Płyta fundamenetowa ECOTCHERM

Zagadnienia dotyczące posadowienia domów drewnianych
Post Reply
Krzysztof1967
Posts: 1
Joined: Sun 15 Jan, 2012

Płyta fundamenetowa ECOTCHERM

Post by Krzysztof1967 » Sun 15 Jan, 2012

Witam
Postanowiłem wykonać fundament płytowy pod dom typu Z 12 w Libiążu ze względu na termoizolacje oraz występowanie III kat szkód górniczych.
Kontaktowałem się z wykonawcą oraz inwestorami, oglądałem wykonane przez firmę ECO Inwest Krzysztof Ślaga fundamenty płytowe miedzy innymi w Gliwicach, Rybnik, Mysłowice czy ktoś jeszcze miał kontakt z tą firmą. Firma udziela 10 letniej gwarancji, projekt zamienny, FV w podanej cenie nie za m2 płyt nie uwzględniono wykonania podbudowy, wykonawca twierdzi, że w tym celu muszę posiadać geologię - czy jest to konieczne ????
Krzysztof


sirmario
Posts: 10
Joined: Wed 04 May, 2011
Location: Gliwice

Post by sirmario » Sun 15 Jan, 2012

Witam
Firma Eco inwest wykonywała u mnie płytę fundamentową w minionym roku. Osobiście mogę się nie znać ale kierowniczka budowy stwierdziła iż "wiązania i szalunki wykonane pedantycznie ... nie ma się do czego przyczepić". Natomiast wykonawca domu (technologia szkieletowa ) ocenił jako idealną i bezbłędną.
Teraz moje zdanie. Świetna ekipa rzetelna i zgrana. Znają się na robocie i potrafią wiele podpowiedzieć. Jeśli chodzi o umowę to założenia od początku konsekwentnie zostały zrealizowane dzięki czemu płytę udało mi się wykonać w granicach budżetu na nią przeznaczonego i w dodatku o 20% taniej niż podobny projekt budynku z fundamentami tradycyjnymi tuż obok :P .... dla mnie :D
Odnośnie badań geologicznych - wykonywałem podmianę gruntu zgodnie z zaleceniami - po utwardzeniu wykonałem badania zagęszczenia i wyszło powyżej wymaganych norm :) Zalecam takie postępowanie gdyż te 500 pln nie jest szokujące a można wiele zyskać w myśl zasady strzeżonego Pan Bóg strzeże.
Postaram się wrzucić jakieś fotki w późniejszym terminie.
Pozdrawiam
Mariusz

sirmario
Posts: 10
Joined: Wed 04 May, 2011
Location: Gliwice

Post by sirmario » Fri 27 Jan, 2012

wstawiam fotki.

Montaż domu bez zastrzeżeń płyta na medal!!!!!
Attachments
płyta 1.jpg
płyta.jpg

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Re: Płyta fundamenetowa ECOTCHERM

Post by toja » Sun 04 Mar, 2012

Krzysztof1967 wrote:Firma udziela 10 letniej gwarancji ...
Wymiana gruntu, podbudowa pod płytę będzie należała do Ciebie. Interesuje mnie jedna rzecz - czy ta firma od płyty dokonuje odbioru jakościowego tej podbudowy i w związku z tym odpowiada w ramach gwarancji za całość ? Czy później są przepychanki ?
Co do badań gruntu - wykonaj niezależnie od przyjętego rozwiązania. Dodatkowo niech projektant tego projektu zastępczego dokona wpisu w Twoją książkę budowy z tzw. kwalifikacją zmiany - tego wymaga Prawo budowlane.
Ty masz III KATEGORIĘ SZKÓD GÓRNICZYCH i zastanawiasz się nad badaniami gruntu ???
(Teraz dopiero zwróciłem na to uwagę).

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 09 Mar, 2012

sirmario wrote: Natomiast wykonawca domu (technologia szkieletowa ) ocenił jako idealną i bezbłędną
to jest istota calej sprawy...

Toja znow piszesz nic konkretnego nie wnaszac do tematu :wink: sory ale nie moglem sie powstrzymac.

:cool: z fotek wynika ze plyta betonowa jest b. dobrze-powodzenia :cool:

toja
Posts: 451
Joined: Sun 04 Mar, 2012

Post by toja » Fri 09 Mar, 2012

@Marcin L
:wink:

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Fri 09 Mar, 2012

:mrgreen:



Post Reply

Return to “Posadowienie domów drewnianych”