paroizolacja

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
malaczek
Posts: 10
Joined: Fri 20 Jul, 2007

paroizolacja

Post by malaczek » Sun 25 May, 2008

Witam wszystkich
Buduje dom szkieletowy w konstrukcji balonowej. Jestem na etapie ukladania paroizolacji i tu mam pewien problem. Jak, i czy muszę zachować jej ciągość prz przejsciu przez drewniany strop? poddasze użytkowe oczywiście ze ścianką kolankową 1m wysokości. Szukalem wszędzie dokladnych informacji ale nikt nigdzie o tym nie pisze.
Proszę o pomoc doradców i fachowców.
pozdrawiam


malaczek
Posts: 10
Joined: Fri 20 Jul, 2007

Post by malaczek » Fri 30 May, 2008

widzę, że jeżeli pada pytanie trudne, to nie ma tu fachowców ani doradców? szkoda

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 30 May, 2008

malaczek wrote:Jak, i czy muszę zachować jej ciągość prz przejsciu przez drewniany strop?
Tak, zachowanie ciągłości jest jak najbardziej konieczne. W przypadku konstrukcji balonowej można n.p. dać podczas montażu belek stropowych do ścian zewnętrznych dać między nie paroizolację z odpowiednim zapasem, który następnie łączymy szczelnie z paroizolacją ściany.

Proszę zerknąć na http://www.budujzdrewna.pl/domy_szkiele ... BCowe&id=9 - 2.3.2.1. Wymagania stawiane przy montażu opóźniacza pary (paroizolacji)
Ogólnie ujmując obowiązuje zasada, że podczas montażu elementów wewnętrznych konstrukcji izolujemy je od elementów zewnętrznych bez względu na jej typ.

malaczek
Posts: 10
Joined: Fri 20 Jul, 2007

Post by malaczek » Fri 30 May, 2008

ok, to juz jasne. tylko przy konstrukcji balonowej jest do sciany zamocowana wzdluz belka, na ktorej opieraja sie legary.....one juz sa,spinaja ze soba sciany a podczas budowy byly podloga dla fachowcow od wieźby. sprawa jest prosta w przypadku lączenia paroizolacji wzdluż legarów. problem powstaje w przypadku legarów polożonych prostopadle do ściany zewnętrznej.jak tutaj na wysokości 30 cm( grubosc stropu) polączyć paroizolację między legarami."wchodzą one w ścianę zewnętrzną na gebokość ok 10cm i są już od dolu podparte....

malaczek
Posts: 10
Joined: Fri 20 Jul, 2007

Post by malaczek » Fri 30 May, 2008

i zapomnialem dodac,ze legary to belki dwuteowe a wiec nie mają prostej plaszczyzny bocznej.....

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Fri 30 May, 2008

ok, to juz jasne. tylko przy konstrukcji balonowej jest do sciany zamocowana wzdluz belka, na ktorej opieraja sie legary
Proszę podać zdjęcia jak to wygląda faktycznie. Unikniemy błędów w nazewnictwie konkretnych elementów.

malaczek
Posts: 10
Joined: Fri 20 Jul, 2007

Post by malaczek » Wed 04 Jun, 2008

zdjecie konstrukcji. od dolu sufitowe profile metalowe. belka dwuteowa.
Attachments
Obraz 052_maly.jpg

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 04 Jun, 2008

W tym przypadku należało n.p. podczas montażu podpory pod legary do konstrukcji ściany zewnętrznej pas paroizolacji, który w późniejszym etapie łączy się szczelnie z pozostałą.

Układ prostopadły belek nie zmieni faktu, że muszą być odizolowane od czynników zewnętrznych. Po zdjęciu widzę, że z tym elementem nie będzie problemu - gorzej z podporą.

malaczek
Posts: 10
Joined: Fri 20 Jul, 2007

Post by malaczek » Wed 04 Jun, 2008

z podporą nie ma problemu,ponieważ teraz kladę izolację paroszczelna na scianę i "owijam" nią podpore wywijając po 10cm na sufit. sprawa polega na tym.iż nie bardzo wiem jak polaczyć te wywiniętą izolację z izolacja od góry między legarami. nie uśmiecha mi się nacinanie foli i oklejanie taśmą kazdego legara.....

Piotr Gaffke
Posts: 2
Joined: Sat 20 Feb, 2010
Location: Gdynia

Post by Piotr Gaffke » Sat 20 Feb, 2010

Witam,
co prawda jestem na etapie projektowania szkieletu ale również mnie to zagadnienie zaintrygowało. Otóż jak prawidłowo wykonać szczelną paroizolację między kondygnacjami przy konstrukcji platformowej.

Jeżeli dobrze zrozumiałem to odpowiedniej długości pasy paroizolacji można patrząc od dołu wyprowadzić na zewnątrz ściany zewnętrznej pomiędzy oczepami, następnie "opatulić" górny oczep, deskę czołową oraz płytę OSB podłogi i powtórnie wprowadzić do wnętrza budynku pod podwaliną ściany kolankowej a następnie przy użyciu taśm dwustronnych i zszywek połączyć z paroizolacjami zarówno ściany kolankowej i ściany parteru.
Proszę o ewentualne potwierdzenie.
Z góry dziękuję.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”