Remont domku letniskowego - wiatroizolacja od wewnątrz, jak zrobić zrobić?

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
eruditusfaber
Posts: 2
Joined: Tue 12 May, 2020

Remont domku letniskowego - wiatroizolacja od wewnątrz, jak zrobić zrobić?

Post by eruditusfaber » Tue 12 May, 2020

Drodzy forumowicze!
Na początku chciałbym się serdecznie przywitać, gdyż na pewno będę pisał do was częściej.

Rozpocząłem remont domku (ponad 40 letniego) i mam pierwsze pytanie. Co zrobić z wiatroizolacją na ścianach? Wiem, że powinna być od zewnątrz, ale nie chcę zrywać elewacji (składa się ona z przynajmniej dwóch warstw boazerii oraz desek ze starych wojskowych budynków). Od wewnątrz wygląda to jak na zdjęciach poniżej.

Na razie wymyśliłem 4 wersje, powiedzcie mi proszę, która jest najlepsza:
1. Zedrzeć całą cienką papę (stara wiatroizolacja) i położyć od wewnątrz nową - od wewnątrz, czyli wypełni wnęki między belkami, ale same belki będzie okalać od strony wnętrza, a nie przechodzić za nimi (czyli od strony elewacji), tak jak być powinno.
2. Zostawić to co jest i uzupełnić braki - od wewnątrz,tak samo jak powyżej.
3. Zostawić to co jest, ale na całość jeszcze raz położyć wiatroizolację od wewnątrz.
4. Nie robić wiatroizolacji, bo są grube ściany, a od wewnątrz i tak nic nie da.

Generalnie jak już położę (lub nie) wiatroizolację, to dalej chcę zrobić (patrząc od elewacji zewnętrznej)
- wiatroizolacja (w zależności od waszych odpowiedzi)
- wełna mineralna
- paroizolacja
- łaty/ruszt
- płyty GK

Przy okazji identyczne pytanie mam jeśli chodzi o sufit, co tam zrobić? (Tylko tam zamiast płyt GK, będzie chyba deska boazeryjna)
Będę Wam bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Image
Zdjęcie w pełnym rozmiarze poniżej
https://i.ibb.co/frJXsfh/20200509-185607.jpg


Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”