Meble gotowe czy na wymiar?

Jak wyremontować stary dom drewniany
User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by b_r » Fri 15 Jan, 2021

Do kuchni? Oczywiśćie ze meble na wymiar. Sa wygodniejsze oraz będą znacznie lepiej dopasowane do pomieszczenia. Mam meble w stylu klasycznym na wymiar, pomieszczenie kuchenne jakie mamy jest malo wymiarowe i szczerze to jakos nie wyobrażam sobie wpasowania w nim mebli wolnostojacych, meble na wymiar były znacznie wygodniejsze.


Zosia_K
Posts: 25
Joined: Wed 17 Apr, 2019

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Zosia_K » Mon 18 Jan, 2021

U mnie dobrze sprawdzają się meble gotowe, kupione online. Argumentem jest tu przede wszystkim krótki czas realizacji, czego w przypadku mebli na wymiar ze świeca szukać

wodek
Posts: 1
Joined: Thu 28 Jan, 2021

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by wodek » Fri 29 Jan, 2021

jak meble wymairowe nie bardzo pasują do twojego mieskzania zamów na wymar jesli nie potrzebujesz nie warto tyle płacić

User avatar
borek
Posts: 3
Joined: Thu 04 Feb, 2021
Contact:

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by borek » Thu 04 Feb, 2021

Chyba wszystko zależy od tego, jak ustawne jest pomieszczenie. W przypadku niewymiarowych wnętrz, tam, gdzie jest dużo skosów, wnęk itd., lepszym wyborem będą meble na wymiar

User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Zytek » Wed 19 May, 2021

Najlepiej porównać oferty. Ja porównywałem sobie ceny w Ikei, u lokalnego stolarza jak również w Leroy Merlin. Zależało mi na niższej cenie mebli kuchennych, aczkolwiek byłem przygotowany na trochę wyższe wydatki bo również nie chciałem sobie kupować mebli byle jakich (szczególnie, ze meble kuchenne kupuje się na długie lata). Najdrożej oczywiscie wyszło u stolarza, ikea trochę taniej, najtaniej w Leroy Merlin i tam zamówiliśmy meble. Szczególnie, ze w sklepie Leroymerlin masz szafki kuchenne modułowe, tak wiec jest możliwośc dopasowania ich do wymiarów w kuchni. No i kuchni sami nie projektowaliśmy, tylko umówilismy się na zaprojektowanie w sklepie z projektantem ( jest taka opcja, tylko trzeba umówić się z wyprzedzeniem). Na duży plus również czas oczekiwania, nie musieliśmy czekać miesiacami na kuchnie jak to bywa w niewielkich studiach projektowych.

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by star » Mon 14 Jun, 2021

Witam! Stoimy z żoną przed wyborem mebli do nowego domu. Mamy naprawdę mętlik w głowie. Mnie podobają się standardowe klasyczne meble, z kolei żona jest bardzo za stylem skandynawskim. Nie wiem, jak to połączyć, żeby obie strony były zadowolone. Szukam inspiracji, jakichś pomysłów, porad, czegokolwiek, co pozwoliłoby nam dobrze wydać pieniądze i później nie musieć wstydzić za dom, bo przyznam, że poszło na niego tyle pieniędzy, że nie chcielibyśmy tego zaprzepaścić brakiem gustu w wystroju. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
::)

User avatar
b_r
Posts: 32
Joined: Mon 29 Feb, 2016

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by b_r » Mon 14 Jun, 2021

Pozwole sobie tutaj zaznaczyć, że styl skandynawski wcale nie wyklucza tutaj posiadania mebli klasycznych. Styl skandynawski jest bardzo szeroki oraz mozna stworzyć mieszkanie zarówno w stylu skandynawskim nowoczesnym jak i skandynawskim tradycyjnym..... Styl taki to dla mnie na pewno stonowane barwy dużo światła ( tak wiec warto jest na pewno zrezygnować z mocnych oraz z ciężkich dekoracji na oknach) naturalne materiały oraz skóry jak również drewno - pięknie wyglądają meble z naturalnego drewna, szczególnie, że można je w przyszlości latwo odnowić.

Fogg
Posts: 13
Joined: Mon 28 Aug, 2017

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Fogg » Wed 16 Jun, 2021

Oprócz tego czy gotowe, czy na wymiar warto wziąć także pod uwagę inne bardzo ważne kwestie, które opisano w tym artykule, warto o nich poczytać

Adrian_98
Posts: 1
Joined: Fri 09 Jul, 2021

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Adrian_98 » Fri 09 Jul, 2021

Hmm... Myślę że przede wszystkim to zależy od ceny i od tego czy chcesz sie później bawić w zaadaptowanie wolnej przestrzeni, jeśli chcesz na wymiar meble nie będziesz miał z tym problemu :)

Grzesiu
Posts: 22
Joined: Thu 29 Apr, 2021

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Grzesiu » Fri 18 Feb, 2022

Ja postawiłem na meble na wymiar, które robiłem samodzielnie. W odpowiednie materiały wyposażyłem się w sklepie Strefa Płyt a potem już sobie spokojnie działałem. Meble na wymiar, zwłaszcza te robione samodzielnie to pewność, że ich wykonanie jest solidne, a meble przetrzymają naprawdę wiele! Jak ktoś ma czas to polecam taki sposób, satysfakcja po wykonaniu gwarantowana!

