Problem z szambem sasiada

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Problem z szambem sasiada

Post by Grzesiek_74 » Sun 08 Mar, 2009

Witam serdecznie,
moze ktos mi powiedziec, czy istnieja jakiekolwiek warunki budowy (usytuowania) szamba na dzialce budowlanej?
Na obrzezach miasta powstalo osiedle domkow jednorodzinnych, na ktorym i my pobudowalismy kanadyjczyka. Niedlugo bedziemy mieli ulice z prawdziwego zdarzenia, chodniki, oswietlenie itp, itd. Kanalizacja i wodociag zostaly tez doprowadzone. Niestety, moj sasiad, z ktorym granicze nadal uzywa szamba, ktore jest doslownie pod moim oknem. Ja budujac dom zachowalem przepisowe 4 metry odleglosci od granicy, on wybudowal szambo od razu przy ogrodzeniu. Jego dom usytuowany jest w drugim koncu jego dzialki. Smrodek do niego nie dochodzi, a my musimy aparaty tlenowe zakladac!!!
Zeby bylo smieszniej, wystawil sobie jeszcze kominek wentylacyjny (ok. 30 cm wysokosci).
CO ROBIC ???
Moze ktos zna sie na prawie budowlanym, doradzi mi do kogo z tym sie udac, podrzuci jakis paragrafik ;-)
Pozdrawiam serdecznie

Grzesiek_74


alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Mon 09 Mar, 2009

Jest ustawa o zachowaniu czystosci - to po pierwsze
Po drugie, jesli ma szambo, a powstaja ulice moze z kanalizacja, prawdopodobnie bedzie musial sie podpiac, a szambo zlikwidowac
Po trzecie, czy jest zbudowane legalnie, trzeba zapytac w gminie lub starostwie
(wazne jest pewnie, kiedy to zbudowal)
Nie znam sie na szambach, czy one w ohgole maja wentylacje?
Nie dajcie sie

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 12 Mar, 2009

:???: skoro szambo jest odrazu przy ogrodzeniu umiejscowione to nie sadze zeby to bylo tak zupelnie legalnie...wspolczuje nie po to czlowiek domek pozamiastem buduje zeby smrod miec pod oknami...

Grzesiek_74
Posts: 23
Joined: Sun 21 Jan, 2007
Location: Brodnica , (NRW)
Contact:

Post by Grzesiek_74 » Thu 12 Mar, 2009

Najpierw porozmawiam z sasiadem. Jezeli nic nie zdzialam, bede musial poszukac pomocy w odpowiednim urzedzie. Szczerze mowiac, to prawo powinno byc po mojej stronie. Ale sasiad na pewno widzi to ze swojego punktu widzenia. Ciekawe, dlaczego nie wybudowal tego szamba pod swoimi oknami ? Na jego dzialce wyglada to tak : szambo, jakies 20 m, dom. A u mnie : szambo, 10 cm, ogrodzenie na granicy, 4 m z mojej strony i moj dom.
Zachcialo sie mieszkac poza miastem...................

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 12 Mar, 2009

Minimalna odległość szamba od granicy działki wynosi 2m. §36 rozporządzenia o usytuowaniu budynków.

pawelek78
Posts: 6
Joined: Wed 01 Jul, 2009

Post by pawelek78 » Wed 01 Jul, 2009

Niestety te 2 m to i tak nie jest wiele, no ale jak sąsiad jest "normalny" to może Cię zrozumie i albo się podepnie pod kanalizację albo wybuduje je jeszcze dalej.
W sumie tą wątpię, żeby mu się chciało przebudowywać, no ale jeśli mu powiesz, że jest niezgodne z przepisami to może nie mieć wyjścia.
W takich sytuacjach najlepiej pokojowo rozwiązywać, no cyba że sąsiad bardzo zadziorny...



Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”