Jeszcze raz sprawa ogrzewania....

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Jeszcze raz sprawa ogrzewania....

Post by Grzesiek_74 » Mon 12 Jan, 2009

Witam serdecznie,
w dalszym ciagu szukamy sposobu na ogrzanie naszego "szkieletowca". Zdecydowalismy sie na kominek (bez plaszcza wodnego), ktory zostanie zainstalowany w tym roku i dodatkowo ogrzewanie elektryczne (instalacja elektryczna przygotowana pod tym katem). Nie mamy jednak pomyslu na to, jaki system ogrzewania elektrycznego wybrac. Jedyne co znalezlismy, to system OWEL (www.owel.pl), ale do konca nie jestesmy do niego przekonani. Moze ktos z Was ma jakis pomysl, ktorym moglby sie z nami podzielic? Co sadzicie o piecach akumulacyjnych?
Pozdrawiam
Grzesiek_74
Attachments
Zdjecie00064.JPG
Zdjecie z lata 2008 r.


zuzula4
Posts: 15
Joined: Fri 24 Oct, 2008

Post by zuzula4 » Wed 14 Jan, 2009

Witam,
stawiamy właśnie z mężem mały domek w wersji szkieletowej - 100 m. Wybralismy ogrzewanie komimkiem z płaszczem wodnym i do tego elektryczne (głównie do podgrzewania wody i w razie awarii kominka) - piec elektryczny Kospel + zbiorniki na wodę.
Pozdrawiam

Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Post by Grzesiek_74 » Wed 14 Jan, 2009

Witam,
nasz tez bedzie mial ok. 100m powierzchni. Mamy zamiar ogrzewac go glownie kominkiem, bez plaszcza wodnego. Wode bedziemy podgrzewac za pomoca dwoch przeplywowych ogrzewaczy : jeden w kuchni i jeden w lazience.
Kominek bedzie wspomagany ogrzewaniem elektrycznym, a dokladniej piecami DUO-HEAD. Najprawdopodobniej skorzystamy z oferty tej firmy : http://www.ekonergia.com.pl/eq101.php
Pozdrawiam

mwacki
Posts: 2
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by mwacki » Sun 18 Jan, 2009

Witajcie, mieliśmy podobne dylematy 7 lat temu i podziele sie naszymi błędami. Teraz będziemy stawiać nowy dom drewniany i jedno wiem na pewno...kominek z płaszczem wodnym. Dlaczego? W momencie kiedy palicie tylko w kominku owszem cały dom jest ciepły z wyjatkiem łazienki, która jest stale zamknieta. W tej chwili mamy kominek bez płaszcza wodnego i piec na olej. W momencie kiedy kominek grzeje piec automatycznie się wyłącza, więc pomieszczenia zamykane zostają odciete od dopływu ciepła. Owszem w całym domu jest cieplutko (mamy 5 x 9 m z poddaszem uzytkowym) i jedyne zamykane pomieszczenie to łazienka, do której jak się wejdzie to brrrrrrrrr :???: i trzeba dogrzewać farelką. Radzę temat przeanalizować, bo oszczędnosci w ogrzewaniu duże z racji grzania w kominku ale warto zainwestować w płaszcz wodny. Pozdrawiam :grin:

mwacki
Posts: 2
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by mwacki » Sun 18 Jan, 2009

Witam raz jeszcze,
zapomnialam o najważniejszej sprawie w temacie. My sobie niestety przetestowaliśmy. W momencie kiedy dziala tylko kominek a kaloryfery nie a sa duze mrozy , to niestety macie wydatek...pękają rury i kaloryfery... :cry: takze warto pomyslec o kominku z płaszczem ...Pozdrawiam raz jeszcze i udanych pomysłów :grin:

Andrzej2012
Posts: 24
Joined: Mon 16 Jun, 2008
Location: Warszawa

Post by Andrzej2012 » Mon 19 Jan, 2009

Witam .... może ja się podzielę swoimi spostrzeżeniami- też posiadam dom szkieletowy - modułowy który zgodnie z zaleceniem producenta w/w domu ogrzewam kominkiem z nadmuchem wspieranym awaryjnie ogrzewaniem elektrycznym. W moim domu nie występuje problem nie dogrzania jakiś pomieszczeń gdyż posiadam rekuperator który rozprowadza ciepło po całym domu. Rekuperator to sprawa naprawdę podstawowa - teraz to widzę i czuję po kieszeni a przy zamawianiu domu jak pomyślę ile się kłóciłem z producentem domu o tę instalację ( JA - żeby było taniej ON - żeby było ciepło i tanio w eksploatacji ) ,dziś jestem im wdzięczny i puki co wszystko działa sprawnie . Polecam taki system i Pozdrawiam :lol:
Jędrek

tomalakoł
Posts: 3
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by tomalakoł » Tue 20 Jan, 2009

witam może i ja coś podpowiem ,ja akurat postawiłem dom z bala 150m2 po podłodze powierzchni zastosowałem kominek z płaszcz wodnym cały parter ogrzewanie podłogowe ok80m2 na piętrze grzejniki .bal 16cm miałem go ocieplić ale dałem sie namówic i nie ociepliłem scian proszę mi uwierzyć dobrze zrobilem jest rewelacyjnie jeśli chodzi o temperaturę nie mam jeszcze gazu więc musi mi wystarczyc to co mam ale zapewniam że wystarcza,zużycie opalu to ok 1m3 drzewa/mies dodam jeszcze że mieszkam nad morzem więc jest troszkę cieplej niż w glębi kraju pozdrawiam tom
tomala

rachan
Posts: 1
Joined: Sun 15 Nov, 2009
Location: Śląsk

Post by rachan » Sun 15 Nov, 2009

Andrzej2012 wrote:też posiadam dom szkieletowy - modułowy
Witaj, Możesz napisać jaka powierzchnia domu i jakie koszty ogrzewania na rok...będę zobowiązany. Pozdrawiam,
Zbuduj dom...ławo powiedzieć.



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”