Chudziak w crawl space?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Chudziak w crawl space?

Post by woomaa » Fri 07 Jun, 2013

Pod moim szkieletorem będzie crawl space 1,5-1,8 m. wysoka - tak aby mozna było tam składować drewno do kociołka CWU, jakieś narzędzia, może kosiarkę. I tak sobie pomyślałem że może by na folię wylać jakiś chudy beton, coby można było chodzić po tym bez ryzyka porwania folii. Ma to sens?


roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Fri 07 Jun, 2013

Chyba zeby sobie kolana zedzrzec. Jak nie ma wys. ze mozna sie poruszac z lekkim schyleniem to beton tylko bedzie przeszkadzal.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Chudziak w crawl space?

Post by Wojciech Nitka » Fri 07 Jun, 2013

woomaa wrote:Ma to sens?
Jak najbardziej ma to sens. Zabezpieczysz folię przed uszkodzeniem, ograniczysz migrację wilgoci z ziemi do przestrzeni podpodłogowej. Poza tym będziesz miał równą powierzchnię.

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 08 Jun, 2013

Tak troche widac ze pan W.N. to sie glownie zajmuje teoria. Chudziak moze miec sens ale przy jakies sensownej wys. , no przy tej co podana 1.5-1.8 m , to i owszem , bedzie praktycznie piwnica . Ale jak cos jest wys. ok.1.2 czy mniej to jest dramat dla instalatorow i przy ocieplaniu stropu jak trzeba na kolanach chodzic po betonie, tak ze w takich przypadkach to lepiej nie zalecac chudziaka.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 08 Jun, 2013

roobik66,
przecież woomaa pyta o przestrzeń podpodłogową o wysokości 1,50 - 1,80 m. Po co więc piszesz co by było gdyby?

roobik66
Posts: 788
Joined: Mon 28 Sep, 2009

Post by roobik66 » Sat 08 Jun, 2013

Bo mnie raz betonowi maniacy zalatwili chudziakiem na 1.2m , i jestem strasznie uczulony.

woomaa
Posts: 114
Joined: Fri 18 May, 2012

Post by woomaa » Mon 10 Jun, 2013

Ja to buduję sam ze szwagrami więc zaskoczeń nie będzie. Chodzi mi właśnie o równą powierzchnię, bo folia na piasku to trochę niepraktyczna sprawa. Dzięki.

JKM23
Posts: 14
Joined: Tue 03 Nov, 2015

Re:

Post by JKM23 » Tue 10 Nov, 2015

roobik66 wrote:Tak troche widac ze pan W.N. to sie glownie zajmuje teoria. Chudziak moze miec sens ale przy jakies sensownej wys. , no przy tej co podana 1.5-1.8 m , to i owszem , bedzie praktycznie piwnica . Ale jak cos jest wys. ok.1.2 czy mniej to jest dramat dla instalatorow i przy ocieplaniu stropu jak trzeba na kolanach chodzic po betonie, tak ze w takich przypadkach to lepiej nie zalecac chudziaka.
A ja widzę że roobik66 pisze żeby pisać. Pod dom wchodzi się rzadko, jak jest nisko to załóż nakolanniki albo jedź na 4 kołowym platformowym wózku(OSB+4 kółka). Zdecydowanie lepiej niż łażenie po żwirku, piasku, folii itp
Więcej zdjęć tutaj.
http://www.thesmallhousecatalog.com/bb- ... da6o5kb17x
Attachments
Crawl beton.jpg



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”