nowy koncept budowy domow pasywnych

Techniczne aspekty domów pasywnych o konstrukcji drewnianej
Post Reply
naytro
Posts: 27
Joined: Fri 17 Dec, 2010

nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by naytro » Thu 13 Mar, 2014

jak w temacie, podaje urla www.popup-house.com , co sadzicie ? :D


Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Thu 13 Mar, 2014

Fajne. A coś więcej o tym?

ktl
Posts: 7
Joined: Tue 19 Jun, 2012

Post by ktl » Wed 19 Mar, 2014

Witam,
gdyby któryś z Szanownych użytkowników bardziej doświadczonych w budowaniu/konstruowaniu domów mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
Dzisiaj trafiłem na ten koncept i od razu sprawdziłem czy istnieje już dyskusja na tym forum.
Ciekaw jestem możliwości zastosowania tej technologii u nas.

Martin5
Posts: 158
Joined: Mon 27 Jan, 2014

Post by Martin5 » Wed 19 Mar, 2014

Doczytałem, że na razie producent wybudował dwa testowe domy i opatentował metodę. Nie bardzo rozumiem, co tu można opatentować. Styropian połączony z deskami?
Ściany składają się ze styropianu grubości 30 cm wspieranego drewnianą konstrukcją.
Jak oceniają taką konstrukcję fachowcy?

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 21 Mar, 2014

Opatnetowali to bo jest to jednak innowacyjne , jak widać są różne sposoby na połączenie styropianu i desek. Wytrzymałościowo przy jednokondygnacyjnych obiektach to jak najbardziej jest odpowiednie, nie można wykluczyć że obliczeniowo i przy dwukondyknacyjnych , choć to już tak na styk. A czy w Polsce się przyjmie, dopóki jest gigantyczne bezrobocie i tabuny kileniarzy skłonnych do wynajęcia się po śmiesznych cenach wprowadzanie innowacji jest problematyczne, tym bardziej przy podejsciu polskich polskich inwestorów którzy mają wielkie wizje a za to pusty portfel.

danielaproszek
Posts: 3
Joined: Mon 03 Mar, 2014

domy pasywne

Post by danielaproszek » Fri 27 Jun, 2014

Dość ciekawie to wygląda... Jestem ciekawa czym się to jednak różni od budowy domów gotowych:http://domy.procyon.com.pl/budowa-domow-gotowych? Czy to jest to samo, czy jednak coś bardziej innowacyjnego? Nie mogłam znaleźć filmiku , jak wygląda taka standardowa metoda budowy domów pasywnych... może ktoś dysponuje linkiem? Z chęcią bym obejrzała :)

Kalina
Posts: 8
Joined: Tue 02 Sep, 2014

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by Kalina » Wed 17 Sep, 2014

Idea budowania domów pasywnych jest bardzo innowacyjna. Sama z chęcią zdecydowałabym się na budowę takiego domu, lecz barierę stanowią dla mnie koszty.

Hawerhlok
Posts: 16
Joined: Thu 07 Aug, 2014

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by Hawerhlok » Tue 23 Sep, 2014

Możesz zawsze ograniczyć koszty przy budowie takiego domu ;) tylko trzeba znać kogoś kto się zna w tym temacie :D

ProjektK66
Posts: 9
Joined: Thu 05 Jan, 2012

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by ProjektK66 » Sun 19 Oct, 2014

No niestety aby coś sensownego napisać trzeba się troszkę bardzo natrudzić aby pojąć w sumie proste rzeczy.
Choć jak czytam ostatni post Kolegi to na takie to nie wygląda. Grzyb bierze się na ścianach z powodu ich niskiej temperatury i faktycznie z dużej wilgotności, ale przy izolacyjności standardu pasywnego, temperatura ściany wewnątrz nawet przy srogim mrozie, wynosi ponad 18st, wystarczy wuja googla zapytać o wykres moliera i zobaczyć ile musi być pary wodnej w powietrzu...
samo ogrzewanie z siebie nie powoduje zaniku pary wodnej !!! to powietrze z zewnątrz zaciągane wentylacją ... ma tej pary wodnej bardzo mało bezwzględnie ... a ogrzane zostawia miejsce i rozcieńcza stężenie tej pary wodnej co była w środku.
Powietrze przy -5 st ma ile g pary ? 1g więcej ? ... a przy 20st ...? 13-20g w 1m3 .. to ogrzanie 1m3 z -5 do +20 ile zostawia miejsca bardzo dużo.
Trzeba takie rzeczy przyswajać.
Domek drewniany do remontu, cel "pasywny" nie więcej jak 1Litrowy.

inimon
Posts: 5
Joined: Wed 14 Jan, 2015

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by inimon » Wed 14 Jan, 2015

Wiele mówi się o technologi budowy domów z keramzytu, która ma podobno zastąpić budowę domów szkieletetowych.

Wojciech_Maslowski
Posts: 9
Joined: Thu 19 Mar, 2015

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by Wojciech_Maslowski » Thu 19 Mar, 2015

Zbudowałem kilkanaście domów pasywnych i według mnie najlepiej sprawdzają się te z klasyczną, szkieletową konstrukcją, ale jestem otwarty na wszelkie nowe rozwiązania.

Janek89
Posts: 10
Joined: Tue 21 Apr, 2015

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by Janek89 » Tue 21 Apr, 2015

Fajny pomysł.

Gretik78
Posts: 1
Joined: Tue 02 Jun, 2015

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by Gretik78 » Tue 02 Jun, 2015

Wojciech Masłowski, możesz napisać coś więcej? :)

hanianow
Posts: 21
Joined: Tue 17 Nov, 2015

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by hanianow » Tue 17 Nov, 2015

Ciekawy pogląd. A dlaczego akurat klasyczna konstrukcja sprawdza się najlepiej? Nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat :(

angela23
Posts: 3
Joined: Fri 11 Dec, 2015
Contact:

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by angela23 » Sun 20 Dec, 2015

Dośc ciekawie napisane.

Olmer31
Posts: 3
Joined: Sat 12 Mar, 2016
Contact:

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by Olmer31 » Tue 15 Mar, 2016

interesujace paradoksalnie

morgeran
Posts: 3
Joined: Tue 19 Apr, 2016

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by morgeran » Tue 19 Apr, 2016

ciekawe, trochę w stylu ikei...:D

biankabia
Posts: 3
Joined: Thu 12 May, 2016

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by biankabia » Thu 12 May, 2016

:D

aniela178
Posts: 1
Joined: Fri 01 Jul, 2016

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by aniela178 » Tue 05 Jul, 2016

:?: :x :P :oops:

laura197
Posts: 1
Joined: Sun 07 Aug, 2016

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by laura197 » Sun 07 Aug, 2016

siema ;d

gaczo
Posts: 1
Joined: Fri 16 Sep, 2016
Contact:

Re: nowy koncept budowy domow pasywnych

Post by gaczo » Fri 16 Sep, 2016

Idea budowania domów pasywnych jest bardzo innowacyjna. Sama z chęcią zdecydowałabym się na budowę takiego domu, lecz barierę stanowią dla mnie koszty. :)



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe dla domów pasywnych o konstrukcji drewnianej”