, wzdłuż stropu i ściany szczytowe, pozostałe powierzchnie zostały zaizolowane tradycyjnie (czyli wiatroizolacja, wełna i paroizolacja), mam ogromną nadzieję, że to wystarczy - pierwsza zima pokaże.
Wykonawca przekonywał, że takie szpary to norma i choć wiedzieliśmy że to nieprawda, nie chcieliśmy z nim walczyć bo szkoda nam było czasu i energii, a niedoróbek było jeszcze kilka :( ale podobno nie ma budowy idealnej



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć "problemów" spotykanych na budowie”