Ocieplenie poddasza matą Uni-Mata

Masz wątpliwości co do realizacji budowy - pokaz zdjęcie - postaramy sie ocenić.
Post Reply
Marys
Posts: 1
Joined: Fri 06 Apr, 2012

Ocieplenie poddasza matą Uni-Mata

Post by Marys » Mon 09 Apr, 2012

Witam,
proszę o poradę czy należy się zgodzić, aby wykonawca ponownie użył maty typu Uni-Mata do icieplenia poddasza. Dwa tygodnie temu praktycznie zmusiłem go do zdjęcia całego ocieplenia, gdyż stwierdziłem wilgoć pomiędzy deskami a warstwą maty (2x100 mm UniMata). Wilgoć pochodziła z parowania wylewki na parterze.
Warstwy maty obecnie wyschły, czekamy na wyschnięcie desek (duże obszary sinizny). Mata obecnie nie wygląda najlepiej - jest postrzępiona, pognieciona oraz zabrudzona kurzem, drobnymi ścinkami drewna etc. wykonawca chce potwórnie ją używać, według mnie niezbyt się ona nadaje do potwórnego wykorzystania.
Proszę o opinie Dziękuję i Pozdrawiam
W załączniku zdjęcie
Attachments
Budowa_1.jpg
Budowa_1.jpg


User avatar
TERMIT
Posts: 486
Joined: Mon 12 Mar, 2012

Post by TERMIT » Tue 10 Apr, 2012

Post usunię™ty na prośbę autora.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 22 Apr, 2012

Termit ma racje, mozna zrobic taki test.
Mysle jednak ze jesli unimata nie byla "zalana woda" to izolacja wyschnie szybciej i bedzie ja mozna uzyc powtornie.

druczek82
Posts: 2
Joined: Thu 09 Apr, 2015

Re: Ocieplenie poddasza matą Uni-Mata

Post by druczek82 » Thu 09 Apr, 2015

witam :)
Jest tak jak mówi Marcin L, jak wata nie jest zalana to można ja wykorzystać powtórnie:)
pozdr. :D

Wojciech_Maslowski
Posts: 9
Joined: Thu 19 Mar, 2015

Re: Ocieplenie poddasza matą Uni-Mata

Post by Wojciech_Maslowski » Fri 24 Apr, 2015

Według mnie lepiej sprawdza się pianka. U mnie zajeła się tym frma http://dylewski.net.pl/onas.html i mam bardzo ciepło w domu.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Ocieplenie poddasza matą Uni-Mata

Post by Wojciech Nitka » Sun 26 Apr, 2015

Pianka może jest i fajna ale ... Poczytaj - viewtopic.php?f=7&t=884&p=39450&hilit=pianka#p39450



Post Reply

Return to “Galeria zdjęć "problemów" spotykanych na budowie”