Schody drewniane

Jak wyremontować stary dom drewniany
Post Reply
ranliburg
Posts: 14
Joined: Fri 09 Oct, 2015

Schody drewniane

Post by ranliburg » Tue 13 Oct, 2015

Chciałbym polecić Wam firmę holz-treppen, która właśnie skończyła montować schody bolcowe w moim domu. Są solidni i bardzo dokładni. Nie ma najmniejszych błędów montażowych, a całość wygląda bez zarzutu.


irenaa
Posts: 25
Joined: Fri 14 Nov, 2014

Re: Schody drewniane

Post by irenaa » Mon 01 Feb, 2016

Coś w tym jest...mnie też najbardziej podobają się takie drewniane schody jak tu. Zwłaszcza te dębowe wydają się takie solidne prawda?

jimbo
Posts: 6
Joined: Wed 30 Mar, 2016

Re: Schody drewniane

Post by jimbo » Tue 12 Apr, 2016

Drewniane schody mają swój klimat :)

User avatar
Zytek
Posts: 46
Joined: Thu 16 Oct, 2014

Re: Schody drewniane

Post by Zytek » Wed 16 Nov, 2016

Tak. Takie schody podobaja mi sie najbardziej. Drewno jest uniwersalnym wykonczeniem. Pasuje nie tylko do tradycyjnego wnętrza. Jest sporo propozycji nowoczesnych schodów drewnianych. Tak więc można je dopasować praktycznie wszędzie.

Beneq
Posts: 7
Joined: Thu 22 Jan, 2015

Re: Schody drewniane

Post by Beneq » Sat 26 Nov, 2016

Witam serdecznie,
a podobaja sie Wam moze schody półkowłowe czy wolicie schody pelne? Wg mnie takie schody takze sa dobrym rozwiazaniem, bowiem dzieki temu, iz maja wolne przestrzenie - 'nie graca' i nie zapelniaja calosci miejsca w domu, stwarzaja wrazenie takiej pozornej przestrzeni i wydaja sie lekkie. Co o tym myslicie?

Ajlar
Posts: 17
Joined: Thu 28 Jan, 2016

Re: Schody drewniane

Post by Ajlar » Fri 20 Jan, 2017

Dla mnie kazde schody drewniane sa po prostu przepiekne. Przegladalam projekty firmy Schody i nie tylko i jestem pod wrazeniem. Co wazne - robia schody na indywidualne zamowienie i to recznie! - co w dzisiejszych czasach nie jest czyms spotykanym czesto. Podoba mi sie rowniez laczenie drewna i innych materialow - super to wyglada.

AkukuBernard
Posts: 22
Joined: Tue 24 Jan, 2017
Contact:

Re: Schody drewniane

Post by AkukuBernard » Tue 24 Jan, 2017

Wystarczy poczytać trochę w necie i podpytać fachowca i już samemu można schody zbudować.

Nuczads
Posts: 3
Joined: Wed 08 Jul, 2015

Re: Schody drewniane

Post by Nuczads » Thu 23 Feb, 2017

Tylko pamiętajcie, żeby nie skupiać się tylko na samych schodach, bo równie ważne są balustrady do nich. Wiele osób popełniło ten błąd i wybrało piękne schody, a balustrady kupują byle jakie.

anna380
Posts: 6
Joined: Thu 03 Sep, 2015

Re: Schody drewniane

Post by anna380 » Fri 28 Apr, 2017

Nie zapominam o balustradach bo to od balustrady praktycznie zależy cały wygląd schodów. Mi się podobają szklane z elementami metalowymi i muszę przyznać że bardzo to odmienia całe pomieszczenie czy fasadę budynku.

Dratewka
Posts: 1
Joined: Wed 30 Mar, 2016

Re: Schody drewniane

Post by Dratewka » Sat 29 Jul, 2017

Ja uważam, że szklane balustrady są świetnym dodatkiem do drewnianych schodów w domu. Do tego świetnie pasują elementy do balustrad ze stali nierdzewnej. Taki bardzo nowoczesny efekt można osiągnąć takim połączeniem.

