zatrudnie

Oferty firm poszukujących pracowników
Post Reply
Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

zatrudnie

Post by Marcin L » Sat 05 Nov, 2011

Poszukuje pracownika profesjonalisty :cool: o poziomie wyszkolenia takim jak na filmikach ponizej
http://www.youtube.com/watch?v=i2Le_BLm ... re=related lub http://www.youtube.com/watch?v=gziSC4Ge ... re=related


roman1
Posts: 44
Joined: Sat 26 Dec, 2009
Location: kuj-pom

Post by roman1 » Sun 06 Nov, 2011

Może bym sie nadawał ale pracuję dokładniej :!: i co za tym idzie :idea: wolniej. Dobrze wykonana praca=dokładnośc=czas.Jak jestes zainteresowany i chcesz wiedzieć więcej pisz
Attachments
dach Szwecja.jpeg

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 06 Nov, 2011

Tu wlasnie chodzi o to zeby bylo dokladnie i szybko sprawnie. :wink:

roman1
Posts: 44
Joined: Sat 26 Dec, 2009
Location: kuj-pom

Post by roman1 » Sun 06 Nov, 2011

Dokładnie owszem ale czy szbko??? :?: Oto efekty dokładnej racy:
Attachments
dach Szwecja ocieplanie.jpeg
dach Szwecja panel.jpeg
efekt koncowy.jpeg

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 07 Nov, 2011

Fajne fotki Romku. Jednak w Skandynawi inna jest specyfika pracy i inaczej jest to wszystko skosztorysowane.
To co budowales w Szwecji w 2 tyg. w Polsce, w ktorym wartosc robocizny jest wciaz niedoszacowana trzeba to samo zrobic w tydzien. Z ta sama dokladnoscia a jesli chodzi o "wykonczeniowke" to nawet z wieksza precyzja niz tam.
Zeby mozna bylo pracowac tak spokojnie jak w Skandynawii minimalna cena za m2 powinna zaczynac sie od 3.000 zl. w developerce, a nikt tyle w kraju nie zaplaci. Dlatego wstawilem te filmiki, sam tak pracuje (choc ostatnio wiecej jako organizator). Widziales zapewne na forum w jakim terminie zaczynamy obiekt i w jakim standardzie i kiedy go konczymy... dlatego szybkosc i doladnosc sa tu rownie wazne :cool: pzdr.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Mon 07 Nov, 2011

Dzięki temu pierwszemu filmikowi zainsteresowałem się amerykańskim sprzętem. Mam już te wielkie amerykańskie młotki (framing hammer). W Ameryce wszystko jest większe ;) Jeszcze tylko chcę Worm Drive Saw :)
Gdyby ktoś szukał takiego młotka jak miał Larry Haun to np. na amazon.com Vaughan.
P.S. Dopiero po twoim wpisie Marcin w innym temacie dowiedziałem się, że Larry zmarł niedawno.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Mon 07 Nov, 2011

Ja tez sie przez przypadek dowiedzialem - w sumie caly sprzet mozna sciagnac przez neta. pzdr

bajkowedomy
Posts: 24
Joined: Wed 07 Dec, 2011
Location: Białystok
Contact:

Post by bajkowedomy » Sat 10 Dec, 2011

witam MarcinL
możesz miec takiego speca w mojej osobie ( albo nawet jestem lepszy bo ci kolesie to tzw. "unia" , wiekszosc nie potrafi sklepac dachu.
jak bylem w usa, dopuki kryzys nie przyszedł - łykałem 20-40UDS/hr. :oops: , (gdy umawiałem sie na godziny)
Jak chcesz extraordinare carpenter, z top brand american tools and skills to zaproponuj stawke za podwykonastwo i może się dogadamy. :)
Konstrukcje drewniane i Domy z gliny
bajkowedomy.pl
Adam Markowski

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 10 Dec, 2011

Problem jest taki ze przyjechales z US masz tamte nawyki i tamte oczekiwania - tu jest Polska tu sie pracuje za mniej i to 2 razy szybciej.

ps :roll: jak jestes taki dobry jak piszesz to gratuluje,zorganizuj dynamicznie rozwijajaca sie firme i pracuj sam na siebie tak jak ja to zrobilem 3 lata temu wracajac z Norwegii .
Z podwykonawcami jest zawsze problem i trzeba w 90% za nich poprawiac tak nacial sie tu juz ktos na forum ...
Co do zarobkow za granica to niemasz sie naprawde czym chwalic :oops: nie napisze ile mogl zarobic prof. ciesla prowadzacy samodzielny 9 osobowy team w skandynawii bo zawstydzilbys sie a i ze skarbowki moze ktos to czyta tez wiec sam rozumiesz :wink:

pozdrawiam i proponuje wrzucic kilka fotek z US na forum :cool:

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Mon 02 Jan, 2012

40 $ na godzine to grubo przesadzona stawka. od 2000 do 2011 bylem w stanach i pracowalem jako carpenter oraz prowadzacy. stawka dla prowadzacego w szczytowym czasie w usa to max $28 na godz. a goscie na filmie tonie unia bo unia nie robi residential projects.dodatkowo unia nie pracuje w krotkich spodenkach oraz nosi kaski kolego.

