Pomoc w zdobyciu doświadczenia

Oferty osób poszukujących pracy
Post Reply
Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Pomoc w zdobyciu doświadczenia

Post by Artkor » Wed 28 Jan, 2009

Witam wszystkich.
Od około 12 lat zajmuję się wykonywaniem więźb dachowych i kryciem dachów, jednak od jakiegoś roku zrodził się w mej głowie plan rozszerzenia działalności firmy o budowę domów szkieletowych.Krótko mówiąc drewno jest jedynym materiałem z którym z przyjemnością potrafię pracować, więc czemu tego nie wykorzystać.
W związku z tym szukam firmy która zatrudni mnie jako pracownika i pomoże zdobyć doświadczenie. Myślę że korzyść jest obustronna, gdyż firma zyskuje samodzielnego pracownika czytającego rysunek, mającego własne narzędzia, transport i duże doświadczenie w zawodzie cieśli.
pozdrawiam
Artur Korpalski


Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 28 Jan, 2009

:cool: mysle ze mozemy pogadac :?:

Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by Artkor » Wed 28 Jan, 2009

Bardzo chętnie, to chyba dalej na PW.
Jeśli ktoś jeszcze zainteresowany to również zapraszam, dodam jeszcze że działam na terenie woj. zachodniopomorskiego, lecz wyjazdy gdzieś dalej nie stanowią problemu.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Thu 29 Jan, 2009

wyslalem info .na priv pozdro :cool:

Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by Artkor » Thu 29 Jan, 2009

privy nie dochodzą, może tutaj : artdach@op.pl

Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by Artkor » Tue 10 Feb, 2009

Przypomnę się, temat aktualny.

Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by Artkor » Sun 22 Mar, 2009

Widzę że kryzys nas dopadł, jeszcze rok temu cieśla z doświadczeniem miałby 50 ofert po jednym dniu od ukazania się ogłoszenia. Ale jakby co to sprawa aktualna.
pozdrawiam
Artkor

jolandsk
Posts: 11
Joined: Sun 22 Mar, 2009
Location: tromso

Post by jolandsk » Wed 25 Mar, 2009

kryzys faktycznie postraszyl inwestorow bo i w norwegii ludzie ostrozniej podchodza do tematu budowania wlasnego domu. ale mysle,ze jak zrobi sie cieplej to i w polsce zacznie sie ruch w interesie. mozna sie tylko cieszyc z tego, ze przybedzie fachowca .
zycze powodzenia.

Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by Artkor » Mon 06 Apr, 2009

Przypomnę się, temat nadal aktualny, kurcze podzielcie się wiedzą dużej konkurencji Wam nie narobię ;)
Oczywiście ZUSy sam za siebie płacę :)

pozdrawiam
Artkor

Bold
Posts: 146
Joined: Fri 14 Mar, 2008

Post by Bold » Tue 07 Apr, 2009

jeżeli od 12 lat robisz więźbę i umiesz czytać rysunek, to wydaję mi się że bez problemu poradzisz sobie z budową domów szkieletowych. Po cholerę masz się szkolić u fachowców :roll: którzy budują domy szkieletowe i prawdopodobnie mają mniejsze pojęcie o pracy z drewnem od ciebie.

Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by Artkor » Tue 07 Apr, 2009

Masz rację, ale w każdym zawodzie są drobne kruczki i patenty które ułatwiają pracę i takie właśnie rzeczy chciałbym podpatrzeć.
Co do budowy szkieletu to jest tak jak mówisz, nie widzę w tym żadnego problemu, jest to według mnie dużo łatwiejsze od wykonania więźby dachowej.
pozdrawiam
Artkor

mikos
Posts: 11
Joined: Mon 23 Mar, 2009

Post by mikos » Thu 09 Apr, 2009

Jak juz beeendzie naprawde zle to napisz do mnie :wink:

mikos
Posts: 11
Joined: Mon 23 Mar, 2009

Post by mikos » Sat 11 Apr, 2009

Mieszkam na stale w Bawari i komputer nie jest moja najmocniejszom stronom. Mialem na mysli ze jak ten holerny kryzys bardzo zacznie dokuczac to moze przyjechalbys w odwiedziny i zobaczyl jak to sie tu robi Niestety ja niewiele moge cie nauczyc. Moge sie tylko od ciebie sie uczyc. Przepraszam ale nie zawsze mam sily zaglondac do tego pudla. Mialem okazie poznac dwie poslkie firmy na tym rynku imoglem poruwnac ich domy i tak jak ciebie temat mnie bardzo mnje zainteresowal. Ja do tej pory zajmowalem sie wnetrzami i ocieplwniami i remontami generalnymi.
serdecznie pozdrawiam mikos :wink:

mikos
Posts: 11
Joined: Mon 23 Mar, 2009

Post by mikos » Sat 11 Apr, 2009

A spowrotem ja te firmy to Polski Dom2000 z Krakowa .Module House z Zamoscia wiem ze ci ostatni duzo robiom w Norwegi
mikos :wink:

mikos
Posts: 11
Joined: Mon 23 Mar, 2009

Post by mikos » Tue 14 Apr, 2009

Swenta ipöswentach i wdomu by sie posiedzialo a tutrzeba za robote sie brac a jakos sie nie chce

mikos
Posts: 11
Joined: Mon 23 Mar, 2009

Post by mikos » Thu 16 Apr, 2009

Twoja wiadomosc do mnie nie dotarla pisz na mikos paul@yahoo.de

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Post by Greg Olchawski » Fri 12 Jun, 2009

Artkor wrote:Masz rację, ale w każdym zawodzie są drobne kruczki i patenty które ułatwiają pracę i takie właśnie rzeczy chciałbym podpatrzeć.
Co do budowy szkieletu to jest tak jak mówisz, nie widzę w tym żadnego problemu, jest to według mnie dużo łatwiejsze od wykonania więźby dachowej.
Przede wszystkim gratuluje trzezwej oceny sytuacji i zdrowego rozsadku. Oto mamy ciesle ktory od 12 lat pracuje z drewnem przy wiezbach dachowych i rozumie, ze nowych rzeczy trzeba sie "uczyc". Tego nie mozna powiedziec o wiekszosci forumowiczow, ktorzy po przeczytaniu paru artykulow tutaj czuja sie "gotowi" samemu wybudowac dom szkieletowy.

Okres twojej "nauki" bedzie zalezal od 2 rzeczy:
1. czy ty chcesz sie tylko nauczyc stawiac szkielet, czy budowac caly dom
2. czy chcesz budowac w takim stylu (architekturze) jak obecnie sie buduje w Polsce (to sie nauczysz bardzo szybko) czy moze chcialbys sie nauczyc budowac w/g najnowoczesniejszych technik (wtedy twoje doswiadczenie nie wiele pomoze)
Mam nadzieje ze szybko znajdziesz mozliwosc rozwoju kariery, z tak zdrowym podejsciem do sprawy nie powinno to byc problemem
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL

Artkor
Posts: 10
Joined: Sun 18 Jan, 2009

Post by Artkor » Sat 27 Feb, 2010

Dzięki Greg za dobre słowo.

Z powodu braku odzewu postanowiłem nauczyć się budując samodzielnie własny dom szkieletowy, załatwiam już pozwolenie na budowę i mam nadzieję że w tym roku ruszę z robotą. Postaram się pisać o postępach licząc że w porę wytkniecie mi błędy.

pozdrawiam
Artkor

miroboass
Posts: 78
Joined: Wed 21 Feb, 2018

Re:

Post by miroboass » Mon 25 Oct, 2021

mikos wrote:
Sat 11 Apr, 2009
Mieszkam na stale w Bawari i komputer nie jest moja najmocniejszom stronom. Mialem na mysli ze jak ten holerny kryzys bardzo zacznie dokuczac to moze przyjechalbys w odwiedziny i zobaczyl jak to sie tu robi
Ogólnie myślę, że dobrym pomysłem jest się przebranżowić. Komputery to przyszłość, tutaj można przeczytać więcej o pracy programisty https://doradztwo.net/jak-wyglada-praca-programisty-php. Wygląda na to, że zarobki są spoko. Co myślicie?



Post Reply

Return to “Poszukuję pracy”