Ogrzewanie kotłem elektrycznym z zasobnikiem

Instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ...wszystkie inne.
Post Reply
TomekG
Posts: 23
Joined: Wed 05 Oct, 2016

Ogrzewanie kotłem elektrycznym z zasobnikiem

Post by TomekG » Wed 03 May, 2017

Witam,
no i się zaczęło.Miało być pięknie...;-)
Koniec budowy domu planowany na początek jesieni i własnie dowiedziałem się ze gaz podepną mi za rok.Budowa kanadyjczyka i krótki czas budowy przerasta możliwości gazowni pomijam rok czasu czekania na podpięcie prądu który prawie już mam
Instalator pieca gazowego proponuje palić kominkiem z płaszczem.Nie wyobrażam sobie tego robić przez cały rok.
Będę zmuszony dogrzewać dom kominkiem
Znalazłem rozwiązanie tymczasowe mianowicie kocioł elektryczny (firmy kospel,elterm...)i druga taryfa do czasu podpięcia gazu.
Używał ktoś może takiego rozwiązania.
Nie chcę pchać się w instalacje elektryczne bo jak się okaże że rachunki będą zbyt wysokie będę pluł sobie w twarz mając pod nosem gaz.
Dlatego instalacje wodne w całym domu i podmiana kotła z elektrycznego na gazowy po podpięciu gazu.
Wiem że kocioł elektryczny też kosztuje ale biorę to w koszty.Od samego początku chciałem gaz.
Dom będzie dobrze ocieplony.W szkielecie 15 cm,na zewnątrz wełna 15 cm.Dach 30cm wełna .Okna 3 szybowe.
Kto używał takiego kotła i jak z jego sprawnością i rachunkami.Rodzinka liczy 2+2.
Zbiornik z gazem pod domem odpada.Gaz w butlach 33l na propan nie ekonomiczny.
W domu podłogówka a góra kaloryfery.
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.Pozdrawiam,Tomek.


zbiegusek
Posts: 285
Joined: Thu 27 Apr, 2017

Re: Ogrzewanie kotłem elektrycznym z zasobnikiem

Post by zbiegusek » Wed 03 May, 2017

Doskonale Cię Tomku rozumiem. Twą sytuację. Ale nie do końca rozumiem, o co pytasz? Jesteś postawiony pod ścianą i IMO nie masz wyjścia.
Chcesz oszacować koszty? OZC dla swojego domu masz? Audyt energetyczny był? No, to wieszs, jakie masz obliczeniowe zapotrzebowanie na energię do ogrzewania. Przemnóż teraz waty razy czas i otrzymane kilowatogodziny przez stawkę. Tak najlepiej będzie oszacować rachunki. :)
W razie W będziesz się dogrzewać kominkiem.
BTW do tej pory mieszkaliście w bloku? Być może trzeba będzie zmienić swoje nawyki mieszkaniowe/bytowe. ;)
Możesz dokładniej opisać konstrukcję swego domku? Interesuje mnie zwłaszcza ściana zewnętrzna.
Pozdrawiam! :)

TomekG
Posts: 23
Joined: Wed 05 Oct, 2016

Re: Ogrzewanie kotłem elektrycznym z zasobnikiem

Post by TomekG » Mon 08 May, 2017

witam,nie było mnie chwilę i nie zdążyłem odpisać.Tak ciekaw jestem kosztów.
ozc jeszcze nie mam ale zlecę zrobić.w/g charakterystyki w projekcie wychodzi mi 8,5 tys kwh/rok ale wydaje mi się to mało na 4 osobową rodzinę i dom 130 m2
Na drugiej taryfie G12 to jeszcze problemu nie ma,gorzej dogrzewanie wody w ciągu dnia kiedy licznik bije na taryfie normalnej.Ogrzać dom trzeba.Nie wiem do końca jakie będą rachunki.Zastanawiam się czy inwestować w kocioł elektryczny prawie 5 tysięcy i drugie tyle zapłacić za cały rok ogrzewania.
Konstrukcja ściany zewnętrznej.
- tynk mineralny
- 15 cm wełny skalnej z zewnątrz
- wiatroizolacja
- osb 1,2cm
- wełna skalna w konstrukcji szkieletowej 15 cm
- paroizolacja
- pustka instalacyjna 4cm
- plyta gk
Pozdrawiam,Tomek


Post Reply

Return to “Instalacje - wymagania techniczno-montażowe dla domów z drewna”