Stelaż drewniany pod płyty KG

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
Tomek 1984
Posts: 2
Joined: Thu 30 Aug, 2018

Stelaż drewniany pod płyty KG

Post by Tomek 1984 » Thu 27 Sep, 2018

Zdecydowałem się na stelaż drewniany, a następnie przykręcenie do niego płyt KG. Łaty drewniane - 45mmx45mm - suche, strugane już mam, tylko pojawia się kilka pytań;
- jak często bic łaty - czy co 40 cm nie będzie zbyt ich zbyt "gęsto"?
- jak poradzić sobie z ewantualanymi różnicami po przybicu łat do słupków konstrukcji - słupki nie zawszę są idealnie w jednej linii;
- jak powinno puścić się ( w przerwie pomiędzy folią paroizolacyjną a płytą KG) instalacje - wodną, elektryczną?
Za ewentualne porady i zdjęcia obrazujące rozwiązania z góry bardzo dziękuje.


majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Stelaż drewniany pod płyty KG

Post by majek85 » Thu 27 Sep, 2018

1. Ja u siebie robiłem co 50cm(6x4cm) i jest OK, a wymiar ten poprostu mi pasował najbardziej aby mieć jak najmniej odpadów z płyt wełny
2. Możesz dawać podkładki(np z płyty wiórowej/pilśniowej), lub użyć wkrętów z regulacją(w połowie mają odwrotny gwint)
3. sprecyzuj pytanie
zdjęcia kiedyś zamieszczałem na forum jak to u mnie wyglądało, niemoge znaleźć pendrive z fotkami z budowy

Tomek 1984
Posts: 2
Joined: Thu 30 Aug, 2018

Re: Stelaż drewniany pod płyty KG

Post by Tomek 1984 » Fri 28 Sep, 2018

A jakiś link do tego typu śrub/wkrętów.
Jeśli chodzi o instalacje to pytanie dotyczyłego tego czy np peszle w których idą przewdoy z pradem trzeba jeszcze jakoś dodatkowo mocować do przybitych łat? Czy może lepiej rozprowadzić co się da w sufitach? A na zdjęcia chętnie bym poptarzył, więc jak by się udało znaleźć to poproszę :-)

majek85
Posts: 240
Joined: Wed 23 Oct, 2013
Location: Malbork

Re: Stelaż drewniany pod płyty KG

Post by majek85 » Thu 04 Oct, 2018

wkręty dwugwintowe to się zwie, poszukaj w google, ja to kupowałem w sklepie, nie przez internet więc linku nie podam.
Peszli nie mocowałem jakoś dodatkowo, bo wełna wewnątrz tego szkieletu je usztywnia. Jak znajde pendriva to dam znac na priv

User avatar
The_evil_one
Posts: 35
Joined: Tue 21 Nov, 2017
Location: Nowy Sącz

Re: Stelaż drewniany pod płyty KG

Post by The_evil_one » Fri 05 Oct, 2018

TUTAJ znajdziesz takie wkręty Wurtha.
Jednak stelaż kręcisz przez paroizolację. Szczelność na połączeniu jest ok jeśli łata jest dobrze przykręcona.
Jeśli chcesz regulować ruszt na takich wkrętach (pod łbem nie jest gwint tylko karb)
to w miejscu przebicia wkrętem przez paroizolację pojawi się nieszczelność - "Tak Mie Się To Panie Wydaje" :?



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”