Komin izolowany stalowy nad wkładem

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
emlem
Posts: 3
Joined: Wed 27 Jun, 2018

Komin izolowany stalowy nad wkładem

Post by emlem » Sat 29 Feb, 2020

Witam!
Piszę z zapytaniem w pewnej sprawie. Buduję dom z projektu http://domek.net.pl/projekty-gotowe/dom ... 047-es,105
W projekcie widnieje informcja dotycząca kominka, że zaleca się montaż kominka o minimalnej mocy grzewczej z kominem stalowym typu Poujoulat Dualinox - grafika w załączniku.

Cała sprawa polega na tym, że dom został zbudowany na podłodze typu crawl space i nie wykonałem wcześniej stopy fundamentowej dla podparcia komina. Planuję zakup wkładu komikowego LUCY 12 SLIM firmy KRATKI.pl oraz poprowadzenie nad nim bezpośrednio pionowo komina stalowego.
Produkt firmy Poujoulat wydaje się dosyć kosztownym rozwiązaniem (ok. 5tyś zł). Widziałem w internecie, że można spokojnie kupić podobny system kominowy za połowę tej kwoty.

Mam kilka pytań:
1. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie?
2. W jaki sposób należy zrobić przejście przez strop górny (drewniany) przy zachowaniu ciągłości paroizolacji?
3. W jaki sposób zbudować obudowę kominka? Czy należy zachować jakieś minimalne odległości od ściany? Komin jest izolowany wełną w wersji 3cm lub 5cm.
4. Czy w tego typu rozwiązaniu zakłada się komin stalowy izolowany bezpośrednio na wkładzie czy też trzeba najpierw wyjść czarną rurą a dopiero potem komin izolowany?
5. Co należy wziąc pod uwagę przy takim rozwiązaniu?

Bardzo proszę o poradę, chciałbym możłiwie uniknąć błędów, a jednocześnie jeśli to możliwe nie pakować się w koszta.
Z góry dziękuję!
komin.png


Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”