Wykonanie fundamentu

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Post Reply
gilmaly
Posts: 35
Joined: Wed 20 Apr, 2011
Location: Warszawa

Wykonanie fundamentu

Post by gilmaly » Mon 06 Jun, 2011

Będzie tak. Ława fundamentowa 50 x 30 cm,np. lepik na górę ławy, dalej papa złożona na pół i ścianka z bloczków. W środku plantowanie, a następnie folia budowlana po całości wywinięta aż za ściankę z bloczków z takim zapasem aby to połączyć z wiatroizolacją. Na ściankę papa, taśma uszczelniająca i na to podwalina. A wewnątrz 5 cm wylewki co by krety się nie przekopały. Mam nadzieję że da się to zrozumieć, co napisałem. Nie chciałbym popełnić błędów, zatem czy to co opisałem ma sens? Pozdrawiam.


User avatar
andstach1
Posts: 80
Joined: Wed 23 Feb, 2011

Post by andstach1 » Sun 26 Jun, 2011

Witam,
Nie wiem jaki jest Twój teren, - co do fundamentów, ale rozumiem że tak kierownik budowy zadecydował - bądź projektant.
Izolacja pozioma, musi szczelnie odizolować fundament od podwaliny, do tego stosuje się w szkielecie lekkim odstęp od podwaliny do gruntu 25 - 30cm. Może być papa lub folia do izolacji poziomej. Nie rozumiem natomiast, dla czego folię z środka chcesz łączyć z wiatroizolacją? Folia budowlana wewnątrz, ma za zadanie odizolowanie całości od gruntu i co za tym idzie wilgoci.
Nie piszesz nic o warstwie ocieplenia wylewki ani taż ocieplenia fundamentu i izolacji przeciwwilgociowej.
Odnośnie połączenia wiatroizolacji z folią, osobiście nie uważam tego za dobry pomysł, szczególnie, że na samym dole będzie najwięcej skroplin, którym folia nie pozwoli odparować - jak wpadną pod nią i w jej fałdy co może spowodować niepotrzebne problemy. Dobrze zaimpregnowana podwalina (ciśnieniowo) i poprawnie zamontowana wiatroizolacja w zupełności wystarczy - moim zdaniem.
pozdrawiam.

Jorg
Posts: 5
Joined: Tue 02 Aug, 2011
Location: Szczecin

Post by Jorg » Tue 02 Aug, 2011

Witam serdecznie na tym forum. Mam jedno pytanie - czy w lekkiej konstrukcji szkieletowej zastosował ktoś już izolację podwaliny drewnianej twardą pianką ze styroduru np. Styrodur C 5000CS lub podobną. Wyczytałem z ich specyfikacji że pianka ta przenosi bardzo duże obciążenia. Pozdrawiam.
Jorg


Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”