User avatar
monexte2
Posts: 3
Joined: Mon 02 Oct, 2017
Location: Koszalin

Re: Schody drewniane

Post by monexte2 » Mon 02 Oct, 2017

anna380 wrote:Nie zapominam o balustradach bo to od balustrady praktycznie zależy cały wygląd schodów. Mi się podobają szklane z elementami metalowymi i muszę przyznać że bardzo to odmienia całe pomieszczenie czy fasadę budynku.
Własnie zastanawiam się nad takimi. Wiosną będę wymieniał schody i pewnie zrobię drewniane z szklaną balustradą.

szalka
Posts: 11
Joined: Tue 03 Oct, 2017

Re: Schody drewniane

Post by szalka » Wed 04 Oct, 2017

A mi do drewnianych schodów marzą się takie kute balustrady kiedyś mój mąż robił w tym fachu to jak już będe na swoim to takie sobie zrobie:)

User avatar
wikingd12
Posts: 2
Joined: Tue 23 Jan, 2018
Location: Wałbrzych

Re: Schody drewniane

Post by wikingd12 » Tue 23 Jan, 2018

Kute balustrady wyglądają genialnie. Może za kilka lat wymienię na takie. No ale to dopiero jak te co mam się zniszczą, bo 6 lat temu były wymieniane.
Odwaga - sztuka bania się, aby bania nikt nie zauważył.

mery112
Posts: 1
Joined: Mon 18 Jun, 2018

Re: Schody drewniane

Post by mery112 » Mon 18 Jun, 2018

Ze schodami drewnianymi jest najwięcej problemów ponieważ trzeba znaleźć dobrego stolarza który zrobi solidne schody na długie lata.Ja na szczęście ten etap mam za sobą i teraz czekam na balustrady ze stali nierdzewnej, które na dniach powinny do mnie przyjść. Dębowe schody + jasne błyszczące balustrady to jest właśnie to o czym marzyliśmy od dawna dlatego nie mogę się ich doczekać ;)

User avatar
Buturears
Posts: 3
Joined: Tue 17 Jul, 2018

Re: Schody drewniane

Post by Buturears » Tue 17 Jul, 2018

No właśnie jestem ciekaw, czy teraz robią tak samo solidnie schody drewniane co 40 lat temu? Bo te stare trzymają się a boję się, że te teraźniejsze bedą o wiele słabszej jakości.

tommy222
Posts: 2
Joined: Tue 07 Aug, 2018

Re: Schody drewniane

Post by tommy222 » Tue 07 Aug, 2018

Myślę, że wszystko będzie zależeć od stolarza - jak znajdziesz solidnego to schody też wytrzymają lata

kama01
Posts: 24
Joined: Sat 27 May, 2017

Re: Schody drewniane

Post by kama01 » Tue 14 Aug, 2018

To kwestia wykonawcy... Znajdziesz solidnego to i robote zrobi dobrze. Syn budował sie kilka lat temu. Schody oczywiscie drewniane i przyznam ze jakosciowo niewiele sie roznia od naszych - wykonanie naprawde solidne. Widac zreszta tez po stanie drewna, a to w duzej mierze też kwestia impregnacji. Synowa regularnie dba o parkiet i pielegnuje olejem do parkietu luxdecor i deski wygladaja praktycznie jak nowe. Nie widac po nich ani zadrapan psow a maja 3, ani kotow...

justyna92
Posts: 5
Joined: Tue 27 Nov, 2018

Re: Schody drewniane

Post by justyna92 » Tue 27 Nov, 2018

My mamy murowane, ale obite drewnem. Chciałam kiedyś mieć zupełnie drewniane, ale jako że w rodzinnym domu takie miałam, i wiedziałam, jak one strasznie zaczynają skrzypieć z czasem, to podziękowałam :)



Post Reply

Return to “Remonty starych domów drewnianych”