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Mon 02 Jan, 2012

oto jeden z moich projektow
Attachments
eastwood hghlnd pk 002.JPG
stan surowy
P1000717.JPG
wykończony na zewnątrz
eastwood hghlnd pk 009.JPG
plan dachu

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Mon 02 Jan, 2012

oto kilka nastepnych realizacji. na marginesie mam na imie marcin i obecnie poszukuje pracy w polsce.
Attachments
P1020072.JPG
P1020253.JPG
new.jpg
field.jpg
dom.jpg

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Mon 02 Jan, 2012

A propos. Marcin L - ja mieszkam w Słupi tzn. 20 km od Głowna.

szkieletorek
Posts: 1
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by szkieletorek » Mon 02 Jan, 2012

Witam, tu masz racje to Polska. Tu musisz być jak małpa. Wiem bo pracowałem w Polsce przy budowie szkieletowej. W trzech stawialiśmy konstrukcję w 4 tygodnie.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Wed 04 Jan, 2012

Jednej rzeczy nie rozumie Marcin (nie Marcin L) , jak w USA ludzie nie maja pieniedzy to myslisz ze w PL maja ?

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Wed 04 Jan, 2012

nie rozumie zbytnio pytania zarówno tu jak i tam są ludzie którzy mają pieniądze i ci którzy ich nie mają...?

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Thu 05 Jan, 2012

Kolega przyjechal bo widocznie w firmie ktorej pracowal nie bylo zbyt duzego frontu robot i tym samym ztrudnienia dla niego. Nie sadze jednak zeby w PL rzeczywista sytuacja gospodarczo-finansowa byla lepsza w warunkach co tu duzo mowic kryzysu , niz w USA. Wiec jego oczekiwania w PL moga byc plonne.

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Thu 05 Jan, 2012

Nie mam konkretnych oczekiwan zwiazanych z Polska. Wrocilem tu z powodow rdzinnych i jezeli sytuacja tutejsza mi nie bedzie odpowiadac to tam wroce. Nie ma to nic wspolnego z frontem robot, gdyz liczace sie na rynku firmy budujace zmienily delikatnie kierunek dzialan i pracuja tak samo jak wczesniej.

DABEKO
Posts: 168
Joined: Mon 22 Nov, 2010

Post by DABEKO » Fri 06 Jan, 2012

Możesz powiedzieć co masz na myśli, że zmieniły kierunek? Na jaki?

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Thu 12 Jan, 2012

wczesniej firmydeweloperskie kupowaly ziemie i na niej stawialy nowe domy badz osiedla. w chwili obecnej odkupuka one od ludzi bedacych na skraju bankructwa domy i robia z nich tzw addition tzn rozbudowe i pozniej sprzedaja taki dom jako pseudo nowy. wiec stolarze budowlani caly czas maja prace.

lysya4
Posts: 10
Joined: Mon 02 Jan, 2012

Post by lysya4 » Thu 12 Jan, 2012

tylko ludzie ktorzy w momencie wielkiej ekspansji budowlanej pozakladali swoje wlasne firmy odczuli kryzys i brak pracy . ja przepracowalem 6 lat w jednej firmie i kryzysu nie doswiadczylem.

szybki7
Posts: 1
Joined: Fri 13 Jan, 2012
Location: Podlaskie

Post by szybki7 » Fri 13 Jan, 2012

Chętnie bym się podjął takiej pracy, moje doświadczenie to praca przy szkieletach w kanadzie w prawie każde wakacje od 14 roku życia przy customach po 3000 - 7000 sqft, nie na jakimś subdivision, ostatnio wróciłem stamtąd dokładnie miesiąc temu, do tego sporo przeczytanych książek na ten temat przywiezionych ze sobą. Mam swój praktycznie kompletny sprzęt, jako że mam zamiar zacząć niedługo coś samodzielnie, od podręcznych narzędzi, recipre saw, worm drive skilsaw której na europejskim rynku nie znajdziesz, po kompresor z gwoździarką. Moje wady to brak jakiegokolwiek papierkowego dowodu na moje, uważam spore jak na wiek doświadczenie, w wieku kiedy zaczynałem nie mógłbym nawet legalnie pracować, do tego brak doświadczenia w polskim środowisku i to, że mógłbym podjąć pracę tylko w okolicach woj. podlaskiego. Chciałbym nabrać najpierw trochę doświadczenia na polskim podwórku pracując u kogoś. Jestem pewien, że ktoś też mógłby sporo skorzystać z mojej wiedzy.



Post Reply

Return to “Poszukuję pracownika”