Michal91
Posts: 32
Joined: Fri 29 Apr, 2022

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Michal91 » Mon 18 Jul, 2022

Ja jestem na etapie poszukiwań mebli na wymiar i póki co najbardziej podobają Mi się te z https://dekormeble.pl/. Podobają mi się ich projekty, macie może u siebie coś wykonanego przez nich? Chciałbym zobaczyć więcej ich projektów zanim dokonam zakupu.

User avatar
marcinK
Posts: 35
Joined: Wed 26 Aug, 2015

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by marcinK » Fri 16 Dec, 2022

Kuchnia Ikea bodbyn
Jak wyglądał u was montaż sami? Szybko sprawnie?
Koszt w Ikei to 2 tys zł
Zastanawiam się ile czasu jedna osoba potrzebuje by podołać i czy elementy q sklepie są częściowo złożone czy wszystko od podstaw samemu?
I jak z odbiorem, sami każda rzecz z planu ściągamy z półek czy obsługa szykuje kuchnie gdzieś na paletę z planu a my odbieramy?

star
Posts: 58
Joined: Mon 19 Oct, 2015

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by star » Sat 17 Dec, 2022

Złożyć same meble to nie problem. Problem zaczyna się aby je dobrze zawiesić, wypoziomowac, fajnie w rogach wykończyć blendy, wyciąć dziury w blacie itp. Do tego faktycznie czasami dobrze jest wziąć fachowców.
My składaliśmy sami, bo nie chcieliśmy płacić tkaiej dużęj kasy za złożenie kuchni, szczególnie, ze ze sklądaniem mebli mieliśmy jakieś doświadczenie. Zamówiliśmy transport, panowie wnieśli nam ponad 100 paczek, skladalismy sami ok 4 dni, popołudniu po pracy i z małym dzieckiem. Jest to spokojnie do ogarnięcia, ale przyda się cierpliwość i wkrętarka ( zerknij sobie do Leroy Merlin, w ostatnim czasie były na sprzęty promocje a warto jest zakupić). . Paczki są dobrze opisane, a instrukcje łatwe, napisane prostym językiem, plus obrazki. Jedynie przy montażu na ścianie potrzebowaliśmy pomocy 3 osoby.
::)

kowal46
Posts: 11
Joined: Tue 13 Sep, 2022

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by kowal46 » Tue 20 Dec, 2022

Ja swoje meble kupowałam na stronie PUMO https://www.meblepumo.pl/ Nie chciałem jak wszyscy mieć komody hermes z ikei albo czekać aż stolarz zrobi meble na wymiar.

Radeek
Posts: 5
Joined: Mon 09 Jan, 2023

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Radeek » Tue 10 Jan, 2023

To, czy zdecydujesz się na meble na wymiar czy gotowy zestaw zależy od tego, jaką masz kuchnię i w jakim stylu chcesz ją urządzić, jednak tutaj kluczowy będzie wybór frontów do szafek. Najbardziej uniwersalne będą fronty lakierowane https://www.intar.pl/oferta/fronty-lakierowane,332 Możesz wybrać wysoki połysk bądź głęboki mat, wedle własnych upodobań. Z doborem koloru też nie będzie problemu, bo paleta barw jest praktycznie nieograniczona.

User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by Zytek » Mon 14 Aug, 2023

Ja marzę o przeniesieniu kuchni do "dużego" pokoju 25m2 który obecnie jest pokojem dziennym i moją sypialnią a z kuchni zrobić pokój dla córki 8m2, a w jej pokoju zrobić sypialnię z mega szafą. Ogrzewanie podłogowe. Nowa instalacją elektryczna, obecna ma 100 lat.

Image

blagier
Posts: 5
Joined: Fri 08 Jul, 2022

Re: Meble gotowe czy na wymiar?

Post by blagier » Wed 21 Feb, 2024

Gotowych mebli mamy już z żoną dosyć, bo przez wiele lat urządzaliśmy takimi meblami nasze troszkę nietypowe wnętrza. Mamy duże przestrzenie na dwóch poziomach i gotowe meble nigdy tak do końca tam nie pasowały. Teraz polecono nam firmę Prato, która zajmuje się aranżacją i wyposażeniem mieszkań, domów, przestrzeni biznesowych i komercyjnych. Sami wykonują meble z wysokiej jakości materiałów z dbałością o każdy szczegół, które będą idealnie komponować się w każdej przestrzeni.



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”